6 mesačnej dcérke pukajú kĺbiky

dreamer4
14. jan 2012

Mojej polrocnej dcerke zacali pukat klbiky...ale len na nozkach (bedrove, koleno, aj v chodidle).... ale nie je to take bezne pukanie, ako ked nam pukne kosticka pri pohybe...skor je to take ako keby jej ten klbik skakal....(nie doslova...ale ten zvuk...). Neviete co to moze byt? pocula som, ze detickam, hlavne dievcatkam, do 3 rokoch bezne klby pukaju....
dakujem

dreamer4
autor
14. jan 2012

este som zabudla napisat, ze na sone s klbikmi nam povedal doktor, ze ich ma krasne vyvinute....(neviem, ci to moze mat nejaky suvis)

dadulajda
14. jan 2012

@dreamer4 aj mojmu malemu zacali strasne pukal kklbiky, a to vsade, aj ked ho prebalujem, len mu chytim rucku a uz puk! Mame 5 mes. a objavilo sa to len teraz. A dr. nam povedala,ze to moze byt.mne sa to sice nezda...nuz ale nechcem robit z komara somara. 🙂

dyba
14. jan 2012

@dreamer4 ahojte.my sme to mali tiež.hlavne v členkoch.aj som sa ju bála za členok chytiť,keď som ju prebalovala.aj sme chceli ísť k doktorovi, ale prešlo to samo.trvalo to niekoľko týždňov 😉

dreamer4
autor
14. jan 2012

@dyba
@dadulajda
nam sa to tiez robilo chvilku....asi taky tyzden a potom nic cca mesiac, ale teraz je to silne....az mam pocit akoby jej v tych klbikoch nie ze pukalo....ale ako by som to nazvala...no preskakuje jej to...a vzdy len v tedy, ked velmi napne nozky (ked sa puci, alebo ked place....) bojim sa ☹ v stredu mame ist na odber, ci jej nechyba vitamin nejaky...

dyba
15. jan 2012

@dreamer4 ak máš strach,popýtaj sa doktorky.možno ti zvýši vigantol.to je na kosti.uvidíš.my sme v tom období riešili ešte katastrofálnu zapareninu,tak som si povedala,že najskôr ,,vyliečim,, tú zapareninu a potom to pukanie. tiež som mala pocit,že akokeby jej tie kostičky v členku preskakovali. potom som to nejako nepozorovala a chvala bohu to prešlo. držím palce

dreamer4
autor
17. jan 2012

@dyba dakujem, zajtra idem na tie odbery, tak uvidim, co ukaze krvicka...ci nam nechybaju vitaminky-....

tenty
17. jan 2012

@dreamer4 ahoj, mali sme presne to iste, tie zvuky boli hrozne, normalne pri prebalovani som sa bala nozky roztiahnut, tiez som sa obavala, aj sme vysetrovali, ale ortoped mi povedal, ze to detom takto puka,lebo sa im este len slachy umiestnuju, vsetko sa dava na svoje miesto 😉 no a mal asi pravdu, ked zacal maly chodit a viac sa hybat zmizlo to, este sem tam pukne, ale uz je to v pohode 😉 neboj nic to nebude

tenty
17. jan 2012

@dreamer4 presne ako pises, nie pukanie, ale ako keby preskakovanie 🙂 bude to dobre, uvidis 😉

dreamer4
autor
17. jan 2012

@tenty ahoj, presne ako vravis....ale mne sa to nestava pri prebalovani...mne moja mala prisla na to, ze jej puka kolienko a teraz sama napina to kolieno (nozku)...je to hrozny zvuk...akoby sa jej vyklbovalo koleno...dokonca niekedy aj vidim ako jej doslova SKACE..... Som volala s ortopedom a ten mi vravel, ze o tom este nikdy nepocul.... ☹

tenty
17. jan 2012

@dreamer4 no nestavalo sa to len pri prebalovani ale aj bezne pri pohyboch 😉 ja si aj tak myslim, ze ste v poriadku 😉 neboj sa, aj ked ti verim, ze si vystrasena, aj ja som bola 😖

dreamer4
autor
17. jan 2012

@tenty dakujem, si ma upokojila 🙂))

tenty
17. jan 2012

@dreamer4 😉 aj ja som tu na MK aj na nete vtedy hladala, ze co by to mohlo byt, ale potom som si to nejako prestala vsimat, ortoped mi to takto vysvetlil a ono to preslo 😉 bude to OK 😉

junovka
17. jan 2012

@dreamer4 toto som pozorovala u mojej mladsej dcerky asi cca v takom istom veku.Nejako to casom odznelo, ale potom okolo 2 - 3 roka ju zacali boliet kolienka.Boli sme na kadejakych vysetreniach , uzatvorili to ako rastovu bolest.Neviem , ci to pukanie bolo predzvestou tych rastovych bolesti 😕 😕

happynela
17. nov 2012

@dreamer4
Ahoj, mozem sa opytat, ako ste dopadli s tymi klbikmi? Prestalo to same?

dreamer4
autor
17. nov 2012

@happynela ahoj, prestalo to samo, vraj je to normalne...proste z dna na den to prestalo...ale bol asi taky pol mesiac co jej to neskutocne praskalo....a sama si to praskala v kolienku ako nim pohla....

sandra_sul
20. nov 2012

Mojej dcerke tiez praskaju,doktorka nam zvysila Vigantol bez toho,aby jej zobrali najprv krv a teraz je mala predavkovana,mali sme davat 3 kvapky,Vigantol s tym praskanim vobec nesuvisi...takze som potom malej dala zobrat krv,ked to neprestavalo,vsetko az na D bolo ok,D-ecka mala 2-nasobnu hodnotu zdraveho dospeleho cloveka...no ale k tomu pukaniu,ortopedicka mi povedala,ze je to u deticiek v norme,pretoze este maju tensie svaly a vlatne ta zataz je na kosti,vraj to prejde...malej to uz prechadza,uz jej praskaju len kolienka a to jej praskali aj rebra,ked som ju chytila pod pazuchu...

sandra_sul
20. nov 2012

@dreamer4 Mojej dcerke tiez praskaju,doktorka nam zvysila Vigantol bez toho,aby jej zobrali najprv krv a teraz je mala predavkovana,mali sme davat 3 kvapky,Vigantol s tym praskanim vobec nesuvisi...takze som potom malej dala zobrat krv,ked to neprestavalo,vsetko az na D bolo ok,D-ecka mala 2-nasobnu hodnotu zdraveho dospeleho cloveka...no ale k tomu pukaniu,ortopedicka mi povedala,ze je to u deticiek v norme,pretoze este maju tensie svaly a vlatne ta zataz je na kosti,vraj to prejde...malej to uz prechadza,uz jej praskaju len kolienka a to jej praskali aj rebra,ked som ju chytila pod pazuchu...

happynela
22. nov 2012

@sandra_sul Dakujem za info. Ja som malu objednala k inej ortopedicke, nech sa na to este pre istotu pozrie niekto dalsi, ideme v pondelok, tak dufam, ze nam povie to iste a bude o jednu vystresovanu maminu menej 🙂

matul
13. apr 2013

@dreamer4
@happynela ahojte kocky, som rada, ze som nasla tuto temu. Moja ma 15mes a uz asi 2 mesiace (nepravidlene) jej puka v pravom kolienku, takze viem, co ste prezivali. Ako to je u vas teraz? Upravilo sa to?

Ja som bola u 1. ortopeda - povedal, ze normalne. Potom u druheho, ten nas poslal na rtg, ze ak tam nieco je, tak rtg to ukaze, v Po budu vysledky... dost sa bojim. Inak ako to prezivali vase deticky?? Lebo moja mala je z toho ''na prasky'', neviem, ci ju to boli, ale ked to pukne v noci (vela krat za noc) ako meni polohu, tak zaplace. A mali sme uz aj strasnu noc, kedy kvoli tomu nevedela skoro vobec spat... dik za odpovede

dreamer4
autor
13. apr 2013

@matul ahoj, jej sa to zrazu upokojilo, ale stale jej pukaju rucky...vraj je to ok, lebo nie su tie klbiky ako nase....a nesu pevne hlavne....ale tie kolienka, ja som sa bala, lebo ona ich az akoby vykyvovala sama....narokom 🙂 taky blby zvuk aj pohlad.

matul
14. apr 2013

@dreamer4 presne, aj u nas , ona to robi vedome sama a potom ju to boli alebo co... Inak aj nasa je Olivia 🙂 dnes ma 15 mesiacov 🙂

zora256
21. jan 2015

@dreamer4 Ahoj.Ako ste dopadli z tým praskotom v nožičke?Môjmu tka robieva lýtka pravej nohy od včera som si to len všimla a strašne sa bojím že čo to môže byť chystám sa zajtra volať detskej.

dreamer4
autor
22. jan 2015

@zora256 ahoj, nam to preslo samo, mne lekarka vravela, ze klbiky su uvolnene pri malych detoch, lebo nie su este pevne obalene svalstvom a slachami....tak nejak.... Proste som to prestala riesit a samo to preslo...skus ju sledovat ale urcite to prejde. Vraj je to bezne. 😀

zora256
22. jan 2015

@dreamer4 ĎAkujem aj ja som dnes zašla sním k detskej a to isté mi povedala až na to že obuv musíme mať pevnú nie z mäkkou podrážkou ale vysoké sáry aby mali nad členok.

nunik25
22. jan 2017

Baby ahojte som rada ze to tu uz ktosi riesil. Mala ma 2,3r a uz asi tyzden jej na jednej nohe tiez nie ze puka ale presne akoby jej preskakuje kost alebo co neviem to popisat. Aj ked ju prezliekam aj ked ju chytim na ruky oroste ked pohne nohou. Tiez uz msm stresy ju za tu nozku chytit. Predtym nez som nasla tuto temu tiez som uvazovala ze s nou pojdem na kontrolu len som nevedela ako to doktorovi vysvetlit ze to neni puknutie ako ked ti pukne v nohe ci v ruke pri trebars vystreti. Ale ze sa to tam dako divno pohne 😱
Aj ked ste to riesili pred rokom takze vravite ze je to normalka a mam pockat trebars mesiac ci jej to neprejde? Kedze ste pisali ze to mavaju dievcatka do 3r?

majca1581
5. feb 2017

@dreamer4
@tenty baby malý má tiež to praskanie to vážne akoby mu niečo preskakovalo. Boli sme už aj na pohotovosti ale nič že mám sledovať ale je to dosť často. Mám neskutočný strach baby 😢😯ako ste po chodili ako sa mate teraz? To je hnusný zvuk akoby mu čosi lamalo V tých kolienkach hlavne V pravom. Ďakujem za každú odpoveď

dreamer4
autor
8. feb 2017

@majca1581 prešlo to samo, presne tak akoi vravela lekárka....Sa spevnili svaly a praskanie prestalo....😉 drž sa

bea0904
3. apr 2020

Zdravím. Ja mam presne ten istý problém, synček ma osem mesiacov a zo dňa na deň mu zacalo to kolienko vyskakovať doslova, ale je zaujimave ze ho to vôbec nebolí. Ja sa na tom nemôžem ani pozerať, je ni až zle ked vidím ako mu to tam preskakuje (v kolienku). Samozrejme sme isli k ortopedovi ale akoby naschvál mu to tam nepreskakovalo, lenze ortoped si robil zo mna srandu ze ked je to moje prvé dieťa ze len stresujem, samozejme on to pochopil ako by mu to len pukalo. A tiež som z toho na nervy a bojím sa lebo malý lozí, postavi sa, sadá si hocijak pokrutený a bojím sa ci sa mu to napraví ked mu to vkuse preskakuje. Trosku ste ma upokojili, lebo tu som sa s nikým nestretla zeby sa to niekomu stalo (dietatku). Dúfam ze to prejde. A ak sa môžem spýtať ci ste dávali nejaké vitamíny alebo nejak cvicili s detickami?