6 týždňový syn sa nevie sám vykakať

klh013
13. dec 2013

Moj malinký má 6 tyzdnov,od 4 tyzdna som prestala dojčit a davam mu papať BEBU a od vtedy ako davam umele mliečko ma tvrdsiu stolicu a sam sa nevykaka. Doktorka mi povedala ze je to normalne u malych deti ze nemaju ešte dobre vyvinuty brusny lis a ze same to nevytlacia tak nam poradila rektalnu hadicku,s ktorou sa sice vykaka lenže sam nechce vobec ani ked ma stolicu redšiu. Vie mi niekto poradit ?

tajka1986
13. dec 2013

@klh013 co som pocula od viacerych mamiciek, beba deticky zapekala, skuste zmenit mliecko, mozno sa to upravi. Rekt.trubicka nie je dlhodobe riesenie, aj ked pomaha, nema sa to robit casto

simik2309
13. dec 2013

a probiotika ti neporadila?

5leni12
13. dec 2013

Beba zapeká. Na tvojom mieste by som to zmenila na Nutrilon. Ale detičky okolo tohto týždňa zvyknú mať problém a treba im pomôcť...nám rektálna rúrka nepomohla, no teplomer do dupky áno. Malo by sa to samo upraviť, bruško si zvykne na iné zloženie mliečka ako bolo materské a bude normálne kakať. Ale Bebu by som fakt nedávala.

tanickaskorokubikova
13. dec 2013

@klh013 my mame presne ten isty problem ☹ bez teplomera sa mi poslednu dobu nevykaka ☹ neviem comam robit, nechcm ho nechat sa trapit a pucit, hlavne od kedy som sa tu na MK docitala ze jednej maminke sa malicka tak pucila ze si vytlacila crievko ☹

vjaja
13. dec 2013

nás z Beby mal síce krásne hovienko ale neskutočne vracal, Nutrilon mu robil koliky, Sunár zasa škaredé hovienko, ale najlepšie sa nám osvedčilo a aj sme pri tom zostali je babylove z Dm-ky, žiadne vetríky, krásne kaká, hovienko ako pri kojení, ale najlepšie je skúsiť čo sadne... 😀

tanickaskorokubikova
13. dec 2013

@5leni12 my davame nutrilon, dokonca comfort co je proti kolikam a tiez rurka nepomaha iba teplomer, doteraz to nebolo az take zle neviem preco posledny tyzden katastrofa ☹ zmeni sa to??

tajka1986
13. dec 2013

Este som chcela dodat, nas z obyc.nutrilonu bolelo brusko,krce, netravilo nam dobre, dr.nam predpisala Nutrilon Comfort vhodny pri drobnych trav. tazkostiach a odvtedy ok🙂 a kedze je na predpis ,je o polovicu lacnejsi 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
freyjanr
14. dec 2013

@klh013 ahoj a ma bolesti?tvari ze sa tlaci?lebo moj od nejakeho 7 do 12 tyzdna kakal raz za 4 dni doktorka povedala ze je to v poriadku a ze kojene deti sa aj 10 dni nemusia vykakat...ja davam nutrilon a vzdy po tych 4 dnoch nalozil taku kopu ze boli plne nohavice toho 🙂 potom sa to same upravilo,teraz kaka skoro kazdy den

luba28
14. dec 2013

@klh013 Beba zapchavala aj nas,tiez sme presli na nutrilon,....skus davat probiotika 3x denne,ale nie do horuceho,...nam sa osvedcili bio-gaya kvapky a kedze nekojis,tak mozes aj nejaky cajik-rasca+fenikel,alebo nejaky podobny,ved uz dostat aj pre tak malinke deticky,...

lindarty
14. dec 2013

@klh013 ahoj, aj moj syn mal s kakanim problemy, vraj chlapci to mavaju casto. a uz neplati tak ako za cias nasich mam, ze kazda plienka ma byt zakakana. ked som videla ze ho boli brusko, ze je nespolojny, dala som sab simplex, al espumisan a pocvicila nozickami. ak sa nevykakal ani vtedy, pomohla som mu rurkou. dufam ze sa syncekovi cim skor ulavi 😉

klh013
autor
14. dec 2013

dakujem za rady skusime teda prejst na ine mliečko aj ked sa bojim davat nutrilon lebo ja som pocula zase ze ten zapeka viacej ako beba ale uvidime. a on tlači kazdy den a ked zisti ze mu to nejde dostane nervy zacne vrieskat a potom ked mu nepomozem sa s vreskotom nezastavi a to nema taku tvrdu stolicu kazdy den len niekedy inokedy ma normalnu taku aku by vytlacil len si uz asi zvykol na pomoc s trubkou

klh013
autor
14. dec 2013

a davala som mu aj feniklovy cajik ale to nam nepomohlo vobec davame aj espimisan ktory mi poradila detska doktorka,že mu ho mám pridávať do každeho mliečka 1ml,ale nevidim rozdiel v tom ked ho ma a ked ho nemá...

luba28
14. dec 2013

@klh013 moja dcera tak kakala dost dlho,lebo si tiez zvykla,.....davaj na brusko,cvic s nozickami,masiruj okolo pupka s olejom v smere hod.ruciciek a tie probio by som tiez zmenila,..nam espumiusan nezaberal,infacol taktiez az tie bio-gaya zabrali,...

mmmj
14. dec 2013

my sme pouzivali rurku dost casto, kedze to inak neslo a potom zrazu prisiel den, ze sa mala sama vykakala. Tiez sme sa bali,ze si na to navykne, ale nastastie sa to nestalo. A je pravda aj to, co mi mama hovorila, ze crevna peristaltika bude omnoho lepsia, ked sa zacne uz babo viac hybat, pretacat, stvornozkovat. Ved je to tak aj u dospelych, ze napriklad leziaci pacienti s tym maju problem. Takze mozno do toho dorastie. Drzim palce.

livia1
14. dec 2013

@klh013 ahoj. Tiez sme mali zo starsim synom tento problem do 4 mesiacou.Vzdy ked potreboval kakat musela som mu pomahat rektalnou trubickou. Aj mlieka som pomenila. Najviac mu vyhovoval sunar. Ale pomohlo nam ked mal 4 mesiace som ho posadila na serblik a od tej chvile kakal len do serblika. Mal 9 mesiacou ked mu zacali ist zubky. Pokakal sa do plienky a kym som s nim prisla od svokri domov co trva cca 3-4 minuty maly celu dobu reval lebo mu to vafilo. Uz bol nauceny len na nocnik. Takze len vydrzat alebo zmenit mlieko

sense
14. dec 2013

@klh013 ad1 skus zmenit mlieko , nas zapekala aj BEBA aj Nutrilon, co bolo fajn bol Nutrilon Comfort po kt. sice problemy neboli ale stollica bola strasne pachnuca, tmavozelena a riedka najlepsie nam robil Hipp combiotik na nom sme dodnes, a v dobach ked sa nemohla vykakat som jej zarobila mlieko (prasok) do kamilkoveho caju.....rurku ako dlhodobe riesenie urcite nepouzivaj....

sense
14. dec 2013

@klh013 a skus masirovat brusko, cvicit nozicky, teple kupele, teple obklady, apropo feniklovy cajik u niekt. deti sposobuje opak cize maju este viac problemy, na rurku si dieta zvykne a este som k rurke chcela dodat tolko ze v zahranici je rurka zakazana.....jedine pri takychto problemoc pod doladom lekara dostane mikroklystir ale to uz musi mat ozaj velmi vazne dovody....

iwqa
14. dec 2013

musím povedať, že pijeme od prvého dňa Bebu Comfort a chvaaaaaalabohu s nou nemame problem, treba cvicit nozickami a teply obklad dat

klh013
autor
25. dec 2013

no aj ja som rozmýšlala nad Bebou comfort, a aký je rozdiel medzi normálnou bebou a bebou comfort ?