Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

7 mesačná po napapaní "vyšplechuje" umelé mlieko

miskaa289
16. máj 2015

Ahoj mam taky problem nasa mala 7mesacna od narodenia na UM a stale ked sa napapa jej ludovo povedane vyslechne a dost .Prezlikame sa niekedy aj 3-4krat denne a o podbradnikoch ani nehovorim kolko ich za jeden den minie ked ju niekto drzi na rukach tak aj ten je od mliecka.S odgrgnutim problem nieje to vzdy si odgrgne ale potom este viac krat jej "vysplechne" a grgne si este vela krat aj po tom ako sa napapa.Od narodenia sme mali problem ze nam vela vracavala kedze bola aj nahltana plodovej vody a hned v nemocnici jej robili vyplach (tak mi povedali sestricky).Mliecko ma Nutrilon Comfort2.Mam na to upozornit lekarku alebo to je normalne sa prejde ju to ked zacne este viac jest aj ine ako mlieko?.Prikrmujeme sa tak od 5 polovici piateho mesiaca ,bolo nam povedane ze od 4mozeme no nemala zaujem o prikrm po 2-3 lyzickach islo vsetko von.Dakujem za kazdu radu ako by sa tomu dalo zabranit aby jej tolko "nevyslechovalo" som prvorodicka takze nemam skusenosti s takym.Dakujem este raz.

kvetinka0099
16. máj 2015

@miskaa289 ahoj, mam tiez prve dieta ma 10 mes,, on mal tiez taky problem ked bol mensi vrackal po mlieku teraz som zistila ze sa prejedal,, aj teraz ked mu dam skorsie papat mlieko tak vivracia dost.. vzdy mu davam presne racej neskor o pol hodinu... a ked som zacala s prikrmami tak mi tiez vivracal ale za to ze mu to nesadlo, skus mu mlieko dat neskor alebo menej davky .. a uvidis ... ked aj tak tak sa opitaj dr mozno mu mlieko nesedi...

miskaa289
autor
16. máj 2015

@kvetinka0099 prikrm mi nezvykne iba obcas ako pises ze ked jej nieco nove nesadne napriklad vyzivu mi nemoze ani citit ked jej dam ovocie napriklad banan sam neni problem ale vyziva bananova to nie napne ju hned taktiez jablko ked dam same moze byt ale vyziva to nie.V noci sa nikdy nestane ze vyvrati vzdy iba cez den.Skusim ako pises ze neskor dat mozno to zaberie.

mirkami7
16. máj 2015

ja by som to určite povedala lekárke,mne to pride ,že má reflux,náš malý to tiež mal,vždy mi po mlieku ešte aj 3-4 krat vygrcol,tiež sme nerobili nič iné len sa každú chvílu prezliekali,doktorka nám potom pred každým jedlom ,kázala dávať 1ml sirupu gastrotus a sa to zlepšilo,ked sme začali dávať príkrmy a hustejšiu stravu to prešlo

miskaa289
autor
16. máj 2015

@mirkami7 Dakujem skusim sa spytat lekarky na ten sirup ak nezaberie ten casovy odstup.Stredu ideme do poradne ak to zatial neustupi tym casovym odstupom tak sa jej spytam sa ten sirup.Mala je velmi ziva tak som rozmyslala ci to nemoze byt aj tym ze stale musi zo sebou narabat aj ked papa tak hlava aj nohy musia byt v pohybe.

kvetinka0099
16. máj 2015

@miskaa289 a len po mlieku vracka?a kolko papa? moj maly papa od 3 mesiaca stale len 150 ml s omerkami 180..

miskaa289
autor
16. máj 2015

@kvetinka0099 Po mlieku zväčša občas sa stane že aj po prikrme .Mala cez deň 150 a večer na noc 180 stiahne ako nič.

kvetinka0099
17. máj 2015

Ahoj no uz sa to zlepsilo?ako je malinkej?

miskaa289
autor
17. máj 2015

@kvetinka0099 Mám pocit že to bude asi tým prejedanim,vysplechne jej ale nie toľko ako predtým .Ale aj tak to poviem Dr.nechcem malú zbytočne dotovať liekami.

kvetinka0099
18. máj 2015

@miskaa289 no vak to.pre istotu jej to povec, ja tiez malemu davam neskor racej a teraz mi nevracka, len ked ideme niekde prec a nechcem aby isiel hladny na cestu tak mu dam skorsie a vracka.. aj on je velky papkac stale by len jedol .a potom neviem ci je hladny. 😀

miskaa289
autor
20. máj 2015

@kvetinka0099 aj ona je veľká papacka.A je to tým prejedanim že to ide s nej von

katka1981
20. máj 2015

@miskaa289, ma reflux, zahustuj jej mliecko Nutritonom pokial nepije Nutrilon AR. Krm ju v lahu a nech je co najdlhsie bez pohybu po krmeni a neodgrgavat. Len to uz je velke babo, tam tazko obmedzit pohyb. Ale neodgrgavaj, lebo to jej rozkmita zaludok a bude grckat. Nedavaj jej pit fenikel, aniz, ani matu, zvysuju kyselinu. Dobry je aj Gastrottus.

mirkami7
20. máj 2015

@miskaa289 no ako boli ste u tej lekárky? čo vám povedala?

miskaa289
autor
20. máj 2015

@mirkami7 áno boli sme u lekárky a tá povedala že to je od prejedania ona sa nahlta a veľa zje a potom jej to vybehne.

miskaa289
autor
20. máj 2015

@katka1981 pýtala som sa na reflux a ten vraj keby má tak všetko vyvrati hneď po papani. A jej vzdy len tak vyjde von že jej po brade tečie.Keď som jej mlieko zahustila tak hneď všetko prúdom išlo teraz ma comfort nutrilon a uz jej iba tak vybehne von.

miskaa289
autor
20. máj 2015

@katka1981 je to na predpis ten gastrotuss?

bocianka123
20. máj 2015

@miskaa289 ahoj gastrotuss nie je na predpis, ved si ho daj do gúúgla... a ešte k tvojej dcérke - váhovo je ako na tom? priberá? má primeranú váhu? môže ísť o reflux. existuje mlieko na predpis - BEBA AR , môj syn ho pil do jedného roka... hoci jedol i prikrmy. lekársky predpis odporučí gastrolog... podľa uzv zistí, že má dcérka reflux alebo nie.. -alebo zahusťuj mlieko Nutritonom - ako radili už mamičky.
a pri refluxe nemusí hned po jedení vygrckať.. môže aj s časovým odstupom. môj starší syn aj hodinu po najedení aj neskôr.. ... a bol to reflux. A reflux treba riešiť s lekárom. Ale tak to by hádam už pediatrička videla.
Ak je inak tvoja dcérka v poriadku, prospieva a podobne, nemusíš mať obavy. Ked sa začne "vertikalizovať", tak sa reflux postupne stratí. Je to aj stravou..

miskaa289
autor
20. máj 2015

Mala ma 8100g a má 7mesiacov dnes sme boli u Dr.Priberá a rastie to má v poriadku všetko.

katka1981
20. máj 2015

@miskaa289, reflux je ked sa potravina vrati spat do ust, takze je to reflux. Nasa ho mala a grcala aj 2 hodiny po jedle. Vzdy ked ma nieco v zaludku vzdy to moze vybehnut. Dokonca aj pevnu stravu moze dieta takto vyvratit, o tom je reflux. Aj palenie zahy je reflux. Gastrotuss bol bez predpisu. U nas zavedenie prikrmov nepomohlo vobec. Nesmela ani lyzicku vody. Az ked mala vyse 15 mesiacov presli sme na obycaj. Nutrilon.

katka1981
20. máj 2015

@miskaa289, kazdy pediater ked mamicka povie, ze dieta grcka, posle ho na sono. Ja som si myslela ze to nie, to sa len mala prejeda. No hlupa som bola, nemala som ani sajnu. A sono bolo jasne

mirkami7
20. máj 2015

nás teda na sono neposlala,ale ked som jej spomenula,že malý mi viac krát po sebe,vygrcká ked sa naje,niekedy to až vyšplechlo z neho,hned mi povedala,že je to reflux a odporučila mi dávať gastrotus a povedala,že to môže prejsť časom,väčšinou,zavádzaním tuhej stravy,tak do roka,sú ale ludia,ktorý to majú aj do dospelosti,tuším sa tam potom môže robiť nejaký operačný zákrok a tiež ma upozornila na to že malý môže mať častejšie sople a byť taký zachuchmany,tým že to vracajúce jedlo mu môže dráždiť nosovú mandlu

katka1981
20. máj 2015

@miskaa289, na gastrec povedia ze do 1,5 roka ma dieta nato narok, ze potom z toho vyrastie, vacsinou aj ano pokial to nema dedicne, ale poznam chlapceka, kt. to zdedil po otcovi a sla z neho aj tuha strava ked bol starsi, otec mala ist na operaciu, tam hrozi rakovina pazeraka, ked je stale drazdeny kyselinou. Ale ty sa nelakaj, u babatka to je ine, nehrozi nic, len aby ste vedeli na com ste. Ked si vygrcne daj aspon lyzicku vody vypit aby stiahlo trosku kyselinu.

katka1981
20. máj 2015

@miskaa289, podla fotiek je malinka v pohode, neni chuducka, takze ja by som sla na sono ci ma reflux a ked tak odber krvi, ci nema problem s mliekom. Lebo aj z mlieka moze vracat. Moze jej vadit laktoza alebo mliecna bielkovina, tazko povedat. Ale asi to bude reflux.

miskaa289
autor
20. máj 2015

dnes jej davam iba 120ml mieka a nie 150 a zatial jej nevyslo nic.ale do vecera je este dlho

kvetinka0099
20. máj 2015

@miskaa289 tak to nakoniec bolo stoho prejedania?

miskaa289
autor
20. máj 2015

Zatiaľ to vyzerá tak že áno. Dnes som davala iba 120 a potom iba raz jej trošku vyšlo.

kvetinka0099
21. máj 2015

Tak potom to je dobre. Odla mnya to urcite nie je reflux to by vrackala stale

miskaa289
autor
21. máj 2015

@kvetinka0099 Dakujem velmi pekne za pomoc 🙂 dnes nam este ani raz nevybehlo tak verim ze to uz takto pojde dalej ak nie tak nasa pracka asi dlho nevydrzi.

kvetinka0099
21. máj 2015

Nemas zaco 🙂 ani ja som nic nevedela, lebo mam len prve,ale zacala som si vsimat maleho co mu skodi atd.... maly ma tiez uz dlho problemi so stolicou a pitala som sa dr ze preco ma tvrdu stolicu a nevedela mi to povedat ze asi s jedla, ale nebolo ,bolo to kvoly zubkom vzdy ked mu isly tak bol zapeceny ze ani rektalna rurka nepomohla ako nahle visiel zubok tak bol pokoj...

miskaa289
autor
22. máj 2015

Tak našťastie s tým problém nieje ja ani neviem ako jej vyšli zúbky.

kvetinka0099
22. máj 2015

@miskaa289 malemu to vsetko ide naraz volaco strasne,stale je uplakany. Ale aj dobre zly jak cert ani na krok sa odneho nepohnem, a na seba apsolutne nemam cas. V kociku mi ani minutu neostane to je extrem 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli