Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

7 mesačný syn má hlavičku na ľavej strane. Treba s ním cvičiť?

gabriela303
31. aug 2012

katren
31. aug 2012

tak to si sa mala uz davno spytat pediatra, ci je to ok....podla mna nie

sampo
31. aug 2012

@gabriela303 nema nahodou toto: http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/... ?
mohla si sa na to opytat uz skor lekarky, ale vacsinou si to vsimnu aj same 😅

boba82
31. aug 2012

my sme cvicili od 3-8mesiaca, spomenula som to pediatricke, ta vravela, ze pokial sa to do cca 3m.neupravi, tak treba civicit...

titkovamiriam
31. aug 2012

tak to rieš s naurologickou,marek to mal ,ale riešili sme to este ked mal 3m-ak sa tortikolis skrati moc musi sa to operovat-čo to neriesila tvoja pediatrička?????Cvicili sme vojtovku a za dva m. bolo vsetko OK! 😉

ywana
31. aug 2012

@gabriela303 ...ukladaj ho na opačnú stranu a hlavička sa mu vyrovná...prípadne zájdi za lekárkou, tá vás pošle k rehabilitačnej lekárke a budete 2 mesiace cvičiť Vojtovu metódu...ja som si vybrala prvý spôsob, suseda druhý...obe deti majú hlavičky v poriadku... 🙂

hradnapani
31. aug 2012

vymenila by som pediatricku, ak si doteraz nic take nevsimla, ved tam chodite kazdy mesiac do poradne, nie? Je len mala pravdepodobnost, ze to prejde samo, mozno ma skrateny sval na krku a treba cvicit. Odborne cviky ti vsak ukaze lekar, neurolog alebo rehabilitacny...

lucka1987
31. aug 2012

spytala by som sa pediatricky, my sme s tym boli na detskej ortopedii , no len som to mala masirovat, mali sme skrateny sval na krcku, a ono sa to akosi upravilo samo, bez nejakych strasnych cvikov, len sem tam som mu hlavicku otacala a masirovala krk opatrno , podla toho ako mi dr ukazala

mata1976
31. aug 2012

nam to zistila ortopedicka pri prvej kontrole klbikov ked mal maly 6tyzdnov - skrateny sval na krku (lahka forma torticollis), odporucila nam rehabilitaciu cim skor; teraz cvicime Vojtovku tak dufam ze to bude OK...

kepassa
31. aug 2012

moja mensia ma skrateny sval na krku cvicime vojtovkou od dvoch mesiacov ma tri a pol mesiaca a vraj uz pomaly aj koncime pekne sa jej to upravuje, cvicime len na chrbatiku pretoze ma dost nepekny reflux tak nemoze byt na brusku a uz tyzden mame pridany druhy cvik na boku, zda sa mi byt efektivnejsi. Je to narocne spravit to tak aby cvicila 3x denne naposledy do 15tej lebo potom je uz nervozna a nereaguje len place, este aby bola medzitym minimalne hodinu po napapani ale tak da sa to nejako a povzbudzuje ma, ze to pomaha

januliku
31. aug 2012

my sme zacali s cvicenim a polohovanim uz v porodnici a do 2m sa to napravilo, urcite treba hned zacat, hoci s polohovnim uz to nebude jednoduche, kedze uz mate 7m.

hannybunny
2. sep 2012

moj starsí syn mal tiez tieto problemy, no jemu cvicenie nepomohlo...uz som to tu niekde pisala v nejakej diskusii...https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/torticollis-a-vojtova-metoda-2/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli