7 týždňová dcérka každý večer plače

radusssa
6. jan 2017

Ahojte maminy...

mam 7 tyzdovu dcerku a kazdy den o rovnakej hodine, zvacsa to byva o 18 zacne histericky plakat, nepomaha nosenie, hojdanie,kocik, absolutne nic a trva to zhruba 5-6 hodin vkuse , iba ked ju krmim a kuzpem pocas tych 5-6h neplace a inak zas spusti...népomaha nosenie, hojdanie, nic .. az do kym okolo polnoci nezaspi aj to spi vdAka fenistilu, ktory nam dal pediater, aby po tom zaspala inak by mi asi tak plakala celu noc.. cez den funguje normalne v pohode, kazde 3-4h sa napapa a spi...ale vzdy o 18 zacneme histericky amokovo plakat...nemate s tym niektora skusenost, preco , co jej moze byt a ako jej (aj sebe) pomoct...

Dakujem...

radusssa
autor
7. jan 2017

Vstavame medzi 6-8 , Tak cez den mi po kazdom papani zaspi a kazde 3-4h sa budi na papanie..az do tej 18 potom vkuse histericky plackame...

radusssa
autor
7. jan 2017

Vstavame medzi 6-8 , Tak cez den mi po kazdom papani zaspi a kazde 3-4h sa budi na papanie..az do tej 18 potom vkuse histericky plackame..@sykorkauhliarka

sykorkauhliarka
7. jan 2017

to mam chapat tak ze spi 3 hodiny prebalis ju a nakrmis a zase spi 3 hodiny?

luba41
7. jan 2017

@radusssa daj ju do šatky na celý den, v kuse na sebe, neodkladaj ani na spánok-nech spí na tebe, v noci s tebou..AR mlieko -ak negrcá púdom je nepotrebné..takmer všetky deti v tomo veku grckajú..a to intenzívne nosenie pomože, aby sa jej mlieko nevracal tolko do úst, nosa....ukludni sa, zahod tie lieky a užívaj si, venuj sa jej..večery treba vydržať..

sykorkauhliarka
7. jan 2017

a stym umelim mlieckom sa neda vyskusat este cosi? co ak neznasa dobre kravske mlieko ? my sme tiez revali od 16-19 ale preslo to satkou ...ako ti zaspava mimo satky sama v postielke alebo na rukach?

sykorkauhliarka
7. jan 2017

@luba41 tak aj my sme stale do satky od rana do vecera presne som vedela ze ak ju vytahujem zo satky napr o 12 hod tak o 13:00 uz musine byt naviazane a uz sa hojdame

lubka41
7. jan 2017

@lumma kolika urcite

lubka41
7. jan 2017
radusssa
autor
7. jan 2017

Ano presne tak, napapa sa po prebaleni a spi 3h niekedy aj 4...@sykorkauhliarka

radusssa
autor
7. jan 2017

Ale mne mala grca prudom a grcala prudom az tak ze mi rapidne zacala chudnut lebo vsetko vygrcala ...boli sme koli tomu aj tyzden v nemocnici kde jej zistilny na zaklade sona a sondicky ze ma velmi silny reflux takze myslim ze velka blbost aby som jej vysadzala AR mlieko preboha @luba41

slivka5
7. jan 2017

@radusssa tiez odporucam tento clanok co davala luba41 - https://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatk... , ten zaciatok o kojeni mozes preskocit, nieco z toho sa vam mozno zide, co predchadza tomu placu? kolko je hore nez sa zacne? je to po jedle, po kupani ci pred?

sykorkauhliarka
7. jan 2017

a kolko je pesne hore ? lebo dajme tomu max 10 minut mam prebalene a za 5 min spravene mlieko za 5 min vypite takze do 20 minut uz zase spi?

radusssa
autor
7. jan 2017

Noo tak 20min plus kym papa, ona papa dlho , na 3x trva to aj 45min, tak dajme tomu ze tu hodinku je hore @sykorkauhliarka

sykorkauhliarka
7. jan 2017

tak v tom by nemal byt problem ten clanok co tu davali je dobry my sme to mali presne rovnako do bodky . zacali sme sa rano nosit az do vecerea o 17:30 kazdy den kupanie a potom mala zaspala na ciciku v ulitke ...takze z casti ten kriticky cas prespala

sykorkauhliarka
7. jan 2017

skus nosit este predtym kritickym casom ako pisu v clanku

radusssa
autor
7. jan 2017

Len dnes je od ôsmej hore a stale placka a sme v satke od rana a placka aj v satke :( ale kazdopadne dakujem za vsetky postrehy a rady...@sykorkauhliarka

slivka5
7. jan 2017

@radusssa niekedy je tazke prist nato co babu vadi..moze byt teplo/zima, nieco tlacit, ak lezi moze sa vraciat mliecko, moze boliet brusko z mlieka/caju/lieku, zapcha, nevyspatost, mohlo byt nieco nedobre sterilizovane, vecer moze byt premotivovana, vadit zvuky, nervozita rodicov atd...to su priklady..hlavne vecer nech nema ziadne stimuly uz od tej 17 tej, ak velmi place skus ju bez oblecenia v satke ponosit

radusssa
autor
7. jan 2017

Ani nehovor 😞 Ja skusam stale vsetky zakladne potreby pre spokojnost malej,ako pocikana, pokakana, teplo, zima, grckanie, nosim, hojdam, spievam, hladkam, satkujem , stiskam, bozkavam, masirujem brusko cvicim nozkami a stale placeme 😞 A ja som s nou uplne uplne sama bez minutovej pomoci a sok chora svalovo (nieco ako skleroza multiplex) tak som uz so silami ozaj v prdeli...preto som vlastne napisala sem, ci nejaku pomoc tu nenajdem ako si aj malej pomoct...@slivka5

radusssa
autor
7. jan 2017

Dnes napriklad place a je VKUSE hore od ôsmej rana a to je uz vvyse 12h..spala mozno 10min aj to som prehnala...
@slivka5

sykorkauhliarka
7. jan 2017

no tak popros o pomoc hlavne svoju rodinu ktora ti moze pomoct fyzicky nie len zvastami...teplotu nema nahodou ked cely den placka ? ja by som to mlieko vymenila

sykorkauhliarka
7. jan 2017

alebo riesila s doktorom to nie je normalne toto

matka1989
7. jan 2017

nam grcala mala napr z nutrilonu a z at najviac pomohli flasky s filtrom ... a mala tvoja ma koliku nasa tiez schudla ked vracala prudom

certi
7. jan 2017

@radusssa ked si svalovo chora....nemohla to zdedit? co ak ma bolesti? nema nieco zlomene?

radusssa
autor
7. jan 2017

Nie tieto ochorenia nie su dedicne a bola okamzite po narodeni odvezena na specialne pracovisko kde ju vysetrili ci nahodou to nema a nema...nema nic zlomene, , nema teplotu ani nic pod @certi

certi
7. jan 2017

@radusssa tie lieky si brala aj pocas tehotenstva? nemoze mat dieta nasledky? travenie a tak...

radusssa
autor
7. jan 2017

Ano brala som tie lieky aj pocas tehu, ale najnizsie davky aby sa to k nej cez tu placemtu nedostalo a ani nedostalo..ale mame potvrdeny sonom silny reflux...tak neviem ci preto stale neplacka...ja som to tiez mala ako babatko a vraj do pol roka som vkuse plakala...

slivka5
7. jan 2017

@radusssa wow, od 8 rana tak to je neskutocne vela, to uz place aj z vycerpania, tak male babo vydrzi max. hodinku a pol hore a malo by spat.. zajdite co najskor k Dr. lebo to fakt moze byt nieco vazne, ked ani nespi koli tomu.. aby nebolo horsie ☹

certi
7. jan 2017

@radusssa a co ti radila doktorka na reflux? co mas robit? podlozit nohy na postielke atd...

radusssa
autor
7. jan 2017

Ja som s tym bola neraz u nasho pediatra a vzdy mi povedal Radi musis vydrzat to prerastie.....😞@slivka5

slivka5
7. jan 2017

@radusssa joj..to podla mna nieje pravda, ak babo place nieco mu vadi, nieco sa s tym musi dat robit :-/ berie nieco na ten reflux ci len to AR mlieko? place aspon menej vo zvislej polohe? stolicu ma normalnu?