7 týždňová dcérka každý večer plače

radusssa
6. jan 2017

Ahojte maminy...

mam 7 tyzdovu dcerku a kazdy den o rovnakej hodine, zvacsa to byva o 18 zacne histericky plakat, nepomaha nosenie, hojdanie,kocik, absolutne nic a trva to zhruba 5-6 hodin vkuse , iba ked ju krmim a kuzpem pocas tych 5-6h neplace a inak zas spusti...népomaha nosenie, hojdanie, nic .. az do kym okolo polnoci nezaspi aj to spi vdAka fenistilu, ktory nam dal pediater, aby po tom zaspala inak by mi asi tak plakala celu noc.. cez den funguje normalne v pohode, kazde 3-4h sa napapa a spi...ale vzdy o 18 zacneme histericky amokovo plakat...nemate s tym niektora skusenost, preco , co jej moze byt a ako jej (aj sebe) pomoct...

Dakujem...

momoqui
10. jan 2017

@evittam chapem. Zas na druhej strane simyslim ze koliky ma kazde dieta a netreba to AZ tak riesit radikalne zaviest rozne kvapky a hned hadzat vinu na vigantol. Jasne ze ak ho vysadis a prejde to tak super. My sme krce nemali, klasicky plac ano, neviem ci by som to nazvala kolikou, podla mna klasicky prejav novorodenca 🙂

dai
10. jan 2017

@radusssa osobne by som bola rada ze place len vecer😀 je babatko tak place... asi je vycerpana vecer, mozno nevie zaspat, mozno sa chce hrat, dovodov je milion preco babatko moze plakat 🙂 uzivaj ze ma taky super rezim a nenapchavaj ju liekmi, o niecom takomto sa mne mohlo len snivat🙂 ( mne mala plakala viac menej vkuse do cca. 6tich mesiacov🙂 najviac spala 20-30 minut vkuse...)

katrin21
10. jan 2017

@evittam ja som skusala vysadit a nic, ziadna zmena, tak som sa k nemu vratila... a info o jeho ucinnosti mam od lekarky z nemocnice... ze deti na detskom, co im tam pridu a su na inom dečku, tak maju ovela nizsie hodnoty v krvi Dečka ako tie, co su na Vigantole.. proste nie su ostatne tak dobre vstrebatelne,, su ine... Preto som to napisala.. kazdy uz nech si vyskusa , co mu vyhovuje.
Len nemam rada, ked sa klasicky babatkovy vecerny plac hadze stale na vigantol, o to viac, ked ona ho tusim dava rano....

evittam
10. jan 2017

@momoqui Ja nehádžem všetko na Vigantol - ale ak dieťa reve, plače, nechce spať a zrazu ho zabudneš dať a nereve, neplače,spí - tak to asi nebude "klasický prejav novorodenca". A ja som teda asi mala šťastie, ale mám dve deti a žiadny takýto "klasický prejav novorodenca" som nezažila - našťastie. A teda mám dosť kamarátok čo tiež nie...😉
A to sme nedávali žiadne kvapky, lieky ani nič podobné, Dokonca ani Fenistil -to mi je úplne "proti srsti" dávať dieťaťu niečo len kvôli tomu aby spalo....Ale to je tiež každého slobodná voľba a rozhodnutie.

evittam
10. jan 2017

@katrin21 Ešte raz - ja nič "nehádžem na Vigantol! A čo je to klasický bábätkový večerný plač? Nepoznám. Neviem čo to je.....🙂
A v nemocnici ti povedia čo im vyhovuje. Vigantol je preferovaný roky. Ja som napríklad v letných mesiacoch nikdy nedávala žiadne D - a deťom nič nikdy nechýbalo, v živote neboli choré. Áno, áno viem - sú malé - nemôžem to posúdiť, môže sa to prejaviť v neskoršom veku.....

sykorkauhliarka
10. jan 2017

D sa na chadza v roznych formach takze kusok ma D z vajicka, kusok z mlieka, UM, kusok D z kase kusok,kusok zo slnka kusok z kvapiek,atd atd ...vsetkeho vela skodi..a pri vitamine D to plati este viac...neviem z akeho odd je lekarka..ci tam niesu uz vacsie deti nahodou pri ktorych su tie zdroje vit D zanedbavane
@katrin21

lukrec
10. jan 2017

Nam to tiez tak bolo zistila som ze vigantol. Dala som ho rano dialo sa to rano. Konzultovala som s foktorkou a vraj v poslednej dobe je to bezne s vigantolom dala nam nahradu devit je sice drahy oproti vigantolu no odvtedy n je dobre . Teraz mame 2 mesiace

charlie1980
10. jan 2017

Ani ja teda nepoznam vecerny plac. To je nejaky novy druh ? Nemyslim, ze by to malo Byt povazovane za normalne, pokial je to dennodenne.
Ja mam teda obidve deti neplacuce a spokojne ako babatka. A Ani som ich nenosila. Nikdy to nevyzadovali.

evittam
10. jan 2017

@charlie1980 Presne. Odvtedy čo som na MK sa mi to vidí ako "mamičkovský šport" či ako by som to nazvala - pomaly každá druhá tu píše aké je to normálne, že malé dieťa plače večer, alebo furt.....No ani ja na tom nevidím nič normálne a vôbec som to našťastie nezažila a fakt možno 1 z 10tich mojich kamarátok mala dieťa, ktoré bolo plačlivejšie ale nie nejak dlho.....Tak neviem - možno tu na MK je nejaký nový druh alebo čo....A to fakt nemyslím ani ironicky ani v zlom....
Podľa mňa spokojné a najedené dieťatko má spať vo veku od narodenia do cca 3.-4.mesiacov... My sme v tomto období u oboch detí zažili možno tak max. 2-3 noci, že nechceli spať a aj si poplakali dlhšie ale potom len spokojne hľadeli.....Ale to bolo asi tak všetko. Obe moje deti - spávali od 3.mesiaca tak, že sa budili raz na nočné dojčenie, a od 5.mesiaca celú noc.....

danoslava
10. jan 2017

Moja dcerka bola na tom podobne. Cely den v pohodicke aj ked malo spavala ale bola kludna vsetko pozorovala ale prisiel vecer a cas ist spinkat a dokazala prerevat cca.2 hod vkuse a to teda riadne. Koliky to podla mna nemala lebo som skusala aj espumisan a nepomahalo to tak som jej nic nedavala a len som ju pestovala az kym nezaspala.bolo to fakt narocne ale po cca 3 mesiach to same prestalo.Viem ze to neni utecha cakat kym to samo odznie ale inak to neslo bola napapana, odgrgnuta, okupana, prebalena.Tak zelam vela pevnych nervov a nech to cim skor prejde 😃

lauritta86
10. jan 2017

Treba hladať príčinu. Napr. bolesť bruška... Ja som skúsila ulitku, malý sa v nej upokojil aj ke%d to bolo ťažké lebo prvýkrát mi v nej strašne plakal tak som ju dala preč. Ale napokon som sa k nej vrátila a odvtedy zaspával krásne a upokojilo ho to.
My sme museli odstrániť príčinu bolesť bruška a potom nepokoj, ktorý som vyriešila práve touto ulitkou.

lauritta86
10. jan 2017

a ešte rady typu veď to prejde tiež treba brať s rezervou. Mne to tvrdili tiež, že plač prejde lebo má "len" koliku. Dávala som COliprev a neviem čo všetko. Neprešlo. Ja mám intoleranciu laktozy a mala som pocit, že ju má tiež. Na naliehanie Dr sme skončili u gastroenterologičky, tá dala mlieko bez laktozy a bielkoviny KM a plač prestal.

charlie1980
10. jan 2017

@evittam Presne ako pises. Moje obe deti sa chovali/chovaju rovnako. Starsi od 4.mesiaca tiez prespal noc, krpec sa budi iba na krmenie, Inak spokojne v hupatku pozoruje.

diablikovci
10. jan 2017

@evittam super potom môj syn chcel UM každé dve hodiny a potom od 4 mes každé 3 hod. A mala to iste ale jej sa to už ustalilo že sa v noci budí 3xna UMa to má 6 mes.

momoqui
10. jan 2017

@evittam ani ja som nic take nedAvala 🙂 a uz som sa k VGT vyjadrila vyssie tak sa nejdem opakovAt 🙂

momoqui
10. jan 2017

@evittam
Mne sa zda ze mnohe matky (nie vsetky) zvelicuju a moc riesia 🙂 to ze dieta place je uplne normalne. Ak place od bolesti tak to treba riesit, najma s pediatrickou a nie na internete. Kedysi nebol web ani koliky a vsetci sme tu a urcite sme aj my ako male deti plakali 🙂 niekto viac niekto menej atd

katrin21
10. jan 2017

@evittam nie je to sport, vzdy to tak bolo... staci sa rozpravat s mamami nasich partnerov, alebo nasimi, aj vtedy boli deti co plakali. pamatam si, ze otec mojej dcery vraj revaval cele noci a spal asi hodinu - dve a to asi do 2r veku, svokra hovorila, ze nechape, ako to mohla prezit :D.. a vela bolo takych..
Moja prva dcera plakavala vela.... kym zaspala , vecer asi od 17 -19, potom uz spala a budila sa kazde 3 hodiny na krmenie. a velmi dlho...
Druha dcera teraz plakavala asi do 3 mesiacov, alebo 2,5.... vecer od 19-22 vzdy.... nepomahalo nic .. potom akoby utalo, prestalo to a spala celu noc az do rana do 5-6 .... a ptom este do 8.... od 6 mesiacov ako zacali ist zuby,+ zacala papat stravu aj, ktovie ci aj tym to neni, ale inak je OK takze skor tie zuby, tak je hore niekolkokrat za noc..nastastie len na dudel, nad ranom mlieko.... takze.... neporadis si.. ked sa dieta budi, tak sa budi a vidis, predtym spala celu noc... az som nechapala, ze take malo babo moze prespat celu noc. ale teda nevydrzalo jej to :D :D
Ja si myslim, ze deti spiace celu noc su v mensine, aj co pocuvam od znamych....

katrin21
10. jan 2017

@charlie1980 nuz, ked to nepoznas, vygoogli si. je to naozaj bezna vec a vedia o tom aj lekari..
ty si mala jednoducho stastie

evittam
10. jan 2017

@katrin21 Pozri, ja som sa sem neprišla hádať. Ale potom som asi "z inej planéty" alebo neviem čo. Naozaj mám okolo seba dosť detí, čo vôbec neboli také ako sa tu píše.......Takže to je ťažko už hovoriť o šťastí. A že je normálne, že dieťa 2 hodiny v kuse reve - no to podľa mňa vôbec nie je normálne a treba hľadať príčinu......A nie si povedať - veď na MK povedali skoro všetci, že je to OK . Ale v pohode - mne je to fakt, že jedno - nech sa každý zariadi podľa seba.....Nevidím totiž dôvod prečo by malo spokojné, najedené napríklad mesačné bábo revať dve hodiny v kuse bez príčiny.....A niečo si "googliť"?! Ach jáááááj, jasnéééé "ujo Google" poradí....😀

charlie1980
10. jan 2017

@katrin21 Tak Male babo este vela spinka, zodpoveda to jeho veku. Ak nespi cele noci (ako moj po Vigantole), potom za tym nieco musi byt. Ci uz koliky, reflux, skryty reflux, intolerancia, nevhodne mlieko, kadeco ine. Ak nema nic z toho, potom deti iba jedia a spia. Netvrdim, ze dieta nezaplace, Ale nie permanentne a nespi celu noc. To, ze som mala stastie, to viem. Chvalabohu. No nic z tohto moje deti netrapilo. Teoria "vecerny plac" alebo nespavost Tak malych deti mi pride zvlastne.

katrin21
10. jan 2017

@evittam ja dovod vidim.. napr. strava matky, prechadza do mlieka kadeco.. u nas vlastne ked som prestala kojit, tak mala spala celu noc... a aj dovtedy nas zachranoval len SAB SIMPLEX... nic ine malej nebolo, papala len moje mlieko, reflux nemala, proste travenie, kolika...
ako sme sa prestali kojit, tak zazracne aj koliky ustupili.... a to som nejedla veci, co naduvaju a pod.. nic take.... a aj tak ju brusko bolelo....

evittam
10. jan 2017

@katrin21 Tak ak si vedela dôvod - tak to bolo treba riešiť a nie sa s tým zmieriť - to je všetko. Ak to spôsobovalo MM - tak tam bol nejaký dôvod prečo a nie len dojčiť dojčiť aj za každých okolností......Možno si jedla niečo čo jej nerobilo dobre - a nemusela to byť práve potravina, ktorú neodporúča WHO, MK, pediatri a neviem kto ešte......Ale ty si sa s tým zmierila, že je to normálne a tak to zostalo - tvoja vec a tvoje rozhodnutie. Ale normálne to určite nie je ak dieťa je nespokojné a plače.

katrin21
10. jan 2017

@evittam to som nevedela, to sa ukazalo az ked som prestala dojcit,lebo mlieko uz nebolo tolko... a hlavne, mozno to ani nebolo ani tym, ale ze uz mala 3 mesiace a vtedy sa dieta meni a aj koliky ustupuju... proste suhra viacerych veci asi...ale proste cca. ked sa prestalo kojit, tak to preslo... nehovorim, ze na den presne, ale v tom obdobi..... nuz ale hovorim, aj vekom to mohlo byt,.
neriesim WHO, ani nic take... :D
ale keby to nebola bezna vec, tak by sa o tom tolko nepisalo a nehovorilo.... tolko moj nazor.

kllamarka
10. jan 2017

@radusssa Mam 5mesacnu. A mali sme to iste, iba v kratsom trvani. Zacalo to o 18stej ako hodinky. Ci uz najedena, alebo vykana.
Bola viac menej na UM. Nechcela ani prso ani flasku, neutisitelna. Po 2h nosenia zaspala od vycerpania a po zobudeni bola zas Ok. Neskor sme usudili, ze skoda nasich chrbatov ju nosit lebo nic nepomohlo a ja znicene krize. Takze som si s nou len lahla a ju hladklala, pretacala atd.
Nebolo to sposobene stravou. Ono je to kolika...je to aj psychickeho razu, nervova sustava dietatka je nezrela, takto sa ventiluju. Prestalo to uplne po 3 mesiaci. Treba vydrzat.
Moj tip - treba aj hodne satkovat a prechadzat sa. Ono plakala samozrejme aj tam, ale v kratsom trvani a nakoniec zaspala (namiesto 2-3h plakania to bolo 40min-1h)
Este dodam, ze sme vyskusali vsetky kvapky na travenie, prdiky atd. Uplne zbytocne samozrejme. Problem nebol v tom (ani sa nekrcila..nestlacala nozicky..len plakala nervozna).

evittam
10. jan 2017

@katrin21 Veď ja proti tvojmu názoru nič nemám. A toľko sa o tom píše len tu na MK - to je môj názor. Ako som už napísala - nemám v okolí len moje 2 deti - a naozaj som ešte teda nepočula nič podobné ......

kllamarka
10. jan 2017

@evittam "normalne" to urcite nie je. Ale su deti, ktore takto ventiluju nezrely nervovy system. Treba si poriadne nastudovat, co obnasa kolika...nie len prdiky a ne-kakanie.
Detom dozrieva nervova sustava 3tim mesiacom preto vacsina kolik v tomto obdobi aj mizne.
Mam 2 deti..keby mi toto niekto povedal pri prvom, pozeram na neho ako z inej planety, ako mu moze dieta 2 hodiny plakat.
Pri druhom som zistila...

evittam
10. jan 2017

@kllamarka Ale veď ja toto všetko viem. 😉 Mám dve deti. Ja nemusím nič "študovať" - nemám prečo. Len som napísala svoj názor a skúsenosti - a to skúsenosti nielen so svojimi 2 deťmi......😉 To je všetko.

kllamarka
10. jan 2017

👍 🙂

engie2
10. jan 2017

@evittam pocula si niekedy o stvrtom trimestri? To su rokmi potvrdene fakty.
Zaujimave je, ze ja v okoli poznam prave mozno 2 z 10 deti, ktore prve mesiace po narodeni neplakavali vo vecernych hodinach. V rodine 6 deti zo siedmich plakavali, dokonca 2 z nich takmer do roka. Moj muz vraj tiez - 38 rokov dozadu. Moj bracho detto, spominam si na to a to som mala 6 rokov, ked sa narodil. Ja som dufala, ze nas to obide. Neobislo. Kto nezazil, nepochopi. To zufalstvo. Bezmocnost. Je ti to na jednej strane luto, na strane druhej sa desis prichadzajuceho vecera. A ver mi, ze sme skusili naozaj vsetko... takze bud len stastna a vdacna osudu, ze si si toto nemusela "odsrat." A aby si sa nikdy nemusela zapojit medzi tie "sportovo nadchnute" zufale matky, ktore nechcu nic ine, len pomoct svojmu dietatku..

engie2
10. jan 2017

@katrin21 mozem ti povedat, ze to s kojenim nesuviselo. Zhoda nahod. Kojim doteraz, 17 M. Po 3 mesiacoch to malej preslo. Crievka sa tuto dobu vyvijaju, niekoho bolia viac, ineho menej.