8-mesačné bábätko si žmolí prsty

elronie
19. dec 2023

Ahojte , chcela by som sa poradiť , 8 mesačná dcérka si začala tak zvláštne žmoliť prsty ale len na pravej rúčke , trie si prostredník a prstennik o veľký palec , robí to dosť často počas dňa a mňa to už znervózňuje , nakoľko v rodine máme 5 ročne dvojičky s autizmom . Máte s tým niekto prosím vás skúsenosť ?

ema0000000
19. dec 2023

@elronie Dobrý večer,
Mmmm toto je skôr otázka na pediatra, síce robím s pediatrom každý deň som sestrička, musela by som to konkrétne vidieť, sú tu dve varianty, doba 8 mesiacov je keď sa dieťatko zaujíma o veci oveľa viac a môže toto brat ako novú hračku a hru. To že máte doma detičky ktoré majú autizmus je trosku znepokojivé, nemusí to vôbec byt pravidlo že toto dieťatko bude autostickeho spektra. Nakoľko autizmus sa plne dá diagnostikovať tak v 3 rokoch, určite by som to skúsila natočiť a skonzultovat s lekárom

elronie
autor
19. dec 2023

@ema0000000 dobrý deň , lenže problém je v tom , ze Naša pediatrička je už stará, mala byt už v dôchodku a všetky problémy rieši tak “veď to prejde , nehrajte sa na doktorku “

ema0000000
19. dec 2023

@elronie určite by som sa to pokúsila preriediť pripadne s iným pediatrom, a zmeniť ideálne ak nieste spokojný 🙂

veronikaszabova
20. dec 2023

@elronie Robi to aj nasa mala a vobec za tym nehladam autizmus...

domininini
20. dec 2023

@elronie podla mna sa vobec nemusis bat, 8mesacne deti vsetko spoznavaju a kedze palec je trosku,, odsunuty,, tak to stale musi ,,chytat,, 🙂 vobec sa s tym neznepokojuj, moj maly od cca 10mesiacov si stale zmoli ciapku kde je stitok vonku, a robi to doteraz a ma 2r. Dokonca aj ked jeho kamarat ma taku ciapku a vzdy ked su spolu vonku musi mu to obcas prist chytit 😅 vobec to neries