Ako liečiť popraskanú kožu brušiek na prstoch?

Zodpovedané
2. apr 2022

Dobrý deň,

moja 17 ročná dcéra cca 1,5 roka trpí s extra suchou pokožkou na koncoch prstov. Je zvláštne, že sa jedná iba o palec, ukazovák a prostredník na pravej ruke /je praváčka/.

Vyskúšali sme veľa krémov, mastí aj od dermatologičky aj alergologičky. Niekedy sa zdalo, že je už ok a potom sa to začalo odznova. Sme už bezradné, má aj bolesti. Predpokladáme, že by to mohla byť aj kontaktná dermatitída.

Aký je Váš názor?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je potrebné, aby to riešila dermatologička s masťami na predpis. Je nutná kontrola u doktorky, u ktorej ste boli. Plus prehodnotenie liečby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas