8 mesačný syn nechce piť a má tvrdú stolicu. Čo robiť?

1105
31. máj 2012

Stale ho kojim, ale uz aj dokrmujem zeleninkou, troskou peciva, ale odmieta pit z flase. Chce len moje prso. Co mam robit, aby mal redsiu stoicu, lebo starsne pri kakani na nocniku place:( Dakujem

graceful9
31. máj 2012

skús podávať vodu lyžičkou,,,

xlucia
31. máj 2012

donutit pit, akymkolvek sposobom. cistu vodu a caj. lyzickou, sosakom, slamkou. musis mu prejst cez rozum. a kup kvalitne probiotika.
u nas zabrala slamka a pili so synom pri stole vsetci plysaci 😀

vanessm
31. máj 2012

Daj piť napr. dávkovačom z nurofenu, a často

janula2011
31. máj 2012

Aj nam pomahalo davat vodu lyzickou, alebo davaj vela vody do zeleniny.

senoble
31. máj 2012

poharik,slamka,slamkove flase-kojene deti vecinou nevedia pit z flase,dlho im trva nez sa naucia.......trosku osladit,ked sa nauci cukor menej a menej az vobec-mliecko je sladke a vodicka nie

danim
31. máj 2012

my sme to tiez mali v cca 10 mes, vynechala som banan, ryzu, mrkvu, prikrmy som robila redsie, feniklovy caj ( nie granulovany !!, ale riadny fenikel z lekarne ), alebo aj rascovy caj pomaha, jogurty len aktivie + aj acidko 🙂 ( jogurty su ale od 10 mes, aspon nam tak doporucila dr.) a odvtedy kazde rano jeme ovsene vlocky, zalejem vriacou vodou, napucia, do nich jablko, rozmixujem a mnamka je hotova 🙂 ( poznam deti co to nechceli, tak mamy davali len tu vodu z vlociek so sa s nimi par min vyvarila - voda+ vlocky varit cca 6 min, a tu vodu zcedenu ). aj slivky susene som namocila a zmixovala do jablka napr. aj hotove slivkove vyzivky, a okrem toho len cerstve hrusky a jablka.. dojcenske kase ( nie ryzove )- ale kukuricne a ovsene. pecivo celozrne, grahamove. toto nam pomohlo... len pit nestaci.. tiez som obe dcerky kojila, mladsiu este kojim a pri oboch som mala ten isty problem vo veku 8- 10 mes cca. tiez vobec nevedeli pit z flase a ani som ich to neucila.. davala som im lyzickou, a potom sosakom.

happy3
31. máj 2012

my sme mali tiez rovnaky problem,riesila som to tak,ze som malemu stale ponukla pit vodu,cajik,ci lyzickou alebo z flase,pohara,mala som taky maratom,stale som za nim behala a on si vzdy trosku cucol a postupne sa naucil pit.Najradsej cistu vodicku 😉

luba41
31. máj 2012

tak mu dávaj prso čo najčastejšie, ved mliečko je tekutina. A vodu ked tak pohárikom, načo učiť dudlík a fľašu. 😉

tea333
31. máj 2012

dojcene dieta nepotrebuje inu tekutinu - castejsie dojcit by som povedala, vynechat veci co zapekaju, pridat jablkove a slivkove vyzivky na ranajky, vlakninu (ovsene vlocky a pod)

radka24
31. máj 2012

mne prizvukovala lekarka, ze dieta od 6 mesiaca my malo pit aj inu tekutinu ako mater. mliecko. my sme kupovali stavicky Hipp najprv na lyzicku a potom ked mu zachuti a zvykne si na inu chut tak sa nauci aj na flasu prip. poharik. Skus napr. Avent alebo Mam podla veku.

lucka1987
31. máj 2012

no ja nekojim a davam cajik so striekacky od sirupcekov.. teda ked nechce pit a to je veru casto, alebo normalne z umeleho poharika vie pekne pit.. ale z cumla nechce

lubicakovac
31. máj 2012

piť treba, skus hocičo, pohár, lyžička, striekačka, pohárik s náustkom,
náš malý má síce už skoro 2 ale pije bud priamo z pohára alebo z fľaše s takým netečúcim vrchnákom ako je na rajec 0,7, lebo z netečúceho nechce, a z tečúceho rozlieva

radlinka
31. máj 2012

Tak mu daj to co chce, ved dieta najlepsie vie, co mu chuti 😉 pripadne mu skus urobit detsky cajik alebo daj do tvojho mliecka probiotikum baby napr. Biogaia, nam velmi pomohlo, davali sme do mliecka. Mozete aj zelenovu polievocku, daj mu trosku vypit z toho vyvaru co zostane. U nas idu viac detske caje ako voda a velmi si ich maly oblubil hlavne v teple. 🙂