Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

8 ročnému synovi sa nedá stiahnuť predkožka. Čo robiť?

evica1983
1. okt 2012

Už raz sme boli s tým u chirurga ale spravil to tak drasticky, že odvtedy má panický strach ak sa ho na to opýtam. Keď mu spomeniem, že mali by sme ísť znova, celý deň aj noc mi je schopný plakať. Čo mám robiť. Neexistuje nejaký oblbovák, aby to až tak necítil??? Napríklad niečo take ako pri vyberaní nosových mandlí???? Prosím pomoc. 😔 😢 ☹

nanulik
1. okt 2012

myslím si že sa to malo robiť pomali a postupne, po každom kupaní trošičku potiahnuť, kam až pojde tak aby tomalého nebolelo. ja to mojmu ešte nerobím ale mám v plána tak ked bude mať 4-5 rokov.
možno aj teraz pomože ked mu to budeš pri kupaní jemne robiť, alebo možno by to už 8ročný pochopil a bude si to robiť sám

daniela242
1. okt 2012

napíš tejto maminke @hajanka ona ti poradí najlepšie 🙂

nikolka2
1. okt 2012

Nech si stahuje predkožku vo vode ked sa kupe ,,, to ho boliet nebude 😉 mne to poradila lekarka lebo mojmu synovi sa tiez dotknut toho nemozeme jedine vo vode ho to asi neboli a dovoli mu na to šahať 😀 Držím palce 🙂

lian35
1. okt 2012

Ahoj.Môj syn má ten istý problém-má 7,5roka.Nám išla predkožka do 7 rokou pekne stiahnuť-aj ked nie celá-mal ju troška prilepenú-a stále ked som sa nato pýtala mi bolo povedané,že to treba žmolkať a to sa časom spraví.Teraz mu to nejde vôbec a ked som bola v júli u urologa tak hned nás poslal do BA na operáciu.V BA pani doktorka nám povedala,že ona nevidí dôvod na operáciu a napísala nám mastičku-TRIAMCINOLON-troška nám to povolilo ale žiadna sláva,za dva týždne ideme na kontrolu tak som zvedavá čo nám povie.Jednoznačne by som to nedala synovi stahovať na silu-skús ist na vyšetrenie k inému urologovi čo ti povie on.

zuzka1008
1. okt 2012

ja by som sa poradila s lekarkou, ved už je velky,malo by sa to riešiť

irriss
1. okt 2012
keziah
1. okt 2012

precitaj si toto: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...
ja osobne by som ziadneho lekara k predkozkam svojich synov nepustila, pokial by moje deti s nimi nemali ozaj VAZNY problem

mirkalivka
1. okt 2012

Ahoj, mám 7 ročného syna. Lekárka nám tiež povedala, že postupne máme predkožku sťahovať, no dajako moc to nejde resp. moc dôsledne som sa tomu nevenovala. Už som mala výčitky svedomia a dlhší čas sa pripravujem, že to budem riešiť, ale dnešný článok, čo som čítala v časopise život, kde písal urológ, že pokiaľ nie sú žiadne zdravotné komplikácie, predkožka by sa nemala sťahovať vôbec /práve naopak, stiahnutie býva bolestivé a po ňom môžu vznikať rôzne infekcie/. Predkožka má za úlohu chrániť rôzne nervové zakončenia, ochrana pred baktériami a pod.
Myslím, že asi si naštudujem viac literatúry, kým to naozaj začnem riešiť....
A čo sa týka tvojho chlapca, možno by som navštívila iného lekára a pravdepodobne by som ho nechala trošku na to zabudnúť.. Viem, že takýto nepríjemný zážitok má jeden môj blízky známy a pamätá si tú bolesť dodnes ☹( . Preto som to možno ani neriešila so synom, veď kto chce úmyselne "spôsobovať bolesť" svojim miláčikom? Držím palce, paa

zuzana92101
4. okt 2012

Moj syn ma 4 r, uz mu stahovali predkozku 2x, samozrejme nasilu. Niektori vravia, netreba sa toho chytat, ono sa to spravi same...hormony zapracuju. Ale ked mal moj syn asi 2r, tak sa mu otvor tak zmensil, ze som mala pocit, ze nema ani kade cikat. Vtedy sme isli k chirurgovi, ten mu trosku zvacsil otvor noznickami - nenastrihol 😉, len roztiahol - maleho to vobec nebolelo. Nasledne sme isli k urologovi, tam som dostala od doktora taku hubovu omacku, ze dovi dopo, ze naco som doteraz cakala atd, vtedy mu to stiahli prvy krat. Potom sme to natierali, pretahovali ako kazal, naozaj! svedomite, 2x denne. Maleho to samozrejme bolelo, ale povedali sme si, ze tak to doktor kazala a kedze sme nechceli aby sa to vratilo do povodneho stavu, robili sme co bolo treba. O nejaku dobu sme zistili, ze cast sa zase zlepila a zacal sa tam ukladat taky biela maz. Tak sme isli opat k urologovi (to uz bol iny), aby sa nespravil zapal, ktory uz pomalicky zacinal. Urologicka mi zase vynadala ako soplavemu decku, a zase 2x mu to stiahla, vtedy len tu cast, co sa zrastla. Odvtedy nema problemy, aj ked nema to uuplne super, ale kazdy vecer to pretahujeme, cistime, uz si to vie aj sam, aby sme sa vyhli infekcii. Rada...asi to pretahovat pokial sa da, hlavne pocas kupania, kedy je kozka maksia a "vraj" do puberty by sa to malo spravit a uvolnit same. Ale co poznam chlapcov v okoli, tak asi kazda mamicka ma s tym skusenost. Suseda ma 2 chalanov, jeden s tym nema ziadny problem, druhemu hrozila obriezka... Asi je to aj nejako geneticky dane.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli