8-týždňové bábätko má herpes

llnzz
14. dec 2022

Dobrý večer prajem, mám 8 týždňové babatko. Mám malinkého bratranca ktorý bol na návšteve a bol v tom čase chorý čo sme nevedeli čiže nás nakazil, moj malinký je tiež chorý a mňa to chytilo ako poslednú ibaže mne sa spravil herpes a všade vidím že herpes je pre novorodencov smrtelný. Teraz ma chytila extremna panika kedže má oslabenú imunitu z choroby k tomu toto a ja malinkého plne dojčím. Prosím ženy ktoré mali herpes pri novorodencovi ako ste sa chránili aby všetko bolo v poriadku ? Samozrejme nebozkávam ho ale preboha ja sa zbláznim…

ariannazara
14. dec 2022

Môj muž má často herpes a mal ho aj keď bol môj syn malý a nikdy ho nedostal a ma ho doteraz často a malý ho nedostal nikdy a ma 3.5 roka

luliu
14. dec 2022

@llnzz daj si rusko, keď sa tak bojíš, pokiaľ ho budeš mať. Ja mávam herpes a pri novorodencovi som to tak riešila, neskôr už nie

strapec
14. dec 2022

Aj ja som mala herpes, keď mala mala asi mesiac, lepila som si naň compeed nálepky, ktoré spravia takú bariéru a vydržia celý deň, umývala som si vždy ruky pred kontaktom s bábätkom 🙂 pohoda neboj, keď to malý nechytil v dobe, kým si zistila, že ho máš, tak už to určite zmaknete 🙂

strapec
14. dec 2022

A s rúškom bacha, aby si si herpes nezaniesla do oči

maciak410
14. dec 2022

@llnzz kúp si tie náplaste compeed a mne pomohol herpenorm tuším sa to volá tie tabletky a v mlieku bábätko dostáva aj protilátky.

zuzi0911
14. dec 2022

Ja som dostala herpes vždy po porode ..musela som mať rusko pri dieťati....

marianarem
14. dec 2022

@llnzz Nie je zakonite smrtelny, stava sa to, ale nie zase uplne bezne. Vacsina ludi mava herpesy a ja teda nepoznam ziadne babatko, co by na to zomrelo. 8 tyzdnovy uz az taky uplny novorodenec nie je a dostava aj protilatky v mlieku. Ja som mala viackrat herpes v prvych tyzdnoch maleho, tiez som sa bala, navyse som ani nekojila. Umyvala som si ruky a jemu tiez, ak sa ma nahodou dotkol v blizkosti ust. Nedostal to ani naznakom.

snehulak77
15. dec 2022

Mala som herpes, keď mal malý 4 týždne. Nekojila som, takže protilátky nemal. V tej dobe som ho nebozkavala, rúško som nemala vôbec, ale keď som potom zistila aké veľmi nebezpečné to je, tak by som si ho asi dala, ale to len preto, že som úzkostliva. Iba som ho nebozkavala a to bolo všetko, herpes nedostal, a to bol ešte aj predčasne narodený, prvé dni na JRSN. Moja mamina kedysi vibec nevedela, že to môže byť nejako nebezpečné, bracho sa narodil predčasne so sepsou, skoro umrel, keď mal 3 mesiace, tak ho pustili domov a mamina ho furt ousinkovala (z tých stresov mala furt herpes). Samozrejme, to nie je návod, ale chcem len povedať, že aký bol slabucky, ale nestalo sa mu nič. Ty ho ešte aj chranis. Neboj nič, nedostane to.

tamvtme
15. dec 2022

Tiez som mala herpes, ked bola dcera babatko a mala som stresy...ako bolo spominane vyssie, lep.si na to tie speci naplasti,umyvaj stale ruky, davaj pozor aby ti babatko nechytilo usta a ked hej, rychlo poumyvat rucky...

1mina
15. dec 2022

Moj muz ma herpesy ale ze pravidelne, kazdu zimu vzdy a niekedy aj medzi tim. Ani jedno nase dieta ho nikdy nechytilo (a to ja sice som mu hovorila nech si umyva ruky atd ale chlap) raz dokonca cere par mesacnej olizol lyzicku pri krmeni s herpesom tiez som penila ale nenakazila sa. Na vyske nas ucil profesor genetiky, ze casto ekd maju rodicia herpesy dieta zdedi uz cosi ze ten herpes nedostane ( nepametam si to presne len ako nam kreslil tu bunku na tabulu ze nebude mat sa kde virus uchytit) . Tak si myslim ze minimalne dcera by ho tolkokrat dostala od muza a nikdy ho nemala. Ja tie nikdy nemam aj ked sa napijem rovno po muzoviv, dam mu moj balzam hocico. a moj otec maval stale tiez. A v kazdom pripade, ak ho uz dostane, tak nerobit paniku a zavolajte hned pediatricke ze co nato a co treba 🙂

nika23t
15. dec 2022

@llnzz ja mam herpes často, tiež som sa bála, keď boli dcérky malinke, ale za 12 rokov nedostala ani jedna z nich odo mňa herpes. Ale veľmi dbam na hygienu v tom čase, pier sa nedotýkam a ruky umývam a dezinfikujem. Neboj sa, nenakazi sa. Len často umyvaj ruky a Rusko by som nedavala, skôr náplasť.

llnzz
autor
15. dec 2022

Ďakujem, som aspoň trochu kludnejšia. Na hygienu určite dbam teraz ovela viac, tak snaď sa tomu malý vyhne🙏🏼

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliavolna
29. dec 2023

@llnzz ako to dopadlo