9 mesačné bábätko kýva trhane hlavou na stranu

iva_ab
3. apr 2021

Ahojte mamičky, chcela by som sa opýtať či nemáte podobné skúsenosti? Určite ideme aj k pediatričke, len som sa chcela opýtať aj tu. Dćera asi pred 2t začala kývať hlavou zo strany na stranu akoby sa chcela pozerať na 2 veci naraz. To som nejako neriešila, len teraz už kýva niekedy len do jedného boka alebo tak krátko, akoby chcela pokrývať, že nie ale rýchlo a opakovane - celkom často, najmä keď je unavená. Možno to len skúša, lebo sa to nové naučila, no mne to nepride veľmi prirodzené. Nemali ste podobné skúsenosti, asi ste išli k neurológovi? Aj keby to boli nejaké tiky, mýlite že je to bežne a to vymizne časom? Ďakujem 🙏

ruzasipova
3. apr 2021

@iva_ab Podla mna len opakuje pohyb, co sa naucila. Syn, ked sa to naucil, vkuse robil akoby “nie nie” ale az tak uplne zboku do boku trhane.

pseudomonas87
3. apr 2021

@ruzasipova no moja takto prosím pekne tancovala,kyvala len hlavou,potom postupne prišla na to,zeaj rukyanohy môže zapojiť pri tancovani...

ivangeline
3. apr 2021

Kyvanie hlavou pomaha k balancu,priestoro sa rozrientovat,vela krat je to aj predzvest nejakej inej motorickej zmeny,priprava na chodenie.. pripravuje sa tak stredne ucho a dieta samo.. Neviem to odbornejsie napisat. xD Obe deti to robili a obe prestali. Podobne to je aj neskor s tocenim sa dookola..

ja_mama
3. apr 2021

Moja mala kvoli tomu aj plesinku na hlave vysuchanu 😀 ale to mala tak 4-6 mesiacov ked to robila...a co som si vsimla vela deti cca v jej veku take plesinky malo, takze ano je to normalne 🙂 teraz (1.5r) je presne v tej faze ked to robi znovu pri tancovani az kym nie je rozhodena z rovnovahy a tiez sa toci dokola az kym nepada ako bolo vyssie spomenute 🙂

kaitlin3
3. apr 2021

nas to presne robil pred spanim ked uz bol dost unaveny, ako prislo tak aj preslo...tiez som to tocila pediatrovi, ale ani som to nestila ukazat

moniocko
3. apr 2021

@iva_ab moja dcera to robi vzdy pred spaním a aj rano, ked sa prebúdza... Ma 7 rokov

andreatytler
4. apr 2021

@iva_ab U nas bolo to iste... aj som sa na to pytala tu na konikovi. Robi to stale ale uz nie tak velmi. Robil to najma ked bol unaveny a pred spanim. Treaz to robi ked sa jasime.

iva_ab
autor
7. apr 2021

Ďakujem veľmi pekne za rady 🙏🙏 už to nie je tak často a aj to vyzerá lepsie. Naozaj len po nás asi opakuje a je to niečo nové pre ňu. Dokonca keď ja začnem kývať hlavou, ona sa pridá a veľmi sa jej to páči 🥰 môže byť aj čo si @ivangeline napísala, teraz sa nám 1x postavila v postieľke a stále zdokonaľuje lozenie 🙂 som veľmi rada, na začiatku to vyzeralo veľmi zvláštne 🙂

oblecenie99
7. apr 2021

Teraz keď tak rozmýšľam, vsimla som si niečo podobné na našom v čase keď začal chodiť, resp. predtým a potom presne ako predzvesť tancovania lebo ja som často na hudbu kyvala hlavou do rytmu a on ma napodobňoval.. Az teraz pridal zvyšok tela do tanca.. A najmä to robil na dedoles reklamu 😀

skaja_111
4. dec 2023

@iva_ab ahoj ako ste na tom dnes ? Dcérka to začala robiť v 8mesiaci

iva_ab
autor
7. dec 2023

@skaja_111 dobrý deň, dcérka má dnes 3r a nemá a ani nemala žiaden problém, skôr než som to začala reálne riešiť s pediatričkou to vymizlo, alebo skôr tie pohyby začali byť normálne (prirodzenejšie), už si to celkom nepamätám ale myslím, že to bolo ako baby hore píšu, naučila sa krútiť hlavou, tak skúšala 🙂 ale samozrejme treba detičky sledovať, keby sa Vám to dlhšie zdá neprirodzené opýtala by som sa minimálne pediatričky, držím palce