9-mesačné dieťa má horúčky

9 mesačná dcérka má horúčky, inak nič, žiadny kašeľ ani sople. O pol noci som jej v zadočku namerala 40,6, robila som jej zábaly tak jej to "kleslo" na 39,8. Teraz 3 hodiny od vtedy má zase 40,0 a ľadové ruky. Bože ľudia, je tu niekto takto v noci? Poraďte mi čo mám robiť. Mám skúsiť zase zábaly alebo kúpeľ, alebo volať 112 alebo ísť na pohotovosť? Teploty uvádzam tak ako boli na teplomere, bez odčítania tých 5.

svokrinjazykmonika
autor
8. aug 2023

No a čipok panadol som dávala o pol noci. Nič iné ani doma nemám.

3petka
8. aug 2023

A po čipku už klesla teplota? Môže to byt hoc co.

ankare
8. aug 2023

@svokrinjazykmonika júj, vysoké horúčky. Kleslo to po čipku? Určite si kúp aj brufenove čipky, aby si mohla v prípade núdze striedať. Skoré uzdravenie!

nelca0510
8. aug 2023

@svokrinjazykmonika volaj na pohotovosť. Nabudúce musíš mať v zálohe lieky od bolesti s viacerými účinnými látkami,keďže jedna účinná látka = jedna dávka za cca 8 hodín

andreatytler
8. aug 2023

@svokrinjazykmonika Zevraj zabaly a kupele nie ked su koncatiny studene.
Radia koza na kozu aby sa od teba ochladila.

svokrinjazykmonika
autor
8. aug 2023

Ďakujem, noc sme nejako zvládli a pôjdeme ku našej doktorke.

ivanakaka
8. aug 2023

@svokrinjazykmonika jeha, uplne chapem, ja by som isla na pohotovost teraz uz k doktorke no, ked nejde teplota dole, isto hrudnik s mokrym vlaznym uterakom to treba nad 38, alebo do vane napustit vodu trochu vlaznu oblievat telicko ochladzovat, neprikryvat, najlepsie hole dieta tak v nemocnici mi radili robili

ivanakaka
8. aug 2023

@svokrinjazykmonika cize vlastne po odcitani 0,5 ked v zadocku mala 39,5…masaker stres chapem…postup by bol nurofen cipok po 4 hod (mozes aj 3), zabal (vana,sprcha ochladzovanie), ale to by som ja sadla do auta a isla na pohotovost po podani lieciv (kup si nurofen cipky aj sirup dnes aj paralen sirup do zasoby)

ivanakaka
8. aug 2023

@svokrinjazykmonika a drzim palce 🙏❤️ nech pije tekutiny bud prso alebo vodu mliecko

deti95060810
8. aug 2023

s tak malým bábom čím skôr k lekárovi... držím palce.

anavixy
8. aug 2023

Ked ma dieta studene koncatiny (alebo triasku, je mu zima), znamena to, ze horucka este len stupa, vtedy sa nesmie aplikovat fyzikalne chladenie! Antipyretika treba mat doma vzdy s dvojakou ucinnou latkou, striedat sa mozu po minimalne 3-4h. Vhodne a ucinne je aj mat dieta v kontakte koza na kozu a kludne vyskusat aj babske rady ako zemiak v ponozke a pod. 🙂 Ked su koncatiny studene/triaska, treba dodat teplo zvonka, teda zakryt dieta, dat teply caj. Potom, ked uz sa zohreje a horucka teda vystupi na maximum, dieta uz nezakryvat dekou, neprehrievat dalej, vtedy sa uz moze aplikovat aj fyzikalne chladenie (vlazny zabal alebo kupel v prijemne teplej vode, cakame kym voda vychladne ale zasa nie uplne do studena) nad 39,5 alebo nad 39 ak neklesa po lieku. Zaklad je vzdy dostatok tekutin (kludne mlieko). A uplne najdolezitejsie je spravne davkovanie liekov, aj capikov - tie treba toez davkovat podla vahy, teda niekedy treba podat v jednej davke 1,5 alebo dva capiky (v zavislosti od vahy a gramaze capika), pokial by horucka ani po 1,5-2h neklesla alebo by stale stupala, vtedy treba vyhladat lekarsku pomoc ihned. Inak staci bud po 3 dnoch ak horucka dobre reaguje a su aj ine jasne symptomy choroby, alebo co najskor (teda rano) ak ide o male babatko (prve tri mesiace) alebo ak je horucka takto vysoka a nie je zjavna pricina.

tatinka
8. aug 2023

@svokrinjazykmonika ahoj, necitala som celu diskusiu tak mozno ti uz niekto poradil,ked ma dieta studene dlane a spodky noh,zabal sa davat nesmie,ked ma mramorovu kozu tiez nie, v pripade,ze je horuce cele dietatko,vtdedy je dobre dat zabal a dieta obliect len lahucko,pripadne aj nechat len v plienke a prehodit tenuckou deckou alebo latkovou plienkou .....ohladne panadol cipku za mna je slaby pri tak vysokej teplote, treba dat nurofenovy sirup ale vypocitaj si davku podla vahy,neriad sa tabulkou podla veku,v tabulke je davka nizka, neviem aku vahu ma dietatko tak ti napisem takto ak ma 10 kg,mozes davat 5 ml nurofenu kazdch 6 hodin,ak ma napriklad 8 kg tak 4 ml nurofenu a o 6 hodin dalsiu davku, taktiez si kup v lkarni tablety pre deticky proti krcok, ked ma dieta nad 38,5 treba dat tu tabletu,rozpustit v lzicke vody,

tatinka
8. aug 2023

@svokrinjazykmonika este k tomu mojmu predoslemu prispevkudopisem,ak by si davala nurofen sirup, nedavaj ho nikdy po ani pred mliekom,dieta sa vtedy povracia, daj mu nieco papat ,citam,ze ma 9 mesiacov,takze isto uz papa aj prikrm,zapit nurofen daj len cistou vodou ....mne mladsi syn mava taketo vysoke teploty ze az k 40 ' 5 a tazko sa zrazaju, a to uz ma 2 roky

svokrinjazykmonika
autor
8. aug 2023

Ďakujem vám ešte raz, do budúcna už to určite zvládnem lepšie. Už mám aj sirup a po ňom jej ihneď klesla teplota. Teraz je dokonca úplne okay. Nemá teplotu, je veselá a robí si tu párty.

andreatytler
8. aug 2023

@svokrinjazykmonika To som rada ze je OK. Je to hrozny stres.