9 mesačný ešte nesedí. Stretli ste sa s tým?

merikac
20. aug 2011

Pytam sa za svoju kamaratku, ktoru som dnes stretla utrapenu,,,maju krasneho 9 mesacneho chlapceka, ktory vnima okolity den a robi pokroky tak ako jeho rovesnici,,,avsak - este nesedi ☹ .. ked sa mu prihovoria a podaju mu prstiky, tak ich sice uchopi, no namiesto toho, aby sa zacal pritahovat, zacne sa vyskierat,dzavotat, ked ho pritiahnu, zaklana hlavku, nedrzi ju dobre.. Boli u neurologa, vraj je maly v uplnom poriadku,,co by od neho( podla jeho slov) chceli,,,,,,,. Je chuducky, ale papa vraj dobre-apetit mu nechyba. Mate niektora podobnu skusenost, ze vase pokladiky, boli po motorickej stranke vyvojovo trosku po zadu, no napriek tomu v neskorsom veku , vsetko dobehli?? Velmi pekne Vam dakujem 😵

ela2710
20. aug 2011

@merikac - a preco si myslite, ze je ten malinky pozadu? ja nemam rada, ked sa na kazde dieta pozera cez tabulky 😖 moj maly nesedel ked mal 7 mesiacov, nasa pediatricka z toho robila taku dramu, ze az, a nepadlo mi to teda dobre, hned som napisala babam tu na MK, bola som smutna a nakoniec sa nas krpcek o tyzden nato dokonca prvykrat postavil a o par dalsich dni sa naucil stvornozkovat a hned aj sediet, naozaj zo dna na den sa naucil tolko veci,neponahlali sme ho, napriek tomu, ze nam lekarka vravela, ze ho mame davat sediet - pasivne o vankuse, nedavali sme a naucil sa to sam 🙂 tym chcem povedat, ze nie je kazde dieta tabulkove a ani nema dovod byt, ak neurolog povedal, ze je v poriadku, tak naozaj je 😉 a nerobila by som si z toho taku tazku hlavu. stvornozkuje uz? zvacsa to sedenie pride so stvornozkovanim, kamaratke zelam vela trpezlivosti a nech si nepripusta tie reci inych - ,,tabulkovych" ludi, ked jej syncek bude pripraveny na sedenie, tak sediet bude, ma krasne zdrave babatko, tak nech sa zbytocne netrapi 🙂 😉

lubinka9
20. aug 2011

Ak bol na vysetreni a tam sa nic nepotvrdilo tak by som nepovedala, ze je vyvojovo pozadu. Mozno je len lenivejsi.. Nas maly zacal sam od seba sediet prave v 9 mesiaci. Dovtedy som musela pocuvat reci, ze nech ho posadzujem, podopieram vankusmi a kadeco ine. Mrnavy si ale zvolil svoje tempo a ja som ho netlacila. Stvornozkovanie takmer preskocil, to ho bavilo asi tyzden, potom sa hned zacal stavat a ako 11 mesacny zacal chodit.
Takze nech sa maminka netrapi, ak je maly zdravotne OK je to len otazka casu. Aby este nebola prekvapena 😉
Hlavne nic nasilu..