Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Adhd, dyslexia, dysgrafia u prváčky

mojatani
14. máj 2016

Moja cerka je prvačka.Pred nástupom do školi jej zistili ADHD.Postupom času v škole začala mať ťažkosty s učeným.Videla som že má problemy s písmenkami,diktátom,písanim ale aj s číslicami.Chodila som za jej tr.učiteľkou a hovorila mi že treba to riešiť.Vedela som že existujú diagnozy pri týchto problemoch.Višetrila ju špecialna psychologička a potvrdila mi to.Hladám mamičky čo majú deti s takímito ťažkodtami.Veľmi pekne dakujem.

bibistec
15. máj 2016

no treba to urcite riesit a kazdy den s nou pracovat, ja som uz dospela ale mam dyskalkuliu a poviem ti tyrania to bola...stara mama bola ucitelka na dochodku takze sme kazdy den pocitali priklady ale desne to bolo dnes su uz ine metody ale musis ist do specializovaneho centra kde sa takym detom venuju a to cim skor aby sa ten problem nezvacsoval. poradia ako s nou pracovat + v skole bude mat ulavy( aj ked podla mna to nie su ulavy len sposob ako ulahcit veci a rozmyslat bude musiet aj tak). necakaj a ries to cim skor. drzim palce. neboj sa zvladnut sa to da ja som nakoniec skoncila VS ale s matematikou nesuvisela .

judycel
24. jún 2016

AHOJ @mojatani MÉMU SYNOVI -2 ROČNÍK TAKÉ ZJISTILI PRED DVĚMA MĚSÍCÍ ADHD , DYSLEXII A DYSORTOGRAFII , ZAČALA JSEM TO ŘEŠIT NA UPOZORNĚNÍ UČITELKY ŽE JE HRAVÝ A STÁLE NĚČÍM VYRUŠUJE A DOMA SE ZAČALI STUPNOVAT JEHO NÁLADY

kacena4
24. jún 2016

ahojko pod do tejto skupinky je prave o tychto diagnozach a mamicky sa tam navzajom podporuju a pomahaju si https://www.modrykonik.sk/group/1824/

matolka
24. jún 2016

@mojatani ahoj. Ak môžem porozpravam ti trochu nás príbeh. Mam tiez dcerku s týmito diagnózami. Prave úspešne skončila deviaty ročník a je prijatá na strednu skolu. Všetko sa začalo tiež v prvom ročníku. Keď sme spolu čítali a počítali plakala ona aj ja. Vobec nám to nešlo, trapila sa. Keďže je to tretie dieťa, vedela som porovnať s ostatnými, že asi niečo nieje ok. Sama som pýtala triednu, aby nám pomohla či vidí aj ona problém. Bola strašne stastna, že som to povedala. Bala sa ako zareagujem, ak by mi ona niečo naznačila. Vraj je takých deti v triede viac a niektori rodičia sa doslova vyhrážajú, že ju dajú na súd ak z ich deti bude robit sprostých ?! ☹. Bola to úžasná pani učiteľka, ktorá mala obrovský vplyv na moje dieťa, dodnes jej chodi stále ukazovať vysvedčenia a kvietok na konci r. Ale nie všetci učitelia sú takí. Niektorí to ignorujú. Ale ja som napr. nikdy túto situáciu nezneužívala. Napr. nemusela písať diktátu, ale moja dcéra chcela. A tak som sa dohodla s učiteľmi, aby pisala, ale napr. jej známku potom nebrali do úvahy. Tiez sa nemusela učiť angličtinu, ale ona chcela aj keď sa s nou trapila. Zato z ruštiny je najlepšia v triede. Zúčastnila sa olympiády z dejepisu, vynikajúco jej sla chémia. Som na ňu veľmi pyšná, nikdy to nezneužívala, dokonca bola proti integrácii. Všetko sa učila sama , nikdy nechcela, keď už bola staršia, aby som jej pomáhala. Psychologicka je tiež na ňu hrdá a vraví, že je to jedno z tisíc deti, že to nezneužívala a je práve proti. A ju to práve nakoplo ,aby sa snažila , aby nemala pocit, že je iná... Takze ,keď to zhrniem je rodič a rodič, učiteľ a učiteľ a tiež každé dieťa je iné. Teraz, keď ide na strednu ani nechce, aby sme tam posielali papiere, tak som sa dohodla s psychologičkou,cze to zatiaľ necháme tak a uvidíme 😉. Prajem Vám, aby ste to spoločne zvladli, tebe prajem trpezlivosť a dcerku nekarhaj za to, čo jej nepôjde, ale ju strašne veľa chval za to čo jej pôjde 😉😉😉 a vráti sa ti to stonasobne

kontrikovaj
29. sep 2016

@mojatani závoj mi 0915973819

Tu začni písať odpoveď...

Odošli