Afty v pusinke, vyrážky a zápach z úst

lusinda1989
26. nov 2013

Potrebujem poradit... Mala zacala byt minuly tyzden velmi placliva v piatok cez den som nemohla ist bez nej ani na zachod vecer mala teplotu. V noci som schytala teplotu aj ja a bolave mandle ziadny kasel nic len vysoka teplota afty v puse a bolest a neskutocne navrete uzliny. Myslim ze mama ma nieco podobne ma afty v celych ustockach na jazyku na lickach a okolo pusinky ma vyrazky.(tie ja nemam) prve noci nemohla spat budila sa s neskutocnym placom az histerickym . Aj to uz preslo. No malo jedla teda doteraz malo papa aj menej pije. Mava take zachvaty zlosti z nicoho nic. Co jej moze byt? Co pomoze na tie afty?

chantalienka
15. jún 2015

aj my sme mali, vyborny je Apht gel, dostat v lekarni. Staci potierat, je velmi ucinny.

janais3
15. jún 2015

@katarinabelakova veru hrôza, musí to byť strašná bolesť ☹

shelly666
18. aug 2015

@lusinda1989 aku masticku si mala ze zabrala? ako sa vola?

lusinda1989
autor
21. aug 2015

@shelly666 ahoj neviem mam ju v nemecku a tam som ju aj kupovala a teraz som na slovensku tak sa ani neviem pozriet...

mara911
11. nov 2015

mala mi ma afty nechce mi nic jest iba mlieko a pocula somm ze mlieko nie je dobre davat ked ma dieta afty

macinka8
20. jan 2016

ahojte babeny, píšem aj ja hrozne sa s malým trápime, dnes je streda v piatok sme dostali prvý krát tepltoy 38,4 - 39,1 v sobotu na pohotovosť kvôli teplotám a crp 16, v pondelok pri mojej dok., biely čapík na mandli a crp27, tak nám dala antibiotiká že to bude asi hrdlo(angína) v stredu sme šli opať s tým že teploty má stále antibiotiká nezaberajú a afty všade na puse, na brade od dudy a celé ďasná okolo zúbkov, katastrofa, nič mi nechce papať len veľa pije aspoň to. dala nám hnedú tinktúru, pyridoxín, stále máme brať aj antibiotiká a multivitamíny. dúfam, že už bude len lepšie lebo už som na nervy zo všetkého.Inak v utorok pred týždňom nás očkovali MMR myslela som že má reakciu na to očkovanie, ale vraj to nemá súvis.

lenka_21
20. jan 2016

Ahojte baby, tento problem dobre poznam... Moje deti uz mali virusovu stomatitidu a infekcnu mononukleozu. Odvtedy ked je mala chora ma hned afty v ustach a maly herpes 😒

Nam naordinovali Isoprinosine (brali ho dlhsie) - lekarka nam vysvetlila, ze na takyto tip ochorenia sa davaju len antivirotika, ale moje deti mali vzdy CRP nizke. Jasne vysoke teploty a vsetko okolo ficalo.

Co sa tyka jedla, nam lekarka predpisala Nutrini drink a to som im davala namiesto jedla, lebo spapat nevedeli skoro nic. Dokonca som im to davala do flase a potom som im tiez do flase mixovala uplne na riedko jedlo - snazila som sa davat nedrazdive. Kedze maleho mam pod vahovym limitom musela som davat pozor, aby velmi neschudol. No ta virusova stomatitida nam dala poriadne zabrat skoro mesiac - este aj muz to chytil... ☹

Teraz im potieram dasna alebo vyplachuju usta sezamovym olejom...su aj dalsie oleje, ktore su na to dobre. Staci pozriet google... 😅

mejky77
22. jan 2016

@macinka8 všetko so všetkým súvisí mi máme doma sprey prvej pomoci ten zaberá paradne z večera do rána afty, bolestí, hlieny, kútiky...atd

mara911
22. jan 2016

@mejky77 a ako sa vola ten sprej

mejky77
22. jan 2016

First myslím je veľký 0,5litra ale ja ho prelievam , v malých flaštičkách je praktickejší , kúpila som cez blog
http://ituconsulting.blogspot.sk/2014/06/rychla...

arwen88
22. jan 2016

Mala to mala ked mala rok...nic nejedla,len sa kojila,mala velke bolesti..pomohol repikovy caj davat po lyzickach kazdu chvilku,prikladat(nie roztierat) vodicku tantum verde..je to myslim od troch rokov,ale nam to poradili na pohotovosti..dalej jej moze ulavit gelik chladivy na prerezavanie zubkov,mi sme pouzivali kamistad..treba zvysit prisun vit.c a b...slintavka vznika pri nedostatku tychto vitaminov..malej to preslo za tyzden,no pocula som aj o dlhsom a tazsom priebehu