Agresivita a nespavosť ako následok užívania inhalačných kortikoidov?

seeweed
15. jún 2011

Ahojte, prosim o nazor a vase skusenosti. Dcera dlhodobejsie uziva inhalacne kortikoidy a cca.mesiac dozadu sa jej velmi posramotil spanok a je velmi agresivna. Bije ostatne deti, mna, cele okolie. A navyse v noci ju zrejme trapia nocne mory alebo desy. Viete mi poradit? Uzivanie kortikoidov moze mat za nasledok rozne poruchy spravania a mam strach, ci tym neprechadza prave dcerka. Daju sa vedlajsie ucinky inhalacnych kortikoidov nejako minimalizovat???

seeweed
autor
30. jún 2011

Halooo, nenajde sa tu naozaj nikto, kto ma zle skusenosti s uzivanim liekov, ako napr. Flixotide a Singulair?

luciferkax
22. nov 2011

ahoj. Môj syn berie flixotice prakticky odvtedy, čo sa naučil dýchať, nespozorovala som žiadné "vedľajšie ", resp. nežiadúce účinky., je pokojný, celkovo rád spinká. Síce občas agresívny je 🙂 ale tak v norme, ako každé zdravé dieťa 🙂 Singulair berieme asi dva dni 🙂 druhý syn... vyjadrím sa neskôr

majkamrugi
23. nov 2011

Ahojte, ja sice nie som dieta, ale ked som bola tehotna, tak mi pluciar povedal, že musim kvoli gravidite vysadit singulair a dal mi na astmu simbicort., že vraj singulair nie je dostatočne testovaný. A každý liek môže mať na každú osobu iné nežiaduce účinky.Držím prsty

evinab79
13. apr 2012

Ahoj @majkamrugi,
chcela by som sa ta spytat, do ktoreho tyzdna tehotenstva si brala singulair. Ja som tiez astmaticka, a brala som ho do takeho cca 4-5 tyzdna. Cakam babatko, som teraz 11+2 tyzni a mam momentalne krizu, nakolko som chora, uz viac ako dva tyzdne mam zelene hlieny v nose a ustach a samozrejme, ze astma sa mi totalne zhorsila, doberam prave 5 den antibiotika Zinnat 500mg, ale moc mi to nepomohlo. Bojim sa, ze mi mohol ten Singulair uskodit.
Dakujem vopred za Tvoju odpoved
Eva

majkamrugi
16. apr 2012

@evinab79 ahojky, myslim, ze ja som ho brala tak sporadicky iba, ked som mala zachvat....prvy trimester ale sa mi astma polepsila, tak som ho myslim ani nepouzivala, ale v druhom sa mi rapidne zhorsila, tak asi v nejakom 20 tyzdni som ho brala par krat, potom mi predpisal symbicort...neviem ci ti singulair mohol uskodit, myslis babatku, ci tebe osobne? mne pluciar povedal, ze nie je dostatocne testovany, ze on mi to neodporuca...no tie antibiotika mas fajn-mne ich dali po porode na zapal prsnika, ked som kojila...ale babatko z nich bolelo brusko...skus sa naparovat nad slanou vodou aspon pred spanim. mne to uvolnilo to dychanie...a hlavne skore uzdravenie, nech si uzivas babatko v pokoji 🙂