Aká je normálna váha dieťaťa v rôznych mesiacoch?

violetka1
15. apr 2008

Viete mi maminy poradiť, ak máte nejaké rastové tabuľky, koľko by malo vážiť dieťa v konkrétnom mesiaci/roku? Dcéra sa narodila ako 3800g/52cm, teraz má začatý 17.mes. a váhu 10- 10,5 kg. Je veľmi živé dieťa, stále v pohybe, no mne sa zdá jej váha nízka. Veď sa píše, že dieťa má v roku svoju pôrodnú váhu strojnásobiť. Stravu má primeranú 5 x denne (raňajky, ovocnú desiatu, mäskovy obed, mliecnu desiatu, veceru, mlieko..).

shela
6. nov 2008

miinka..nasa mala zacala tak priberat a rast v 3 mesiacoch..vtedy som uz odsavala mliecko lebo mala zmenenu techniku satia a to ked som videla kolko papa skoro ma polozilo..ona ti dokazala vypit 300ml mliecka a po hnodine dalsich 200ml...papala tak 6 krat do dna..od prveho mesiaca prespala celu noc...v 3.mesiacoch mala 6200g..6.mesiac- cez 9300g , 8.mesiac- 10500g, 9.mesiac- 11.200g, 10.mesiac- okolo 12000g, rok- skoro 14kil a teraz uz okolo 14,5...a vyskovo rastla tak kazdy mesiac okolo 3cm

dadis
22. nov 2008

miinka, darmo sa pytas, kazde dietatko je ine, aj ked moze papat v podstate to iste, inak pribera. Nas "macko" sa narodil 53cm a 3950(cize podobne ako tvoj), v 2 mesiacoch mal 6000g 😲 , v 3 m mal 6650g (vidis viac ako Shelina Nathalie), v 10 m mal uz len 7750g (a to bol a aj teraz je velmi dobry jedak), teraz skoro v 15m mame asi 9,5kg...inak stale je kojeny a cez den toho neuveritelne vela poje (napr. dnes na ranajky zjedol velky krajec a pol chleba 😲, na desiatu 3mandarinky a asi 5 velkych bobul hrozna 😕 a to este o pol siestej rano som ho kojila). To co chcem povedat je, vykasli sa na hmotnostne tabulky, kazde dietatko je ine, ci je velke alebo male, hlavne ze je zdrave.

zzuz
2. dec 2008

ahojte!
nasli ste niektora aj tabulku, nie graf o vyske a vahe dietatka? teda okrem tej francuzskej. celkom rada by som sa ohanala niecim "miestnym", ked mi bude zase doktorka cistit zaludok. maly ma teraz 9,5 mesiaca a vazi nieco medzi 9-10 kg. Skor k 10 kg to podla mna bude. Neviem presne. Vzdy ked idem pytat recept na nutrilon, tak ma doktorka cepuje, ze spapa vela mliecka a vazi vela. Ale on je aj velky a vobec nie je taky gulaty. Len lubi mliecko a doktorka sa vzdy tvari, akoby davala z vlastneho, ked pytam recept. 😠 vravi, ze maly by mal vazit do 9,5 kg ked bude mat rok. Tolko ma asi teraz. 🙂 ale pred mesiacom a pol mal nieco cez 70 cm. Teraz netusim, ale zase sme zmenili velkost oblecenia, tak urcite viac.

zuzu13
2. dec 2008

orientačne sa váha dieťaťa vyráta ak k 8 prirátame dvojnásobok veku v rokoch /4 ročné dieťa váži 8+ 2x vek v rokoch, teda 16 kg/. podla toho ak ma maly 10kg...tak je v norme 😉

http://www.healthnet.sk/zdrav_porad/porad_2.html

zzuz
4. dec 2008

zuzi, dakujem! 🙂

denisocka
26. feb 2009

no,my máme 14m a LEN 73cm a 9500g 😖 najviac am trapy vyška,no a hned po nej váha 😝 . Maly pekne papa,ale nejak sa to koliše a už už je na váhe 9800 a potom rano zas len 9500 - tak už neviem,viac ako 2mes.sme sa nepohli nikam

kisska
26. feb 2009

denisocka ani ste nenarastli? Nezacal sa v poslednej dobe viac hybat(chodit)? Podla mna nie je dolezita vaha k veku, ale vaha k vyske... A ak ste sa narodili ako mensie dieta, tak si treba udrziavat krivku - stale medzi mensimi detmi na svoj vek. Vsetko zalezi aj od genetiky. Podla "mojich" tabuliek ste v percentilovom grafe blizko 50 (to znamena, ze 50% deti s vasou vyskou, ma aj vasu vahu 😉 ). Podla toho mi aj vychadza, ze pri narodeni ste mali cca 47cm? Je tak? 😉

denisocka
27. feb 2009

KISSKA- TO Už ASI BUDE MUSIEť RIEšIť GASTROENTEROLOG 😖 -sorry,syn prepol klavesnicu. maly sa narodil v 38tt 3000g/49cm ja mám 158 a manžel 170 😅 . Maly do polroka bol uplny baculko,v 6 mes mal 7400 a 68cm a terat 73cm a 9400 - dnes dokonca. ja už neviem čo sa deje,šak mi ho aj zbytočne krmiť ked nevidim narast.Ale ako na pohlad nie je vobec chudy,ale podla mna by uždavno mal byť za 10kg, šak vlastne on za 8mes pribral hadam 2kg

mracik
27. feb 2009

denisočka, či to nebude tým menom 😅
náš Šimi mal pri narodení 4420g a v roku 8700g, čiže hmotnosť ani nezdvojnásobil
Gastroenterológiu máme za sebou, brali mu len krv, výsledky boli tak na hranici, biopsiu som mu zatiaľ robiť nedala.
Teraz má cca 10 a pol kila a asi 78cm
inak my sme s mužom tiež dosť drobný - ja mám 164cm a muž 173cm

denisocka
27. feb 2009

mracik 😀 - a ake vysledky mal na hranici?

mracik
27. feb 2009

brali mu odbery na celiakiu, už si presne nepamätám aké,
no mali by sme sa tam už znova ukázať

kisska
27. feb 2009

hmmm, tak to asi bude naozaj lepsie to vysetrenie... ked tak aspon pre istotu...

dididi30
27. feb 2009

mracik, moja dcera sa narodila 3 kilova, k roku mala nieco cez 7 kil , bola a je strasne ziva....teraz ma 5 rokov a 15 kil, co nieje vela, je to malicko, len sa cudujem ,ze ziadne testy na celiakiu jej nerobili..mala reflux a grckala do kedy sme nepresli na tuhu stravu,lenze ona ked nieco zje, hned ide na vecko..lekarka povedala,ze pokial ju nic neboli je cula, tak je to ok, no niesom si ista, lebo je ako ,,somalsko.. 😖 dam jej urobit testy na celiakiu.....
inak ja mam 164 a muz 183cm,,,,,muz bol vraj taky isty ako dcera a teraz je hoviadko 😀

denisocka
27. feb 2009

di - a nechapem,ako ide na vecko? kakať či grcať? lebo my kakame fakt vela,teda mam pocit že čo ide dnu,tak 80% vonku - bežne 2 a viac X denne

mracik
27. feb 2009

náš Šimi kakal do roka tak 6 až 10 krát denne 😒 zaujímavé je, že sa to upravilo keď sme zaviedli lepok a KM.
Teraz je to celkom fajn, raz až dva krát za deň.

denisocka
27. feb 2009

ty šimonovia su ale podobni 😅

andelicek_vu
20. mar 2009

ahojte citala som si vase spravi a chcela by som sa aj ja pridat tiez neviem co mam robit ci mam poziadat doktorku o vysetrenia albo je to normalne nasa miselka ma 15 mesiacov a vcera sme mali poradnu a vazi len 9100g a meria 84cm za 3 mesiace vyrastla 6cm a jaj rovesnicky maju uz 11kg tak tiez sa trocha bojime aj s manzelom ci to je normalne a raz to dobehne papa pekne teda aspon ja si to mislim aj ked nie vela naraz ale stale nieco po roche narodila sa ako 50cm a vazila 3570g ale uz v nemocnici nam malo priberala inak je velmi ziva neobsedi ani sekundu stale musi nieco robit este aj pripapani nemoze chvilu posediet kolko razi musim ju nahanat aby sa najedla lebo ona a sediet to nepripada do uvahi az mozte potesi ma kazda rada dakujeme

blau
21. mar 2009

Andelicek vobec si nerob starosti moja neter ma 12a pol mesiaca a ma 8,5kg. Je drobna maju to v rodine. Ved je dlha dost, neboj je to v pohode. 🙂

susika
21. mar 2009

andelicek-ja by som sa nebála. ked hovoríš, že je živá a neposedí, tak sa nečuduj, že je štíhlejšia.každé dieťa obyčajne schudne, ked azčne samé chodiť.moja malá síce bola ťažko nedonosená, ale v 15.mesiaci mala 76,5 cm nemala ani 8 kíl a za 3 mesiace pribrala len pol kila. ono neskor detičky aj menej priberajú, nie ako do roka. a robili jej kadejaké vyšetrenia, vraj málo priberá a všetky dopadli dobre.

standu
21. mar 2009

moja mala ma 13mes a 7400g 🙂
maju to v manzelovej rodine, moja svokra ma 40kil. Inak od malinka priberala malo, maximalny prirastok sme mali 300g za 2 tyzdne v 4.mesiaci, plne dojcena, kazdy, ze mam slabe mlieko....a teraz, ked papa 5x denne, nemozem povedat ze malo, alebo ze by nejedla, kojim ju stale v noci, aj 4x....a nic 🙂
teraz mi za mesiac pribrala 150g! je ziva, pohybliva, nechudne.
Takze som kludna, vidim, ze nie sme samy 😉
Tiez mame problem obsediet, niekedy vidim, ze by aj jedla, ale sa jej nechce sediet, tak papame za pochodu.
Niekedy vsak naopak, vidim, ze uz ju natahuje, aj ked este otvara pusu, tak jej nedavam uz.
Kazde dieta vie, kolko ma zjest, kolko potrebuje na vydaj.

andelicek_vu
21. mar 2009

dakujem blau,susika,standu velmi ma potesili vase odpovede je pravda ze aj miselka od malicka malo priberala ale je pravda ze ani nechudla klop klop ale ja to moje prve dietatko a tak este nemam skusenosti tak vzdy mam zo vsetkeho obavy ale som rada ze exsistuje take to mamickovske forum lebo niekedy to velmi pomoze ked sa mozme takto porozpravat a popitat o radu dakujem este raz ved naozaj je najdolezitejsie ked su nase ratolesti zdrave

standu
22. mar 2009

andelicek...aj ja mam prve dieta, clovek sa via boji, menej vie, ako to chodi...
ja som si nikdy az take starosti s vahou nerobila, mala papa, evidentne jej nic nechyba, tak naco sa stresovat, hlavne potrebuje pokojnu vyrovnanu matku, ale okolie ma casto zneistuje, napr. spociatku aj nasa pediatricka, dokonca mi navrhovala prikrmovat nutrilonom!
neustupila som, poctivo som dojcila, kazdu hodinu, dve(aj v noci)
ale som rada, mm je pre dieta to naj a este sme neboli chori klopklop
bud pokojna, opakujem, kazde dieta vie, kolko potrebuje.
dokonca aj pediatricka sa ukludnila a pri kazdom vazeni skonstatuje- pomaly, ale isto....

blau
22. mar 2009

presne suhlas so standu, niekedy ta aj pediater tak zneisti, ze nevies ci je to v norme a co mas robit. Presne toto aj mojej svagrinej povedala ----prikrmovat. ta chuderka vystresovana , ze co ma robit, ale na radu mojej maminy a mna ju neprikromovala a poctivo dojcila dalej a dojci doteraz a nie su chory ani jej nic na vahu nehovori. To je ako u dospelych niekto moze pojest aj stol so stolickami a nic nepriberie a niekto sa na jedlo len pozrie a hned ma kilo na sebe. Tak je to aj s detickami a chvalabohu kazde je ine. A je super, ked niekto poradi a hlavne uisti, ze vsetko je v poriadku. Keby nebolo mamicka to vyciti ihned 😉

standu
22. mar 2009

treba dat na intuiciu 😎

zitaje
22. mar 2009

Moja starsia dcera sa narodila v termine, 3050g, 49cm, cize taky mensi priemer. V roku mala 8800g a 72cm, tu uz neviem ci nebola pod tabulkou, asi aj ano, hlavne ta vyska! Navyse od 11 mesiacov sama chodila, vyzeralo to zvlastne, take mini dieta a chodi. Apetit mala vzdy dobry, ale v roku sa jej dali spocitat vsetky rebra, mam take fotky, ako sa cca. v 15 mesiacoch cabre na balkone v lavori... Inak posobila zdravo a vsetko ok, ja som bola este aj rada, ze nie je nejaka tucna - my sme obaja s muzom take vacsie kusy. 😒 Teraz ma skoro sedem rokov, je v triede v poslednej tretine podla vysky, ale normalka, a co sa vahy tyka, tak uz sa zacina podobat na svojich rodicov 😖 (teda mohla by byt aj chudsia, i ked tucna nie je). Ale najnovsie riesime podozrenie na celiakiu. ☹
No a teraz drobatko - narodila sa 3740g a 52cm, cize taky vacsi priemer, prve tri mesiace priberala ako besna, v mesiaci mala 5kg, v dvoch mesiacoch 6,5, a v pol roku vazila ako starsia v roku. V roku mala 10200g 78cm, cize jej ostalo, ze taky vacsi priemer. Tak som teraz zvedava, aka bude o par rokov.
Inak hlavne sledovat, ci je deculo vesele, zdrave a zive, nejake cm ci kg hore/dole nehra az taku rolu.

marianna0307
22. máj 2009

Náš chlapec sa narodil : 4150 g 52 cm.
1 mesiac: 5150 g
2 mesiac: 6700 g
3 mesiac: 7700 g
Dnes má 4 mes. a váhu 8200g, 71 cm. V

martao
24. máj 2009

Ahojte,
moji starší chalani važili v roku rovnako- 12 kg. Pritom každý vyzeral inak. Starší je štíhly a mladší bol taká guľka. Takže záleží na tom, akí boli rodičia v detstve.

macca5
24. máj 2009

ťažko sa dá písať ,čo je normálna váha. Každý máme po svojich predkoch zdedené čosi iné.Ja som bola ako dieťa taký tučko,zjedla som všetko čo mi ponúkli,doteraz mám z váhou problém,velmi ma to trápi.Moji cholani neboli a asi ani nebudú nejaký siláci.st. sa nar. z váhou 3580 a v 1r. vážil 8200g.Ml.sa nar. skor s váhou 2860 a v 1r. mal 9200g.,teraz má 3r a 92/14kg.Je velmi živý,ale nič mu nechýba. 😉

denisocka
24. máj 2009

ahojte...tak ja mžem pokračovať,maly ma teraz 17mes a 10,5kg a vyšku cca 79cm .... / to je 6cm a 1100g za posledne 3mes,čo som sem písala

sarah02
7. jún 2009

my mame 23mesiacov a vazime 15kg a meriame 92cm takze nasa vaha je asi tak o nieco viac ako by mala byt 🙂 🙂 spapa vsetko co jej dame a hlavne s kazdym kto prave je 🙂 pri narodeni mala 4320g a merala 52cm ,je zdrava a hlavne nase male slniecko ,ktore ked pojde do skolky tak dufam,ze sa to troska zmeni 🙂 🙂 🙂