Aké lieky pre malé dieťa na dovolenku?

chavierka
4. jún 2013

Viete mi poradiť lieky pre 2-ročné dieťa,kt.treba pre istotu vziať na dovolenku do zahraničia?niečo proti horúčke mi je jasné...a ostatne?aké kvapky do uši,či do oči,proti hnačke?Konkretne nazvy lieku...A je niečo pre takýchto dropcov proti hnačke aj v sirupovej forme?alebo su nejake možnosti liekov,kt. su vhodne aj pre dospelych a zaroveň aj pre malinke deti?ďakujem pekne

nivalis
4. jún 2013

Ja som zrovna dnes bola kupit- kinedril- na cestu 🙂 , biogaya- probiotika nie su naskodu, sterimar- do nosteka, nurofen+cipky... a tiez by ma zaujimalo co este 😉

jaja1979
4. jún 2013

panadol cipky proti horucke
hylak kvapky proti hnacke
burrow roztok do ucha
dettol rozprasovac - dezinfekcia ran plus naplaste
fenistil gel aj kvapky - pri alerg. reakcii plus ustipnutie
panthenol - pri spaleni od slnka
becherovka - pre dospelych na vsetko 🙂

namornicka
4. jún 2013

To čo spomenula jaja, to stačí. Veď lekárne sú všade a v prípade potreby si kúpiš.

chavierka
autor
4. jún 2013

@jaja1979 ďakujem veľmi pekne za tie názvy a radu

kvetinka211
4. jún 2013

Cipky resp. sirupy proti horucke je dobre mat aj na baze paracetamolu (paralen/panadol) aj na baze ibuprofenu (nurofen, ibalgin) .. v niektorych krajinach ak dostane horucku v sobotu vecer tak je dobre mat nejaku zasobu na striedanie do pondelka.
A zobrala by som aj rehydratacny roztok (kulisek), to sa hodi pri hnacke, mozno aj smectu.
Okrem toho co bolo pisane pre dospelych aj nejaky gel na podvrtnute clenky+ovinadlo.
Mozno nejake to antihistaminikum v tabletkach ak ste alergici a planujete ochutnavat morske plody ci ine exoticke potraviny (fenistil, zodac, claritine). Pre dospelych aj pancreolan ak budete mat all inclusive 🙂.
Do oka nieco na vyplachy (aj pre deti) - oftalmoseptonex alebo occuflash.

anicka87
5. jún 2013

@chavierka ja som nabehla minuly rok do lekarne, povedala lekarnicke ze ideme na dofcu a mam 7mesacneho syna, nech mi spravi balicek liekov, ktore by som mohla potrebovat 🙂 urcite ti poradia

dada97
6. jún 2013

kocky, k tomu by som pribalila emergency sprej aloe vera, usetrite miesto a mate po ruke senzacnu vec.... ci uz po spaleni sa slnkom, postipani, do nosteka, uska, pri ranach aj otvorenych, modrinach, aftach na zenske problemy nikdy nevieme, co v mokrych plavkach riskujeme...v pripade bolesti hrdla, alebo v teplych mesiacoch bolesti z tazkych noh.... keby ste chceli vediet viac, alebo mali zaujem, viem Vam ho zabezpecit,.... obrazok a popis Vam viem zaslat mailom, neviem to tu vlozit, ahojte, verim, ze pomoze ;) ja na to nedam dopustit tak ako moja rodina a ludia, ktori s nim maju skusennosti

katkaajurko
7. jún 2013

tiez toto prave riesim ? nebolo by dobre aj protialergicky krem vypytat od lekarky - v pripade alergie na slnko ? a este jedny pohotovostne antibiotika pre isototu pre dieta??len neviem ktore su take-co sa hned nerozmiesavaju a musia sa potom aj spotrebovat

m_ij_ka
10. aug 2013

proti horúčke nurofen prípadne panadol
na uši burrow roztok ( nakvapkať na vatovú tyčinku a vytrieť uško)
na štípance od komárov fenistil gél
na hnačku hylak kvapky