Aké mali vaše deti prejavy intolerancie kravského mlieka alebo alergie na lepok?

miirkka1
6. jún 2019

Ahojte,dcerka 2,5r ma uz vyse roka tvrdu stolicu,vypije tak do 500ml vody.Ide jej z ritky aj krvicka ma trhlinku,uz sme z tym boli tolkokrat u dr. chirurgii,kazu davat laktulozu sirup. No ona mava tu stolicu aj tak tvrdu,iba ak dam zvysenu davku,je ok.
Vobec to nejak neriesia
Nemoze mat alergiu na lepok mlieko, ake maju vase deti priznaky alergie?

simona92101
6. jún 2019

Vacsinou byva hnacka pri intolerancii na mlieko.co tak objednat sa na gastro vysetrenie?tam zistia ci a na co jd alergicka.skuste na zriedenie stolice davat pit kamilkovy cajik.nam velmi pomohol.

miirkka1
autor
6. jún 2019

@simona92101 my sme uz boli aj u chirurga a gastroenterologa,robili jej len sono,ze pri celiakii mavaju deti nafuknute brucho.Nikde nam nebrali krv.Ako keby si boli isti,ze to nic nie je.Ona chudinka sa tak trapi kazdu stolicu a ta krv este...Skusim este ten caj.

diewcatqoo
6. jún 2019

@miirkka1 ahoj, syn maval velmi riedke vodnate stolice, obcas zelene, obcas s primesou krvi. Ked som zacala zavadzat prikrmy, brutalne sa vysypal zo vsetkeho, co obsahovalo nieco mliecne. Takze alergia na kravsku bielkovinu potvrdena alergologom.
Po roku sa to zacalo zlepsovat, lekarka vravela, ze vela deti z toho vyrastie a mozme postupne zavadzat mliecne veci. Zacali sme davat postupne jogurty, syry a pod, nedavno som mu zacala davat mlieko a vsimla som si tiez, ze ho zapeka. Takze chystam sa k lekarke konzultovat, co s tym, pretože tiez sa nevykaka bez cipku a laktuloza nepomaha vobec, mam pocit, ze to suvisi s tym zavedenim mlieka.
Inak, neskusate odplienkovavat? U nas prave odplienkovavame, tak som si aj myslela, ci to nemoze byt psychicke... len uz o tom psychickom zacinam pochybovat, pretoze vidim, ze by sa vykakat chcel, ale nejde to

zdenusa4
6. jún 2019

@miirkka1 deti nie, ale ja má prejavuje sa mi to hnačkou a vyrážkami 🙂

miirkka1
autor
6. jún 2019

@diewcatqoo ona mava prave tiez na lickach a na laktoch pupaciky nie zase vela ale ma,pred 4tyzdnami sa aj vysypala.Mala to 3tyzdne.Ona je odplienkovana,len v noci ma ,alw to bolo aj od min.roka uz tie tvrde stolice.
Ked bola okolo roka mavala zase hnacky.

diewcatqoo
6. jún 2019

@miirkka1 pokial mas moznost, skus zo stravy vysadit vsetko mliecne aspon na tyzden a uvidis, ci bude nejake zlepsenie.
Inak ale na 100% ti to potvrdi len lekar, ci ide o alergiu alebo nie.

nini1010
6. jún 2019

Velke nafuknute brusko neumerne k telicku (aj v 4.rokoch) a mimoriadne caste a zapachajuce prdkanie.nasadenim bezlaktozoveho stav ustupil.

natuska87
6. jún 2019

Syn / pred 22.rokmi/mal alergiu na ml.bielkoviny.Trpel naopak zapekaním a bolesťami brucha...Alergológ tvrdil, že sa to časom stratí...Dnes už zje čokoľvek, na nič sa nesťažuje...🙂

spokojna_mamina
6. jún 2019

Aj mojho syna strasne zapekalo... nakoniec sa potvrdila alergia na bkm a po vysadeni mlieka zmizol aj tento problem. Este sa mu objavovala taka cerven v lickach po niektorych potravinach a vysadenim mliecneho sa zlepsil aj tento problem.
Navsteva imuno, nech ti vezme krv. A mozno sa to potvrdi. Aj tak budes musiet vysadit mliecne a uvidis. (Pred nabranim krvi by nemala byt asi 2tyzdne na diete, aby boli relevantne vysledky).
Drzim palce. Vekom sa to synovi zlepsilo, talze nadej tu je 🙂 chce to trochu zmenit jedalnicek, ale nakoniec to uz dnes vobec nie je take ťažké existovat bez mlieka... 😉

miirkka1
autor
7. jún 2019

@spokojna_mamina mozem vediet,mal aj bolesti bruska ked zjedol nieco mliecne?Lebo ja to nebadam.Ona aj kaka kazdy den,len velmi tvrde

laska201
7. jún 2019

Ja som bola s malým u doktorky zobrala krv na celiakiu tam vyšli hraničné hodnoty tak vzorka stolici tá bola v poriadku takže mohol len niečo zjesť čo mu takto vyskočilo.a nám dala na gastre dúfalac ten nám veľmi pomohol.

spokojna_mamina
7. jún 2019

@miirkka1 nemal ziadne bolesti. Vlastne som ho zobrala k alergo len preto,ze uz som tam chodila s dcerou, tak ze sa spytam na tu cerven v lickach a tvrdu stolicu. Nam obcas aj par dni nekakal a potom to bolo ezte horsie... ale alergiu na bkm som necakala 😂
Napriklad ja mam tiez zistemu alergiu na bkm, ale subjektivne nepocitujem tazkosti, resp. Len ked zjem napr plny tanier halusiek, tak mi je tazko... Ale ked dojcim babatko (2. a 3. Dieta), tak musim byt na diete, lebo im to nerobi dobre- boli ich brusko...
Tak len ze s tymi prejavmi to moze byt rozne... 🙂

anna284
12. jún 2019

Dcérke dnes potvrdili alergiu

miirkka1
autor
14. jún 2019

@anna284 a ake mala prejavy?

anna284
20. jún 2019

@miirkka1
Fľaky po tele
Po vypití mlieka ju bolelo bruško
A hneď sa aj pokakala
Po vysadení mlieka sa to už upravilo

iveta143
20. jún 2019

bolesti bruska, vyrazky a po vypiti salky mlieka hned jeho vyvratenie...na gastre z krvi nic nezistili, na sone, ze nadmerne nafukovanie...alergiu nam zistili az na alergologii...mame abkm aj intoleranciu laktozy