Aké máte skúsenosti s Fenistil kvapkami ?

peta3456
18. jan 2020

Ahojte ake máte skusenosti s fenistil kvapky?

mmoonna
18. jan 2020

Nám ich doktorka predpisuje vždy, keď deti soplia, ale nezdá sa mi, že by nejako extra zaberali. Keď majú sople, tak určite aspoň dva týždne. S kvapkami, či bez.

pininka1
18. jan 2020

No vždy zaberajú, mam ich stále po ruke. Dávala som aj ked mali kiahne

nikpa
18. jan 2020

@peta3456 nám ich dala Dr keď išli malému zuby, mal z nich sople a dusili ho ale dávala som mu ho naozaj len v noci keď bola kríza. Pomohli, lepšie sa mu dýchalo a zaspal po nich. Ale na nič iné som mu ich nedávala.

limetka69
18. jan 2020

nasa pediatricka ichstale vychvaluje, a mne sa zda, ze nezaberaju, ale vraj su to top kvapky na zvacsenu sliznicu, maly berie zodac, tak som sa pytala ci to je to iste, ze som pocula, ze ano, ale vraj nie, rozdiel je v tom, ze fenistil zaberie ihned (ved na alergie) a ma kratkodoby ucinok a zodac sa ma brat pravidelne, udrzuje hladinu rovnomernu v tele as zacne zaberat az po 14 dnoch

sapetka
18. jan 2020

Akurat ich davam malemu lebo ma sople

lenteraz111
18. jan 2020

Pri so plôch, ktoré zatekaju a dráždia na kesel, tiež pri ekzemoch

lenocka137
18. jan 2020

Fenistil sú kvapky zo skupiny antihistaminiká,účinkujú pri alergických prejavoch,opatrne s nimi,pri ''soplení'' by som ich moc nedávala,deti sú po nich ospalé a nervózne,aj môjmu synovi ich predpísala zastupujúca MUDr-a a recept letel do koša a to mal podľa jej slov ľahký zápal dýchacej trubice...dala mu antibiotiká,kvapky od kašľa,kvapky do nosa,probiotiká a ešte aj tento fenistil,keď je dieťa choré má bojovať s chorobou a nie nevoľnosťou z toľkých liekov.Ako na alergiu alebo nejaké zúžené DC o.k ale na sopel...alebo ľahký kašeľ ani zďaleka,inak pri alergii synovi zabrali

kika831
18. jan 2020

@peta3456 mojim detom sposobuju hyperaktivitu. Tiez ked po 2-3 hodinach konecne maly zaspi tak sa stale budi a place.

tinkatinus
18. jan 2020

@peta3456 podľa toho na čo.... Synovia to mali na alergiu aj pri kašli večer aby sa vyspali. A bývajú strašne unaveny

kristinka109
18. jan 2020

@peta3456 nám ich Dr predpísala keď bola malá obsypana, piata či šiesta choroba .... Zabrali hneď

jance333
19. jan 2020

kazala nam davat lekarka, ked mala dcerka dusivy kasel, 3x denne, ale davala som len na noc, lebo pocas dna mi z nich bola mala nenormalne nervozna.

lindusss2016
20. jan 2020

@kristinka109 po siestej chorobe zmizne vysyp do druheho dna aj bez kvapiek 😉

lindusss2016
20. jan 2020

@peta3456 nepoviem, mat ich doma pre pripad nejakej alergickej reakcie, to ok. Ale davat fenistil na sople? Absolutne nie, je to svinstvo a pouzivat to treba co najmenej. Nam to tiez dr dava zakazdym, ani to nevyberam. Ved by uz boli zavislaci...

kristinka109
23. jan 2020

@lindusss2016 áno vravela aj doktorka, no pre istotu nám ich dala 😉