Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako často podávať Espumisan malému bábätku?

fleuerette
14. jún 2011

S malinkým sme doma týždeň, hrozne sa tešíme, ale radosť nám kazí bolesť bruška, asi ako u všetkých. Papáme materské mliečko a nutrilon ca. každé 3 hodiny. Bolesti prídu hneď po napapaní. Skúsili sme zatiaľ jeden krát 10 ml kmínového čaju, ale nevedeli sme to do neho dostať, vypľúval ho. Máme espumisan, zdá sa že zaberá, ale podľa lekárničky ho máme dávať 3 krát denne po 20 kvapiek. My dávame v noci, aby sme sa aspoň trošku prespali. A čo ostatné kŕmenie? Dávate niekto častejšie? Dnes sme mali príšerný deň. 3 krát kŕmenie, 3 polhodinové záchvaty. Pri poslednom som dala espumisan a zlatíčko spí od 13:00.

lucia.kl
14. jún 2011

neviem ako je to s espumisanom, ale my sme dávali sab simplex 15kvapiek do každého mlieka...

adra22
14. jún 2011

Ja som dávala espumisan 25 kv do každeho mlieka 7 dní potom pauza a zase. A bolesti bruška ustúpili.

mafia102
14. jún 2011

ja som davala takisto sab simplex, tan moze sa moze davat pri kazdom krmeni, nam povedali v lekarni, ze espumisan je az od troch mesiacov.

kukucg
14. jún 2011

Nam nepomohol ani espumisan ani sab simplex... ale ten ten sab simplex sa mi zdal lepsi, no nedavala som pri kazdom krmeni sa mi to zdalo moc, potom sme zacalai davat Baby calm, ten sme davali pri kazdom krmeni je to len prirodny produkt, a ten malemu aj velmi velmi chutil 😉

bambola
14. jún 2011

nasa zboznovala espumisan 😀 ja som davala 5-10kvapiek pred kazdym papanim 😉

evickapooh
14. jún 2011

my sme vyskusali sab simplex aj espumisan ,,moc nepomohol ani jeden ,inac mozne ho pouzivat od 3 tyzdna,ale potom sme presli na Baby Calm ,je ucinny ,prirodzeny nie chemia ako espumisan. bambola - espumisan roztok sa dava pocas alebo po jedle nie pred jedlom!

annaopialova
14. jún 2011

ahoj espumisan je dobry mozes ho davat ako davas dobry je aj pupik krem na brusko to sa natiera okolo pupceka smerom hodinovych ruciciek skus aj to

yanus
14. jún 2011

kludne davaj pri kazdom jedle, resp. do mliecka ;). Espumisan sa nevstrebava do organizmu, len odburava plynatost. Taktiez skus ty pit trosku fenikloveho caju (otestuj ci sa zlepsuje) a ak pije len z flasky, prisatie nie je potrebne riesit. Od 2-3 mesiacov mozes kupit BIO Gaia probioticke kvapky, tie tiez vedia krasne pomoct. Nezabudni sa skontrolovat vlastny prisun potravin, ktore nafukuju, pokial prijma aj MM. Vela zdaru a uzivajte si tie krasne chvilky bez placu ;).

zaneta123
15. jún 2011

Mňa tiež prekvapili koliky druhého syna (má dva mesiace) pri prvom som to nezažila, vyskúšali sme všetko, od kvapiek,čajov čo som pila ja (to sa mi zdalo, že mu ešte viac ubližuje) rúrky až po vankúšik y čerešňových kôstiek. Najviac sa nám však osvedčuje pravidelné vyprdkanie pri každom prebaľovaní, malému postláčame nožičky ku brušku, potom na kríž a pomáha. Upravilo sa to asi po týždni ako sme začali cvičiť. Malý si na to tak zvykol, že teraz akonáhle ho rozbalíme začína spolupracovať a sám sa snaží tlačiť. A samozrejme ja sa vyhýbam všetkému tomu čo nadúva.Kaźdé dieťatko je iné, treba vyskúšať čo sa dá a dúfam, že nájdeš niečo čo pomôže.

lucia20
15. jún 2011

ja mam dceru po rozsiahlej operacii bruska a ked bola takato malicka, mavale velke bolesti. espumisan nam nezaberal, tak sme na odporucanie, respektive ako posledna moznost, zacali davat babycalm. je to na prirodnej baze a je to maly zazrak. a ten mozes dat kolkokrat denne chces. odvtedy sme mali kludne veceri a cele dni. ja si nan nedam dopustit.

jaruska6
15. jún 2011

Môj malý mával tiež veľké bolesti bruška, dávali sme Sab Simplex,masírovali Pupíkom ale vôbec to nepomohlo.Cvičili sme nôžkami, tiež sa zázrak nekonal.Trošku pomohol termofor na bruško, ale skôr sme sa len nejak pretrápili. ☹

spalka
15. jún 2011

preco nutrilon ked mozes kojit? asi by som vyradila v prvom rade ten, potom prekonzultovala s laktacnou poradkynou techniku dojcenia (moja dcerka mala podla mna problemy s tym, ze bola nespravne prisata a vzdy sa nalogala aj vzduchu :(), vyradila by som zo svojej stravy vsetko mozne od otaznych ovoci, zelenin, mlieka a zacala by som pit feniklovy caj a cvicit s babom, lieky, aj ked homeopatika by som novorodencovi nedavala ziadne...ono to vacsinou po troch mesiacoch prejde same, crievka musia dozriet 🙂

wzorcek
15. jún 2011

pi feniklovy caj, ja som pila ten taky ruzovy detsky na uvolnenie (je tam fenikel, aniz, rasca...), tri krat denne, okrem toho poriadne odgrgnut, ono sa to nezda ale tie bublinky potom musia niekadial von...
ja osobne som okrem klasickych veci co nafukuju musela vyradit aj mliecne vyrobky, vsetko bublinkove (aj vodu drobcek), cerstve pecivo...
no a ako pise spalka, vydrzat... ono sa to nezda ale zbehne to rychlo a bude dobre 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli