Ako dať odgrgnúť týždňové dieťa?

raffaelo11
16. feb 2018

Ako mam dat odgrgnut maleho ma tyzden a 2 dni nie vzdy chce grgnut a ked si negrgne tak sa pogrcka dnes po papani grcal prudom

pribinak
16. feb 2018

Treba vyskúšať viacero polôh, masírovať chrbátik, asi najlepšia poloha je “na tigríka”

lindusss2016
16. feb 2018

Ked si ho das na rameno, rucky treba vyzdvihnut az hore na tvoje plece, nech ich ma proste vyssie a masirovat chrbatik

katuss005
16. feb 2018

Na tigrika 😉 Nam tato poloha vzdy zabrala 😊

myjusiatko
16. feb 2018

Netreba davat odgrgnut pokial si sam neziada. Grckanie u kojenych deti je normalne. Niektore grckaju menej, niektore viac. Ak ma zaujem, po grckani znova dokoj. Niektorym detom prave odgrgavanie drazdi a grckaju aj ked by nemuseli.

mravvcek
16. feb 2018

Skus dat grgnut na druhe rameno. Moj na lavom ked ho mam negrgne. Ked ho prelozim na prave podari sa 🙂

montgomony
16. feb 2018

Moje ani jedno negrgalo takmer vôbec a malý tak isto grcal také prúdy, že sme len s manželom mláčky utierali. A potom nám bol potvrdený reflux :/ Každé bábo je iné a súhlasím s mamičkou vyššie, že netreba nútiť, keď si nežiada. Ja som na nátlak okolia chodila s dcérou aj hodinu, hladkala, ťapkala po chrbátiku a nič.

pininka
17. feb 2018

Nasa vzdy zaspala a nikdy neodgrgla,ale nikdy s tym nemala problem. Az ked troska podrastla tak si odgrgla tak,ze som si ju preklonila cez rameno

siska53
17. feb 2018

@raffaelo11 ani nasi nejak negrgali.. Maly si skor vzdy grcol (nam neskor,ale len pri synovi, potvrdili skryty reflux), dcerka velmi ani negrgala,ani negrckala..