Ako dlho čakáte s deťmi na vyšetrenia?

terezka1947
10. jún 2013

Mamicky,
celkom by ma zaujimala takato vec...ako dlho zvyknete cakat na rozne vysetrenia u lekarov,ako to zvladate v lete ,v zime...ci chodievate same alebo vam niekto sem tam pomoze...ja byvam od mesta 15 km,takze ostava mi doprava autobus alebo auto..kedze nechcem,aby manzel na kazde jedno vysetrenie siel s nami autom(vodicak mam,ale auto je firemne a soferovat moze iba on 😒 )....skusam autobus...da sa,ale musim najst spoj,kt.nie je plny...takze sa da chodievat iba okolo obeda-ci uz alebo z vysetrenia 😠 ....a najviac ma hneva,ked sa snazim uz trebars manzelove "volno" poriadne vyuzit,nazbieram par roznych vysetreni...nejako sa dohodnem na casoch,aby sme to stihli...a figu,neda sa to vzdy...
Skratka ma strasne hneva,ze sa na vysetrenia s detmi neda normalne objednat a necakat tam cely den 😠
myslim,ze viac mamiciek by sa potesilo,keby si lekari rozvrhli deti na nejake hodiny...mne nevadi cakat aj dve hodiny,ale nie pol dna...myslim,ze do nejakych troch rokov by mali byt deti nejako uprednostnene...a aj potom by bolo lepsie objednavanie na nejake hodiny(ved rodicia tiez nemozu chybat v praci stale a nie kazdy mame babky a dedkov)
jasne,nejde to na vsetkych oddeleniach...ale dnes sme na ocnom spolu s ostatnymi mamickami cakali od 7..lekarka dosla o 9tej..a deti uz boli unavene,nervozne a mamicky tiez... s malym sme vosli o 11:35 a uz bol K.O.,uz ju vobec nepocuval,co by bol spal....niektori lekari sa aspon snazia-ale su to skor sukromnici...v nemocniciach,resp.kadejakych specializovanych pracoviskach je to ako s dospelakmi 😒

zuzi0911
11. jún 2013

U nas to funguje tak ze sa rano zapises na papierik a cakas skoro u vsetkych mudr...u niektorych sa musim prist zapisat o 06‘00 aby som mala vonec sancu sa v ten den vybavit...ak sa chcem objednat co zvacsa neobjednavaju ale mozem si zaplatit 5 eur a zoberu nas prednostne...tak isto keby si zavolam ze chcem ist na tu hodinu tak isto 5 eur si zaplatim a to niekedy ani ked sa v ten den chcem este objednaz uz nemaju miesto nakolko maju objednanych plus z papiera beru...

vieruna
11. jún 2013

My sme raz isli na chirurgiu na kramare. Po skusenostiach sa tiez radsej objednavam na presny cas. S detmi chodim vzdy sama a vzdy so vsetkymi, takze aj hodinove cakanie je na palicu. Volala som tam a sestricka mi s kludom aj tri krat prizvukovala, ze u nich sa neobjednava, lebo nie je treba. Hmmm no dobre....Prisli sme tam o 7,30 na lacno. Pre nas to znamenalo vstavat o 5,00 aby sme to cez vsetky zapchy stihli. Cakali sme tam do 11,30. Vzdy ked to uz uz vyzeralo nadejne, ze su pred nami 2-3ja pacienti, tak prisiel niekto, ze ja som objednany!!! Ked sme sa konecne dostali dnu, tak pani dr. aj sestricka cely cas po mne stekali, ze si mam laskavo ukludnit tie deti 😠 Mala som chut sa ukludnit ja na jej lici.
Nasa pediatricka ma rozdelene dni na beznu ambulanciu, pre objednanych a zvlast aj poradne pre zdrave deti. Ak nestihne neobjednanych v tom case, tak ich priebezne berie medzi tych objednanych. U nej sme nikdy necakali viac ako nejaku hodinu pocas chripkovej epidemie. Vzdy vyjde v ustrety, poradi aj cez telefon. Podla mna je to vzdy o ludoch. Ja napriklad neznasam tie typy, co si idu IBA pre recept a IBA na inekciu a podobne. Ja aj ked som deti nemala, tak som im vzdy dala prednost. Predtym preto, aby mi nejacali pri usoch 😀 , dnes preto, ze viem, ake to je 😉

ekinkala
11. jún 2013

@terezka1947 ja si vsade platim 10e a objednaju ma na presny cas

jaja018
11. jún 2013

Mňa minule tiež všetci čerti brali ked sme boli s malou na 9:30 objednany na kardiologiu. Do vnútra sme sa dostali o 12:00.a aj tak z vyšetrenia nebolo nič lebo mala už bola unavená a hladná. Vôbec nespolupracovala iba plakala. A este lekárka bola nahnevaná ze ju nevie vyšetriť a máme dojst na budúce. Každé objednanie na čas 10€ a este čakáte donemoty. Tak som tam už nešla a malú objednala k inej kardiologicke kde sme platili len 5€ a išli hneď do vnútra.

Chodíme aj na neurologiu ale tam to funguje tak ze deti do 3 rokov sa objednávajú dopredu na presný čas a to bezplatne!!!

simca06022011
11. jún 2013

@terezka1947 u nas je to uzasne v tomto tiez, prave vcera som u detskej lekarky cakala s malou vyse 2 hodin aj ked male deti tam ine neboli, cize kludne nas mohla na tych 5 minut zobrat a velke deti cakajuce na endokrynologiu by kludne vedeli ten cas pockat... nahanala som malu po celej budove s nadobou na moc v ruke... bolo to na hlavu...
inde je to uplne rovnake, neorganizovany chaos, ludia si beru karticky s cisielkami a cakaju, do toho behaju ludia hore dole... pred rokom som takto vymenila lekarku ja, pretoze clovek prisiel pred 8mou, a odchadzal po 12tej... teraz mam lekarku ktora je totalne mimo... vobec sa s pacientmi nebavi... a ide jej to velmi rychlo... cize neviem co je vacsie zlo... objednavanie na termin je v nasej republike tiez uzasne, pretoze by NIEKTO musel v tych ambulanciach dvihat telefony... na endokrynologiu som sa po VYSLEDKY prednostneho 20euroveho vysetrenia dovolala po 2,5 MESIACI... aj to som nakoniec skoncila tak ze som kocke u nas v praci co ma na starosti strcila cislo na amb., moje udaje a volala tam par krat denne ona...vysledky nemam do dnes, pretoze na to ich "zavolajte si po vysledky" nakoniec bolo, pridite osobne si ich vziat... cize zbytocne cirkusy robili, mohli to povedat hned... samozrjeme robia tam ako chcu, nikdy na amb. nikto nie je...
V nemocniciach... to sa ani neda komentovat, staci sa prejst po roosvetke, po tych chodbach.. dostat sa pred arogantnych namyslenych lekarov a clovek si hned rozmysli ci niekam ide... ano maju veeeela zodpovednosti, dolezitu pracu, kolko museli studovat a bla bla... a samozrejme kazdy ma zly den.. ale ked ma ten lekar kazdy den zly den, tak asi je na zamyslenie preco to asi tak este robi.... my ostatni sme nestudovali, nechodime do prace, nemame zodpovednost (no ale uznajte kto ma v tejto dobe vacsiu zodpovednost pokladnik alebo lekar??? ked pokladnicke zmizne 10eur je cirkus humberto, nedaj boze aby nieco ukradla, aj by ju zavreli... lekar odflakne pracu a nik mu to nedokaze a nikto mu nic nemoze, lebo on je svatec... tak kde je zodpovednost? )
Pardon trochu som sa "vysantila" 🙂))) K teme.. cakame u lekarov dlho a bohuzial vacsinou sa s tym nic neda... da sa objednat, ale detskych lekarov kde sa da objednat a ide sa dnu presne je minimum (napr. u imunologicky, casenka stala 10EUR, cakali sme 2 hodiny a este mi vynadala preco mam nervozne dieta a mam si ho ukludnit - detska lekarka prosim pekne, co nechape ze dieta 2 rocne nebude 3 hodiny kludne sediet). CO sa tyka sona v ZV nemocnici pre babatka, tam sa tiez beru listocky.. ale sestricka vam presne povie o kolkej ide ktore cisielko, cize az take krizove to nie je 🙂

sisaka
11. jún 2013

@dana_l vsetko, co pises su ale urgentne pripady. Walk in clicnic, je walk in prave preto, ze sa tam neobjednava, su tam kvanta ludi, ktori nemaju rodinnych lekarov, alebo maju nieco fakt vazne a ide sa podla toho, kto prvy prisiel s tym sa musi ratat, uz ked tam vstupujes I ked samozrejme aj tam su vynimky ak ide o krvacanie, ci o zivot. Syn ked si rozbil hlavu isla som s nim do walk in a brali nas hned bez cakania. Ina story je ER v nemocniciach, tam to samozrejme ide podla zavaznosti a caka sa s menej zavaznymi pripadmi hodiny. Pracujem v nemocnici, takze viem s akymi kravinami su tam schopni ludia prist , casto krat su to veci, ktore by kludne pockali do rana .... takze sa netreba divit, ked to tam takyto ludia zahltia ze sa caka do nekonecna. A mat tam lekara pre jednoduche pripady? Prosim ta, naco chodis s jednoduchym pripadom na ER? Vsak sa to vola emergency! Ked si si neni ista, co mas robit treba volat health link a poradit sa zo zdravotnou sestrou. Neviem ako vo vasom meste, ale v nasom si mozes pozriet cakacie doby v jednotlivych nemocniciach na Emergency a podla toho sa rozhodnut, samozrejme s detmi je lepsie ist priamo do detskej nemocnice, I ked koli cakaniu by som zvazila aj vseobecnu nemocnicu.
K rodinnemu lekarovi sa objednava a vtedy sa necaka (max 10 min) a taktiez sa objednava k odbornikom a vtedy sa tiez necaka vobec. takze zo SLovenskom je to neporovnatelne, kedze tam sa caka hodiny aj k odbornikom.
To, ze niekto k lekarovi prinesie vsetky deti, ktore ma, nie je dovod na prednostne vysetrenie, to by sme si mnohi zacali potom asi tie deti poziciavat. Vacsina ochoreni, ktore maju deti nie je taka urgentna, aby nepockali den dva, kym bude mat rodinny lekat volny termin.

dana_l
11. jún 2013

@sisaka no ty si velmi sikovna na rady. predstav si ze som uz x-krat volala s telehealth a ich konecna rada bola - chod na pohotovost. takze som tam kde som. znova v cakarni. keby som vedela ze mozem ist k moju doktorovi tak urcite pojdem. ale nas ma piatok volno a tak ked sa nieco stane vo stvrtok tak ostanem visiet az do pondelka. dnes som mu volala ze chcem ist dat skontrolovat malu lebo sa mi to nezda a dostala som termin az na stvrtok. takze ak sa to podla mojho nazoru zhorsi tak radsej pojdem do ER - co podla teba je blbost.
ja som matka mojho dietata a budem s nim chodit podla toho ako ja uznam za potrebu. a ty kedze mas viac skusenosti tak mozes kludne ostat doma so svojim. radsej pojdem kvoli blbosti 100x ako raz neist lebo ved ma stale vyhadzuju lebo nic nie je a dietatu nieco bude.

raz som cakala a prisli tam rodicia s dcerou - bola na krasokorculiarskej sutazi a spadla. udrela si hlavu, bola aj nieco v bezvedomi, zvracala, triasla sa. nechali ju tam cakat az kym na nu neprisiel rad. no toto mi urcite nepride ok.

sisaka
11. jún 2013

@dana_l mne je to jedno, pre mna si tam chod sadnut aj kazdy tyzden, ja som len chcela poukazat na to, co je asi kazdemu jasne,ze na ER sa uprednostnia zivot ohruzujuce pripady nie tie, ako ty nazyvas "jednoduche" na to su tu tie spominane walk in clinics, ktore su otvorene kazdy den, zvycajne az do 10 vecer. Kto je ako urgentny pripad by som nechala na posudeni sestry/lekara (I ked samozrejme ani oni nie su neomylni)

dana_l
11. jún 2013

@sisaka my sme male mesto. nemocnica len jedna a walk-in clinic jedna, teraz mozno dve, zatvaraju uz o 8pm. tie sa velmi rychlo naplnia a potom ked vidia ze maju pacientov este na dve hodiny tak zavru dvere a nikoho uz dnu nepustia. takze je tazke ist tam a nechat sa osetrit. hlavne ked deti spadnu a nieco si ublizia. neda sa nacasovat aby sme boli nacas predtym nez zavru.
no a samozrejme cez vikend je ER jedina moznost.
neviem ako to funguje u vas ale uz sa tu (v nasom meste) x-krat spominalo ze mame velmi dlhe cakacie doby. predtym sme byvali v inom - este mensom mestecku. tam sme boli vybaveny rychlejsie. neviem kde je problem. ja viem ze nie na kazdom je vidno ze "ako tazko" je chory. len mi to pride neskutocne dlho kym uvidime doktora.
len raz som mala skusenost ze regist. nurse ma vybavila este pri papierovackach a nemusela som teda vobec cakat.
nasa doktorka je v med. centre a zmenili objednavanie. musi sa zavolat v ten den rano a mozno dostanes termin. nikoho neobjednaju na par dni dopredu. vsetko len v ten isty den. vacsinou samozrejme sa tam nedovolame lebo vsetci sa tam snazia volat hned rano ako otvoria a potom uz len pocujeme - sorry, we don't have free appointment. takze mame lekarku ktora nam je tak na .... a jedina moznost je ist na ER (mm konci pracu az po polnoci takze namiesto domov chodi tam)

sisaka
11. jún 2013

@dana_l tak to je na prd, my sme velke mesto, takze moznosti je az az, walkin clinics na kazdom rohu a u nasej lekarky objednavaju podla toho, ake je to urgentne, uz som mala aj v ten isty den, ale tiez som cakala aj tyzden, ked to nebolo urgentne, lekarku mame ale normalnu, nie v medicentre, to je asi najhorsie, co moze byt, ja by so skusala hladat nejaku normalnu, I ked v malom meste, to asi nie je take jednoduche.
Momentalne cakacia doba je detska nemocnica 40 min, vseobecne nemocnice (mame 4) od 40 min do 1 hod 10 min (ale to je den, takze vecer je to samozrejme dlhsie)

dana_l
11. jún 2013

@sisaka no vies co je u nas priemer - 4 hodiny cakacia doba pri nie velmi urgent situaciach. no to mi pride velmi zle
a tiez viem ze v nemocniciach nechavaju niekedy tych "nocnejsich" pacientov na tych dennych lekarov. robila som v rodine kde ona bola lekarka a ked mala nocne tak ze to bol ich dohovor - ona bola doma a vybavovala veci po telephone - pre leziacich pacientov co uz boli v nemocnici
tiez som robila pre druhu rodinu - obja lekari. no poviem ti ze k tym by som neisla ani keby mi za to zaplatili. ich vedomosti o starostlivosti o dieta - babatko - boli nulove. a to boli family doctors takze sa starali I o deti I dospelych.

sisaka
11. jún 2013

@dana_l tak ja mam zatial nastastie vyborne skusenosti, ci uz s odbornikmi (tych nebolo vela, kedze sme cela rodina zdravi a len malokedy potrebujeme lekara) - uzasny pristup ku mne, ci k detom, vsetky vysetrenia do podrobna vysvetlene, vsetky mozne testy spravene a nasa rodinna lekarka je perfektna, je aj porodnickou a este k tomu aj sefkou vzdelavania family medicine residentov, vdaka comu je k dispozicii len 3 dni v tyzdni a moze si prviest na vysetrenie residenta, ale stoji to za to, kedze je velmi dosledna, ak sa jej nieco nezda ide do hlbky, poobjednava ku vsetkym moznym odbornikom aby sa nic nezanedbalo, ATB ak predpise, len vynimocne a este k tomu ju mam rovno pod nosom, kedze ma ambulanciu v nemocnici, kde robim 🙂 )
A neviem, ake vedomosti nemali ti lekari o starostlivosti o dieta, ale to asi vies, ze nazory sa tu v Kanade lisia, od tych na Slovensku , ja som rada, ze uz s tymi drzymi, nafukanymi neprofesionalnymi slovenskymi lekarmi neprichadzam do styku uz len pri spomienke na porod na Slovensku sa mi dviha krvny tlak.

dana_l
11. jún 2013

@sisaka porod na slovensku - no to je kapitola sama o sebe. ked som pocula o sestrinom prvom porode tak sa mi vlasy jezili dupkom. ja som tuna bola maximalne spokojna pri vsetkych porodoch.
inak pri druhom aj tretom tu bola mami ale len pri druhom bola s nami aj v nemocnici (rodila som den po jej prilete) a bola sokovana ze mohla mi behat do izby a hore dole s prvou dcerou. to na svk hudba buducnosti.

tova
12. jún 2013

@dana_l Ja som rodila vecer, hodinu pred porodom som rodicom, surodencom najblizsim volala nech sa dostavia do nemocnice ze rodim. Izbu mi uz vyhradili tak cakali tam. Mala som dohodnutu sekciu. Hned po porode brali deti vazit a to je vidiet z chodby cez sklenenu stenu tak to videli, Ja som bola hodinu na pooperacnej a potom ma doniesli na izbu kde uz vsetci cakali. Sestricka mi hned doniesla deti a odvtedy deti boli so mnou kolko som chcela. Izba patrila mne, ako v hotely, navstevy som mohla mat kedy a kolko som chcela. Tu je tradiciou ze vsetci znamy sa zastavia aj ked na 5 min. tak casamy bolo aj 15 ludi na izbe., Izby su velke ako hotelove 2 lozkove , na druhej spi muz v noci. Nechapem preco navstevy nie su na sk dovolene , tu chodi rodina, zanamy Rovno do porodnice, nepozivaju sa ziadne navleky na nohy, S detmi ked dojdu z nemocnice idu aj na druhy den troche von na cerstvy vzduch a detom to nevadi. A pri porode moze mat zena aj par ludi, pri sekcii je automaticke ze manzel, za to poplatky vobec nie su, Moj aj fotil a kameroval cely porod (od mojej hlavy)

K teme: ja som bola minule na pohotovosti a tam starsia zena, na celu chodbu sa dozadovala aby ju videli 3 lekari, lebo ju tlaci v bruchu, ze nech jej robia rtg atd... ze pojedla nejake hrachy a ze teraz si musi odfukovat zo zadu, ze to nemala jest. dali jej nejaku tabletku, sa pytala dr. ze ako dlho praxuje, ze kde vystudoval ci je dobry lekar. Ja som to brala ako komediu ako to rozpravala vazne, ale dr. sa vystriedali asi 2 a normalne slusne s nou jednali vyse hodiny.

dana_l
12. jún 2013

@tova no to si mala zabavu na ER 😀 😀 😀 ze hrachy pojedla 😀 😀 😀

sisaka
12. jún 2013

@tova tak presne o takych ludoch som pisala, co sa to dotrepe do ER nic im nie je a doktori este musia okolo nich skakat a tak sa plytva drahocenny cas .... 😒
pani sa postarala o zabavu vsetkych - pacientov I personalu .... 😀

tova
12. jún 2013

@ dana_l @sisaka ona asi sama byvala prisla sa vyrozpravat, zlakla sa ze zomiera. Ale tak vazne to rozpravala, aj cas a mnozstvo povedala, mladeho dr. poslala prec, ze nema prax, a na konci im kazala aby jej volali taxik z ineho mesta, lebo ten z nasho berie o $3 viac. 3 krat im to prizvukovala.

dana_l
12. jún 2013

@tova 😀 😀 😀

monika15
13. jún 2013

@dana_l no mi tiez mame super emergency story 🙂 kedze nas lekar robi len od pondelka do svrtka a dieta mi ochorie v pia poobede teplota 41C.... utekam na Walk IN... tam na nas kukol lekar povedal hned sorry deita neberem
ok tak dalej dalsi Walk In nas sestricka posadila ... Waiting time dont worry only 4 hrs.... a ja reku OKEY>>> dieta ma 41C .. a ona no tak dajme nanho studene ... tak reku NOPE... ideme na ER>... nerada tam hcodim ale zial....
prisli sme tam po 2 hodinach nam lekar povedal ze Na horucku sa neumiera its okey.... deti su silne hlaste sa u Family Doctor Have a nice night....
tak teda nervy do pondelka Advil NON STOP studene sprchy. atd...... Konecne pondelok rano ideme za lekarom hned nas bral rano prvy sme boli a vysetril a hned hadzal diagnozy : zapal ucha, mandli nabeh na zapal pluc..... hmmmmm
no docktorkovi sa asi nechcelo riesit take banalne veci ako Virus......
takze ja neznasam Emergency..... v Toronte Good Luck.... pokial vas nedonesie sanitka tak asi neni sanca.....:(((((((((
@tova

sisaka
13. jún 2013

@monika15 a co to nakoniec bolo?
K doktorovi sa neoplati unuvat, kym dieta nema teploty aspon 3 dni , to ta otocia asi vsade (ked som prisla zo SLovenska, kde som bola zvyknuta ist hned - vsak bolo treba OCR, to bol normalne sok, ale rychlo som si na to zvykla a prisla som na to, ze je to ovela lepsie, nechat telo popasovat sa s chorobou a ked to nezvlada tak potom pomoct ATB ) Samozrejme ine je to u babatiek ....
Moja doktorka naprikald nedava ATB ani na zapal ucha, podla najnovsich vyskumov vraj pri slabych nie su potrebne, takze dava az ked je to vazne. Za to vo walk in som uz mala skusenost s jednym poliakom - immigrantom, ako naschval syn ochorel vzdy na vikend a nechcela som ho nechat trpiet do pondelka, tak som par krat isla a zakazdym ATB, ked ich predpisoval po 3x v priebehu roka, som si uz vravela prrr, isla som za mojou doktorkou a ta hned - nedavat a ak bude este zapal ucha tak k nej. Odvtedy mal este 2x a vzdy sme zvladli bez ATB. Ja mam pocit, ze v tych walkins robi snad najvacsi odpad .... Nastastie mam obe deti s dobrou imunitou a zvladaju choroby bez liekov,ten rok to bol napor na synovu imunitu, lebo zacal skolku, doktorka povedala, vydrzat rok, kym si zvykne a fakt po roku chodenia ma pokoj a dcera ta ma tiez tuhy korienok, ma pomaly 15 a naposledy mala atb ako 6 rocna, takze k doktorom len na preventivky .....

monika15
13. jún 2013

@sisaka no aha nabeh na zapal s pluc, zapla usi a teplota 41C .... je pre teba nic..... tak to je tvoj avec !! hraj sa na co chces..... riskuj co chces.....

ja zivot mojho dietata neriskujem... sorry ..... na co ma dieta trpiet 3 dni kym dostane ATB a este cakat dalsich 3 kym zacnu zaberat ?? sorry taky pristup na ER>>> hamba !!!!!!!!!!!!!!

sisaka
13. jún 2013

@monika15 si ma nepochopila, ja sa ta normalne pytam, ze co sa z toho nakoniec vyklulo a ze som napisala, ze ta doktori otocia, ak dieta nema teplotu 3 dni je Pravda, ked sme sem prisli sa mi to stalo niekolko krat, kym som pochopila, ze to nema vyznam

monika15
13. jún 2013

@sisaka no to ze sme museli prejst 2 davkami ATB silnymi zapalmi 8 dni sme mali horucky....

nas family lekar povedal ze keby nam urobil vysetrenie, zobral moc, rengen co je BEZNE na ER ked ma dieta 41C
tak by sme sa nemuseli trapit tak dlho kym sme sa z toho vysomarily ......

sisaka
13. jún 2013

takze to bol zapal pluc? tak to je hruza, to sa da zistit popocuvanim, tak ste nakoniec mali stastie,ze ste neskoncili v nemocnici, u malych deti to nie je sranda ...

monika15
13. jún 2013

@sisaka presne tak ... strasne ma nastval postoj lekara ze sa mi vysmial do tvare ze co tam chcem s 41C ze deti su silne... mi sme boli tak v SOKU s mm ze sme nasraty domov.... nespali do pondelka ho sledovali .... kym sme nesli za family.... ides tam po pomoc a tak...
a tiez postoj s Walk In ... sorry no children.. ty kokos.... :((((((

sisaka
13. jún 2013

@monika15 tak to je fakt divna walkin,ze no kids, to som este ani nepocula taku haluz

sisaka
13. jún 2013

@monika15 a este som chcela, ze ked cloveka nieco sokne ani nevie co robi, necha sa otocit lekarom a potom je doma mudry, co vsetko mu mal povedat .... (tiez sa mi uz par krat stalo) Inak u nas na ER mame len jedneho pediatra, takze nic moc, lepsie je ist priamo do detskej, tam aj vedia ako na deti, aj su schopni lepsie diagnostikovat

monika15
13. jún 2013

@sisaka no prave ze tam sme boli :((((( na detskom..... a ano 1 lekar a sedeli sme tam 15 ludi s detmi.....
ale dufam ze uz sa tam nebudeme musiet vraciat ale ked hej tak urcite uz nebudem ticho.......
poucila som sa....
ale inak v tej nemocke som mala cisarsky a fakt to poschodie KLOBUK DOLE !!!
a ked budeme mat dalsie tak urcite len tam.....

tomasko27
19. jún 2013

Tento pondelok 4hodiny na infekcnom,za 2 tyzdne tam ideme na kontrolu a uz teraz sa toho obavam ☹