Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako dlho po dobratí antibiotík môže ísť dieťa do škôlky?

nikusssik
6. sep 2015

Ahojte,dcerka ako na potvoru ochorela pred zaciatkom skolskeho roka,ked uz sme sa chystali na skolku. Atb dobrala 3.9. a neviem ci ju od 7meho uz dat :( my musime obaja pracovat,nema nam ju kto strazit,ale jasne ze pre nu by sme sa nejako zariadili,aj ked to je tazsie. Trapi ma,ze aj decka su uz tam troska zabehnute a ona pride neskoro. Inak sa ma fajn, nekasle,nesopli. Co by ste mi poradili?

bosoriak
6. sep 2015

4 dni po dobrati antibiotik je to myslim uplne OK. Ak nema znizenu imunitu, pripadne lekar neodporucil nejaky cas na zotavenie, tak by som jej dala C-vitamin a odsikovala do skolky. Sople donesie tak ci tak.

maryah
6. sep 2015

Ahoj, môj malý dobral ATB deň pred začiatkom škôlky a do škôlky ho dávam po dvoch týždňoch, ale synček má zlú imunitu.

nanulka24
6. sep 2015

4 dni je OK, kľudne mozes dať

sissy27
6. sep 2015

pokiaľ lekár nepovedal inak, tak v pohode môže ísť v pondelok do škôlky... ako píše @bosoriak, tak zvýšiť prísun vitamínu C a to je asi tak všetko...

peneloppe
6. sep 2015

Kludne moze ist hned.

minnie55
6. sep 2015

Ak je uz ok, tak hned.

siska53
6. sep 2015

Ak je uz ok,ze nie je nejaka malatna a prilis unavena,uz moze ist. My sme vzdy tiez tie cca 3dni po dobrati pockali.

belllinka
6. sep 2015

Mne dr. vzdy hovorila ze minimalne tyzden po dobrati atb ma byt doma, no ale haha, kto si moze dovolit byt bezne s chorym dietatom 3 tyzdne doma???

svatava74
6. sep 2015

Po ATB tyzden doma..treba si uvedomit ze ATB zlikvidovali a narusili mikrofloru a tym padom aj narusili imunitu....znizena imunita znamena ze do tyzdna dvoch mas malu doma zase s nejakym infektom..... jaosobne by som nedala....a mam overene praxou, ze maminy, ktore si nechaju po antibiotickej lliecbe dieta este tyzden na rekonvalescenciu doma, su zdravsie tei deti ako tie co idu hned do kolektivu.....ale si mamina, ty vies 🙂 drzim palceky

modra1
6. sep 2015

Podľa porady s Dr. Myslím, že záleží na tom akú chorobu dieťa malo, aké silné atb bralo a ako dlho. U nás napr. po zápale pľúc, makrolidové atb na 14 dní, som ešte 14 dní nechávala dieťa doma na odporúčanie Dr., babka cestovala cez celé Slovensko na stráženie, tiež som nemohla tak dlho z roboty.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli