Ako dlho trvali koliky u vašich deti a čo na ne pomohlo?

tinaninamarek
5. jan 2020

Dobrý deň prajem 🙂 .. máte niektorá mamička skúsenosti s kolikamy ? Ak áno ako dlho to trvalo ? A pomohlo Vám niečo nato ?
Ďakujem za kazdu radu ..

zuzkaa1991
5. jan 2020

@tinaninamarek my sme prezili koliky večerné od prvého týždňa cca do 3mes vyskusali ame všetko menila som mlieka co som nakoniec ostala pri hippku kvapky vsetky ale pomohlo nam sab simplex a ostatne rady co som naslana nete teple zabaly na bruško prechádzanie po dome atd

kukulienka83
5. jan 2020

Prvý syn mal do 4 mesiacov. Každý deň od cca pol 5 do ôsmej len plač...bola som na prášky, nepomohli ani kvapky ani masáže, ani neviem čo...len vydržať

jvasenka
5. jan 2020

Masaz bruska, cvicenie s nozkami, probiotika, upravit stravu (ak kojis), davali sme aj espinusan isty cas. Citala som ze pomaha aj feniklovy caj. Hlavne vela trpezlivosti🙂

petrapod
5. jan 2020

Kremíka pupok pomasirovat, dávala som aj probiotiká biogaja. A hlavne trpezlivost mojkat nosiť a prejde to časom. Len vydra t

janulik2008
5. jan 2020

Nam pomohli sab simplex kvapky a mala pila Beba Pro mlieko 🙂 a flasky s filtrom 🙂

jannara
5. jan 2020

U nás máme veľmi dobrú skúsenosť na koliku s homeopatiou. Dôležité je ale odpozorovať u dieťatka príznaky, čo mu zlepšuje, čo zhoršuje, napr. masáž bruška, teplý obklad, pritiahnutie kolienok k brušku, alebo či sa nezakláňa pri kolike dozadu atď. Podľa toho homeopat vyberie vhodné homeopatikum. Je aj knižka Mamatata - homeopatický sprievodca tehotenstvom, pôrodom a šestonedelím a v nej sú koliky pekne rozpísané.

brigitka_12
6. jan 2020

My sme mali koliky cca od 2 týždňov a trvalo to do 3 mesiacov. Skúšali sme espumisan a ešte jedny ale neviem si spomenúť ako sa volali tie kvapky, no ale myslím si, že to bol iba placebo efekt. Niekedy na chvíľu zabrali niekedy nie. Doktorka nám povedala, že z toho musí iba vyrásť. A tak to aj bolo v 3 mesiacoch bolo zo dňa na deň po probléme. Ale musím povedať, že sme si teda vytrpeli lebo k tomu sme mali do 6 mes. aj reflux.