Ako dlho z prefúknutia môže bolieť dieťa hlava?

lenka3007
28. jún 2011

Ahojte mamičky, mám 6 ročného syna a včera večer mal zvýšenu teplotu 37,5 a odvtedy ho bolí hlavička. Ukazuje mi čelo a hovori, že tam ma tlak. Od rána teplotu nemal, ale hlava ho neprestala bolieť. Ked som včera pre neho prišla do školky, tak behal bez čiapky a tu u nas fučalo jak besne... Je možne, že ho prefuklo a od toho mal aj teplotu zvýšenu a aj tá hlavička, že ho z toho bolí? A ako dlho z prefuknutia može bolieť hlava? Bojim sa, aby mi nemal zápal mozgových blán, stále ho sledujem, nalievam čajom a premeriavam teplotu. Prosí poraďte mi, čo s ním môže byť. Nie sme na slovensku, inak by som už bola u pani doktorky... Ďakujeeem

danielik79
28. jún 2011

@lenka3007 no to mi pripadá ako keby mal zapalené dutiny a s týmto by ti mohla pomôcť @strapco13.

lenka3007
autor
28. jún 2011

@danielik79 Myslíš niečo ako zastavenú nádchu? Teraz mu zas vyšla teplota, ale len na 37,1 len ta hlavička ho stale boli...

danielik79
28. jún 2011

@lenka3007 pri zapalených dutinách nemusí byť len stavená nádcha človek pri predklone cíti tlak do čela a je aj zvýšená teplota .Moj malý má bolesti hlavy tiež a tiež ho bolieva čelo a vystupi mu aj pri bolesti aj taká žilka na čele niekedy mu býva aj špatne ale zvýšenú teplotu nemáva bola som s ním už na krčnom a aj u očnéj a aj ortopeda som s ním bola a nič mu nezistili tak nás poslali k neurologičke a čakáme aké budú výsledky EEG.....nazatial ani neurologička nič nezistila čo ma tiež poriadne štve so Strapco som o tom vela debatila v teme alergia a kašel .

lenka3007
autor
28. jún 2011

@danielik79 jááj už mu stuplo na 37,8 dala som mu paralen a už je to hodiny a stale mu neklesla teplota.. Paralen som mu dala aj kvoli bolesti. Mám jedny ATB z domu, rozmýšlam či mu ich nenasadím, lebo do pondelka je daleko... 4ítala som o tom zapale dutin a že tomu predchádza nachladnutie, minuly týždeň mal maly take huste zelene sopliky, ale som mu dávala len kvapky do nosa a prešlo to, tak rozmýšlam, či to nie je dosledok, že sa mu tam urobil zápal????
Inak s bolesťami hlavy mám svoje odbehane, neviem kolko ma tvoj maly rokov, mna v 12 rokoch začala ale ukrutne pichavo bolievať prava strana hlavy, tiež so mnou naši pobehali všetko možne, očne, ORL, ortoped, neurolog, chirurg, stale ma rontgenovali, robili EEG a nič nezistili, nakoniec som z toho vyrástla, potom doktorka hovorila, že to mohlo byť aj tým, ako som rástla.... Verim ti, že to je strašne takto čakať na vysledky a pátrať po tom, čo tvojmu dieťaťu je, verím že bude v poriadku aj tvoj aj moj...

danielik79
28. jún 2011

@lenka3007 no môj malý má 6 ako tvoj a aké máš atb na teraz by zvýšila dávku vitamínu C a s atb by chvílu počkala ak by teplota trvala viac ako 3 dni tak by mu ich nasadila.

lenka3007
autor
28. jún 2011

@danielik79 ved uvidim ešte do zajtra a skusim zavolať nasej doktorke, dufam, že neni na dovolenke. No tak to mas ťažke aj ty, ja som strašný paranoik, ja sa bojim aj chripky a ked malemu volačo je, tak sa idem zblazniť premýšlaním, čo mu je...ale to asi každá mamina...

danielik79
28. jún 2011

@lenka3007 ja som už asi voči tomu imunna kedže moje deti bývajú choré každú chvílu aj teraz som si predlžovala materskú ale platenú na malú kedže bola doma zo škôlky skoro mesiac a má obštrukčné bronchitídy.K dr by určite zavolala a ked je na dovolenke tak aspoň nejakéj ked len tvojéj obôdnej.Je pochopitelné že sa bojíš ked nieste v sk

lenka3007
autor
28. jún 2011

@danielik79 ja som tu nemala dobre skusenosti s lekármi, nedávno mal malý hnisavu anginu, zapalené ušká a hnisave očka, horúčku cez 39 a na pohotovosti mu zobrali akurát krv, povedali, že je to bakteria ale že to ho prejde same...skoro som odpadla a to som im zaplatila 40 €... Potom som volala nasej obvodnej a ta hned aspon na dialku mi poradila... Inak býva maly moj tiež často chorý, ale 90% z toho su zápaly priedušiek, to už ako 1 mesačne dieťa mal troje ATB...Toto sme ešte nemali a to bývame asi 50 metrov od mora, čo by som čakala, že taketo choroby nas budu obchádzať...

danielik79
28. jún 2011

@lenka3007 no teda dakujem pekne aj u nás je v niektorých mestách taká pohotovosť.Na časté zápaly priedušiek používam inhalátor na vincentku a robím deťom preplach nosa a aj môj malý mával od 3mesiacov zapálené ušká a dosť časte som rada že vôbec počuje.

lenka3007
autor
28. jún 2011

@danielik79 ako im robíš preplach nošteka?

danielik79
28. jún 2011

@lenka3007 je na to taká nádobka volá sa to sloník a dávam do nej bud vincentku alebo si zarobím roztok na 3-4dni na 1liter prevarenéj vody 1čajová lyžička soli je to nepríjemné ale dajú si už si časom zvykli inak sú dostať aj kvapky na každodennú hygienu určite poznáš Qiux alebo Nar je to to isté.

lenka3007
autor
28. jún 2011

@danielik79 no my sme mali physiomer (alebo ako sa to píše) ale už bol po záruke, tak som to vyhodila, takže tu už nič take nemám... a ten slonik kupim v lekárni?

danielik79
28. jún 2011

@lenka3007 aj dá sa to dostať v lekárni ale preplach nošteka mu môžeš urobiť aj tak že jednou dierkou ti vdýchne roztok z dlane a ústami to vypluje a tak isto aj druhú dierku.Viem už len ako to píšem je to nepríjemné ale účinné.

lenka3007
autor
28. jún 2011

@danielik79 fuuu, toto som počula, ale čítala som u strapco vo fotoblogu, že sa to môže aj kvapkať do nosa, len je problem, že moje dieťa hned nasaje vzduch, ako mu dám kvapky, tak aby mu to nešlo do pluc....No zajtra volačo na neho vymyslím, aby to vydržal...

danielik79
28. jún 2011

@lenka3007 môžeš pri tom použiť aj odsavačku na vysavač ...tú nádobku ,základom je aby pri preplachu dýchal ustami s vyplazeným jazykom aby sa mu uzavrela záklopka ktorá vedie medzi hltanom a uchom aby sa mu to nedostalo do plúc lebo potom je to zbytočne nepríjemné.

lenka3007
autor
28. jún 2011

@danielik79 , no budem skušať zajtra hned ráno ked vstane, dufam, že sa mi nechá....

danielik79
28. jún 2011

@lenka3007 ked nie skús si zohnať tie kvapky

lenka3007
autor
28. jún 2011

@danielik79 no dufam, že to tu nebude problem, no niečo vymyslím, ale ja ťapa rozmýšlam, že som mohal ten Physiomer vyliať a dať tam teraz ten roztok, lebo s tým sa dobre robilo...

danielik79
28. jún 2011

@lenka3007 a nádobku od nejakých kvapiek určite hádam nájdeš 😉

lenka3007
autor
28. jún 2011

@danielik79 hej to najdem, ja ked ideme sem vždy pobalim kopec liekov, lebo tie poznam a tu ti nedaju ani kvapky do ucha ked mas zapalene a ked som zhanala po lekárňach niečo ako alpu, tak mi všade povedali podla zloženia, že take tu oni nemôžu predávať, lebo to obsahuje alkohol... ja neviem či to pijavali, alebo čo....

danielik79
28. jún 2011

@lenka3007 no to sú tie europske normy ved ani u nás už pomali alpu poriadne nedostaneš len v maléj flaštičke a to ju ešte pred pár rokmi bolo dostať hociktorom obchode vo velkéj flaši.

lenka3007
autor
28. jún 2011

@danielik79 ved toto, ale jediny recept čo som mala na zapal uška bola alpa+ocot+voda....

danielik79
28. jún 2011

@lenka3007 no tak to si mala čo zháňať ☹ fakt nezávidím ja našich krmim teraz ešte aj popri tých liekoch čo berú aj imunoglukanom a dá sa povedať že im to vcelku dobre zaberá.

lenka3007
autor
28. jún 2011

@danielik79 ja malemu dávam colostrum v tabletkách, už som sa tešila, že je dobre a zas toto...

snehovakralovna
29. jún 2011

Danielik79 , mozem sa spytat na inhalator? Pomaha inhalovanie vincentky? Je dietatko potom menej chore? Moj maly mava casto laryngitidu a zapaly hor. dych. ciest, zvazujem kupu inhalatora.

danielik79
29. jún 2011

@snehovakralovna ahoj či je menej choré nezaručujem ale od kedy ho máme my už skoro pol roka mi deti abt vôbec nebrali aspoň zatial skús pozrieť túto stránku ja som ho z tejto stránky objednala kedže nám ho alergologička predpísať nechcela ale dá sa aj predpísať ...takže stránka je www.inhalator.sk na tej stránke je ich vela ja som objednala ten family soft touch je síce hlučný ale ktorý neni aj moja malá máva laryngitídy a využívam ho dosť často a v dome mávam teplotu do 20stupňou .Tiež som nevedela o nom len sme boli v Kúpeloch Lučivná a tam ho používali denne a dá sa povedať že je to výborná vec ked dieťa máva časté laryngitídy a obštrukčné bronchitídyešte aj s inhalačným roztokom ktorý kupujem v lekárni.
@lenka3007 colostrum som ešte neskúšala ale počula som že je to podobné ako ten imunoglukan.

lenka3007
autor
29. jún 2011

@danielik79 mne už dávnejšie dala kolostrum sirup moja svokrička, som mu to dávala, ale nechutilo mu to, potom som našla v lekarni na slovensku v tabletkách, tak sme kupili, ale malo, tak sme asi mesiac nepapali, potom nam kamarát doniesol ked bol doma na dovolenke...
Inak dnes už zatial maly nemá horúčku, hovori, že ho už hlavička neboli, no idem mu urobiť ten obklad a zapať lampu. Dufam že do večera sa to nezhorší, lebo som od strachu na dnim sedela asi do pol piatej ráno, potom som na chvilu zadriamala...

danielik79
29. jún 2011

@lenka3007 ten strach ti verím...ten imunoglukan tiež je v tabletkách ale dcere dávam radšej sirup .S tou biolampou postupuješ spávne a kolko dávaš nahrievať 15min alebo aj viac.

lenka3007
autor
29. jún 2011

@danielik79 vieš najprv som mu dala zohriatu sol vo vrecku, to kym mu nevychladlo a podla postupu čo je k biolampe 4 minutky na stred čela a potom ešte 2 minutky na noštek... a už aj hrdielko som mu nahriala, lebo ho začalo boleť, včera to bol asi len začiatok choroby, dufam, že to v takomto nudzovom režime vydržíme do soboty, vtedy už budeme na slovensku, ked bude dobre, aj tak pojdem v pondelok k pani doktorke, nech ho pokukaju....

danielik79
29. jún 2011

@lenka3007 no to hádam ako tak vydržíte ja by predsa len zvýšila dávku vitamínu C pôsobí to aj ako protizapalovo a ked budete na slovensku nech vás dr radšej pošle po vyšetreniach .