Ako liečiť perianálny absces u 9 mesačného?

mobile
11. máj 2010

Chcela by som sa opýtať, či ma niekto skusenosti s liecbou abscesu u dietata v oblasti konecnika.Môj 9 mesačný syn je po operácii abscesu a nechce sa to začať hojiť.Dakujem za každú radu

strapco13
11. máj 2010

mobile..ono sa to zle hoji aj u dospelych casto
treba to lokalne dezinfikovat, ale najlepsie by Ti mal poradit chirurg, co to operoval
ma zavedeny dren? kedy bola operacia? co ma zatial v liecbe?

ivanka1980
11. máj 2010

Ahoj, mne tiez operovali absces, dve vacsie rany, mala som tam par dni dren, ale kedze sa to nezasiva, rana musi ostat otvorena....hoji sa to velmi dlho, a este ked je to pri konecniku, ktory sa denne pouziva....mne sa rana uplne zatvorila a prestala krvacat az po 4 mesiacoch od zakroku...dovedy som vzdy mala krv z rany na papieri. Ako sa mu to privodilo, taky malicky a absces?

mobile
autor
12. máj 2010

No to nikto nevie, ako je mozne zze tak male dieta ma absces. dren tam nema, len ma antibiotika a chodime na preväzy, macam ho v harmanceku, ale nezda sa mi, ze by to bolo lepsie.

latvia
12. máj 2010

harmancek by som vymenila za repik lekarsky, pripadne dubovu koru....a chce to cas

erikasadek
12. máj 2010

ja ti dam radu s homeopatie na dkhsie trvajuci abces je pyrogenium 5ch+ silicea 5ch 3granule 3krat denne...

mobile
autor
12. máj 2010

ten absces je tyzden po operacii a stale je to zapálené. Repik ze vraj rany uzatvara a nie je na absces dobrý, kedze odtial vyteká hnis.a keby sa rana uzavrela, bolo by to horsie. je to velmi bolestivé, ani leky od bolesti nezaberajú, no neprajem to nikomu

ivanka1980
12. máj 2010

Ano, moja reč, ja som si to zažila a plakala som, bolo to dva tyzdne po porode, a bolest mozem porovnat....ale ja som hnis uz nemala po vyrezani, 4 dni po zakroku menili dren, a potom uz nebolelo, len sa to hojilo 4 mesiace. Nedavala som si na to absolutne nic, ani nic neodporucali.

strapco13
12. máj 2010

tyzden po operacii je este skoro na hojenie..viem znie to strasne...ale hnis by uz nemal tiect...dala by som spravit ster z tej rany, ci tie ATB zaberaju..moze tam byt bacil, co nie je citlivy na tie ATB berie
u dospelych sa da rana vyplachovat betadine a peroxid..ale maleho by to strasne stipalo..teda aj dospelych ale ti vedia zatnut zuby a vydrzat
ale zasla by som k lekarovi, co to operoval, ci netreba operovat znovu..alebo nech to nejak vyplachne..mozno by zabral aj vyplach lokalnym ATB

1307
25. feb 2011

Ja zápasím s abscesom pri konečníku nášho bábätka už 6 týždňov, v 6. týždni bol operovaný na to, rozrezali, ATB do žily dvojaké nám dali na kramároch na doj. chirurgii a drenáž, ktorá vypadla na druhý deň. Myslím si na 95% že je to reakcie na očkovanie proti tuberkulózu, ktorú som žiaľ dovolila na 4 deň. pozri si www.rizikaockovania.sk . K samotnej liečbe, dávam ychtiol. masť do gázy, aby to nemalo bábo priamo na koži a požičala som si bioton lampu na ohrievanie a svietenie na boľavé miesto. Teraz skúšam aj postrúhaný zemiak, manželovi to pomohlo a hnis vytiahlo.

olik2009
9. mar 2012

@mobile Ahoj aj nám včera malého operovali,mal túto diagnozu ako sa mu to už zahojilo,máte od vtedy ešte problémy-ďakujem za rady 😀

lenka92891
22. júl 2012

ahojte moj syncek mal 2 mesiace ked bol operovany, prvy krat mu len umrtvili a narezali, hroza, bolesti a nehojilo sa to nijako....potom ho operovali pod narkozou a hned sa to zahojilo, ked to komplet vycistili

luciakad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evelin325
9. okt 2012

@luciakad ahoj ja s tým nemám osobnú skúsenosť, ale chcela by som ti poradiť, jednu pani, ktorá sa zaoberá homeopatiou, nám už veľmi pomohla na rôzne zdravotné problémy.

luciakad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evelin325
11. okt 2012

@luciakad tak želám všetko dobré, držkajte sa 🙂

luciakad
25. okt 2012

@evelin325 dakujem

skorica05
25. feb 2014

Náš vnuk bol operovaný na perianálny absces ako 6 týždnový v piatok 21.2 a včera ich pustili z Kramárov domov, dnes sme zistili, že mu z ranky vyteká hnis, volali sme na Kramáre, ale povedali, že po telefone sa to vyriešiť nedá.

slizovap
15. mar 2015

Syn ma lieceny abses pediatrickou homeopatikami nehnisa nam to je to takmer vtiahnute jemne cervena bodka pri ritke ale nemoze to rast pod kozou aj tak...mam sa dozadovat vysetrenia na chirurgii ?

senta_sofia
28. apr 2015

@slizovap sonom vedia zistit, co tam je a ci to hnisa.

senta_sofia
11. máj 2015

@slizovap ako ste dopadli, boli ste na nejakom vysetreni?

slizovap
11. máj 2015

Malinkemu sa to uplne stiahlo. MUDr. nam povedala ze to ma zhojene pekne a ze s tym netreba nic robit. Ostala nam tam len nepatrna mala bodka. Tak dufam ze ma pani doktorka pravdu. Mali sa ma fajn a nic mu nie je na dotyk ho to neboli.

natali03
15. mar 2016

@slizovap dobrý večer, mohla by som sa prosím opýtať, akými homeopatikami ste to liečili? Ďakujem

slizovap
16. mar 2016

Postup je nasledovny.: ked to zostalo zapalene nasadila nam hepar sulfur ch9 a po tom ako vytiekol hnis sme nasadili hepar sulfur ch 15. Prve je na podporu hnisaveho procesu a druhe zase vysusuje.

slizovap
16. mar 2016

Malemu sa to vratilo ked zacali ist ocne zuby zase ten isty postup,len ch9 nam dr vymenila za ch5 A nahrievanie biolampou vraj dost pomaha. Ale mne sa nedari moc nasvecovat krpcekovi zadne partie...furt je v behu 😃