Ako liečiť zapálené uško po nastrelení náušnic?

beka2304
30. sep 2014

mamicky prosim o radu. dcera ma 5 mesiacov, dali sme jej nastrelit nausky pred 3 mesiacmi, do teraz ziadne problemy az vcera mala 1 usko trosku cervene a dnes uz ma cele usko aj dnu cervene este aj pod uskom a okolo.. :(( niesme na sk momentalne a neviem co robit. cistime liehom na noc framikoin.. neviem ci jej mam vybrat tu nausnicku alebo a to vylieci? Mate stym skusenosti? dakujem za kazdu radu nazor.

mataba155
30. sep 2014

Robis dobre, tak isto som to robila aj ja malej. Sice sa jej to zapalilo skoro hned, nie az tak neskoro.
Nausnicu dole nedavaj, teda aj mne tak doktorka kazala. Bolo to sice aste pred 7 rokmi, tak neviem co sa od vtedy nieco nezmenilo, kedze kazdu chvilu je nieco ine in!
A este ked jej to natries tak jej tu nausnicku pretiahni cez dierku, skratka aby sa jej ta masticka dostala aj do vnutra, nie len z vonku, pisem ako tatar, dufam, ze ma chapes. Drzim palce, urcite sa z toho dostanete

jul11
1. okt 2014

ja som mavala casto zapalene ucho ako dieta a aj ako dospela. vzdy som nausnicu vybrala,dala do liehu na 1-2dni a ucho som liecila liehom a myslim ze aj framykoin je fajn a potom dala nausnicu naspat.ucho si musi oddychnut a za 2dni je to nezrastie.mozno by som 1x za den ju tam dala,aby sa vytlacil ten hnis

zuj
1. okt 2014

potierat vatovym tamponom namocenym v repikovom odvare by malo pomoct