Ako nakvapkať ročnému drobcovi kvapky do nošteka?

janap76
14. sep 2014

Prosím skúsené mamičky o radu ako nakvapkať takmer ročnému drobcovi kvapky do nošteka. U nás je to boj. Strašne sa pri tom bráni. Poraďte mamičky nejaký grif 🙂 ....skúšala som ho niečím zaujať, ale už je príliš múdry aby mi na to naletel 😀 ....a ešte na vysvetlenie, máme soplík, už jemne zelenkavý, tak nechcem čakať pokiaľ bude zle. Ďakujem pekne každej mamine, ktorá si nájde chvíľku a skúsi mi poradiť 🙂

miku1
14. sep 2014

@janap76 Položiť dieťa na zem, "sadnúť" mu akoby na bruško, rúčky pridržať kolenami, rukou chytíš hlavičku, aby držal rovno a šup druhou rukou podáš kvapky. Uvidíš, on zachvíľu príde na to, že mu pomáhaš a chceš aby bolo dobre a potom už bude pekne držať hlávku aj sám 🙂 U nás je to vždy prvý deň takýto boj, a na druhý deň mi už sama malá ukazuje po odsatí soplíka na kvapky, že ešte toto 🙂

evittam
15. sep 2014

@janap76 Ja nakvapkám na vatovú tyčinku a jemne vytriem noštek 😉

snopkulka
15. sep 2014

U nás pomáha zabávanie, odpútanie pozornosti a už si drobec tak zvykol, že len leží, rúčky vedľa tela a nechá si kvapky v kľude nakvapkať 😉

bubelko
15. sep 2014

@janap76 mne pediater kazal, ked dieta odmieta kvapky do nosa, normalne napustit vanu, posadit ho do nej, a nechat kupat. dlhsiu dobu - voda pusti sople. u nas fungovalo a funguje pri kazdej chorobe. v podstate akoby ho naparit - len ho nenaparuj nad hrncom, aby sa nahodou neobaril. zvlhcit izbu na noc - staci hrniec s horucou vodou ku posteli, ale tak, aby do nej nahodou nehupol...
a ak silou mocou chces tie kvapky, tak si ho daj na kolena a chyt ho ako keby si ho sla kupat vo vanicke, akurat jednu jeho ruku si strc popod pazuchu za svoj chrabat a druhu mu prichyt tou spod chrbata - my sme tak zuby umyvali, nohami moze kopat, hornu cast tela mas fixovanu a kvapnes.
na zemi by som ho neprisadala, lebo ak hlupo zatlacis kolenami na rucky, tak mu mozes ublizit...

kimina7
15. sep 2014

sadni na zem ako turek, dieta na seba, nohami mu skriz cez nohy rukou jeho hlavu pritisni k sebe a tak ...rychlo! ;) Ja som takto aj odsavala vysavacom

marbalulka
15. sep 2014

sadnes si na zem a dieta polozit na chrbat, medzi tvoje nohy, upazit mu ruky, ktore si das jemne pod nohy a mozes kvapkat do nosa aj do oci