Ako podávať čípky?

eririka
15. jún 2016

mamičky, ako podávate čípky malým detičkám aby to aj tam vnútri ostalo a bez plaču ? ďakujem 😉

bajana
15. jún 2016

Zatlacim hlbsie, plac som ignorovala.

ollski
15. jún 2016

Keď treba plač- neplac...väčší už chápu že im to pomôže...menšiemu kolienka ku hrudnícku trošku ohriat v ruke a potom chvíľku podržať ritulku...

eririka
autor
15. jún 2016

@ollski
@bajana ďakujem mamičky, pokúsim sa, ináč ja čípky mám najradšej pretože lieky nechutia, polovica vytečie atď, no ale to podávanie čípok u nás katastrofa ☹

gabikula
15. jún 2016

dieťa dať na chrbátik, kolienka ku hrudníku, aby sa ritka vypučila, čapík zatlačiť podľa možnosti čo najhlbšie, ale tak, aby to dieťatko nebolelo a potom jednou rukou pritlačiť obe polky zadočku k sebe a tak niekoľko sekúnd podržať.

eririka
autor
15. jún 2016

mamičky a vy ste za lieky alebo čípky ? ktoré sa Vám osvedčilo ?

bajana
15. jún 2016

@eririka lieky hned od 3m...teda u nas vzdy vo forme sirupov

ollski
15. jún 2016

@eririka tiež radšej čipky, ak náhodou nehnackuju...pri teplotách sa mi neraz stalo, že sirup vyvracali, je príšerne sladký a ťažký na žalúdok...ako píše gabimula podržať potom polky chvíľku pri sebe a je to...starším dávam tabletky už odkedy ich vedia prehltnúť...ja tie sirupy nemusim

xevulax
15. jún 2016

U nas cipky boli vzdy boj od babatka. Ale uz teraz mam svoje uchopy ako och zhnehybnit ak nahodou treba dat cipok. Plac si nevsimam (ked treba tak treba). Nam jedna lekarka na pohotovosti raz poradila dat cipok a rychlo dietatko postavit na nohy (ak je uz chodiace)- tak cipok vraj nevytlaci. Skusala som a veru nikdy nevytlacili. Inak sme tiez zvykli drzat ritusu aby nevytlacili. A za mna su cipky urcite lepsie nedrazdia zaludok. Neraz sa ni stalo ze mi lieky vyvrackali. Teraz su uz starsie tak sme vacsinou na klasickych liekoch- sirupoch. Ale ak vracaju davam cipok.

eririka
autor
15. jún 2016

@xevulax ďakujem , ja mám veľmi rada čípky ako som už spomínala, ale darmo, hnev-plač- krik, ale veď im to nebolí no možno nepríjemné ale sirupy vôbec, lebo keď sa mi podarí šupnúť už som rada 🙂

lenkark
15. jún 2016

ja som ten čapík vždy potrela jemne nejakým krémikom aby sa ľakšie zaviedol a bolo bez problémov potom som ako písali iné mamičky pritlačila obe polky riťky k sebe & bolo to 🙂

xevulax
15. jún 2016

@eririka tak poznam to velmi dobre. Moje revu akoby som.ich z koze drala. Ale ked treba dam im. Urcite ro prijemne neni- aj ked basim asi viac vadibto ze ich chytim a nevedia sa hybat to neznasaju najviac

eririka
autor
15. jún 2016

@lenkark tak to asi závisí aj od detičiek alebo už neviem ja sama, nejde mi o to že by sa tam neklzlo ale asi naozaj o to že sa boja! umenie je tam dostať ☹ ale tie čípky naozaj veľmi dobre zaberajú a ďakujem

eririka
autor
15. jún 2016

@xevulax a potom sa asi ukludnia, že? ináč to nevieme riešiť ☹ ale u nas o meraní teploty je tak isto ešte horšie lebo tam ani neviem tak rychlo konať ☹

lenkark
15. jún 2016

ja by som ti potom poradila dať fakt radšej sirup.ak naozaj tak revú a doslova to neznášajú daj im radšej sirup aj tie sú dobré.nurofen zaberá dlhšie ale potom aj aj horúčku drží dosť dlho v pohode.... neviem nepíšete aké staré máte dieťatko ale ja som dávala čípky asi len do pol roka potom to už tiež nechceli krútili sa a moc plakali tiež tak som ich netrápila a radšej dala sirup a striedala s tabletkovým paralenom že som ho rozpučila na prášok a dala do čajíku...

eririka
autor
15. jún 2016

@lenkark 7mesiacov ale dala som minule sirup karamelovy, ale to vyslo von ☹