Ako podávate lieky dvojročným deťom?

veonli
25. nov 2014

ahojte,prosim Vas ,ako podavate detom lieky/sirupy/,moj takmer 2r syn je cely zahlieneny,kasle,ma 2sirupy a nemozem to don dostat,neda sa ani oklamat aj ked to zakamufujem,skusala som mu ich zamiesat do vody ale ked zaciti tak uteka,ak mate podobnu skusenost,poradte ..dakujem

mummy01
25. nov 2014

@veonli nedavaj mu to do jedla ani pitia lebo ti prestane jest a pit.Normalne daj to do striekacky od nurofenu a sup do pusy.U nas davam aj odmenu za vypitie lieku ako motivaciu...

veonli
autor
25. nov 2014

@mummy01 nechce ,ked vidi striekacku bezi prec,to bolo ako prve,potom na lyzicke ako ked mu davam vigantol v mliecku,tam to tiez zistil,uz neviem ako,ked som kusok do neho dostala naplo ho a vsetko islo von

darina1952
25. nov 2014

veru tak ako píše @mummy01 do striekačky od ATB, Nurofenu, Panadolu... natiahnuť a šup do pusy - ja som dávala lieky nie na jazyk lebo mi ich malý vypľúval a doslova si utieral jazyk od sirupu, ale striekačku som mu dala medzi líčko a zuby na stranu - smerom dozadu a vtedy mu pekne stiekli a nevedel ich jazykom vytlačiť von. 😉

linda20111
25. nov 2014

@veonli Prosim ta aky sirup to davas? Moj syn je tiez chory, davam mu 2sirupy, obycajne lyzickou, on sa tesi, otvara usta sam, ved su sladke.. Mozno je v tom problem ze mate nejaky sirup co ma zlu chut, preto ho odmieta.

veonli
autor
25. nov 2014

@linda20111 mame erdomed a zinnat s prichutou tutti frutti,pred mesiacom mal suprax a ten mu chutil este aj striekacku vyoblizoval,teraz nviem preco nechce

sosanna88
25. nov 2014

@veonli tak mojej som davala z tej nurofenovej striekacky vsetko, chutilo jej to cize neprotestovala. ale zrazu to nechcela, cirkus...tak som jej to dala nasilu. nedala sa nijako oklamat a ten liek som jej proste dat musela kedze mala tt40...
no teraz fungujeme tak,ze jej to nalejem to umeleho hrnceka s macickou-ten sa jej paci a ona to vypije. ale samotne, nic neprimiesavam. pije takto kazdy den imunoglukan a ked treba tak aj ine. ale je jeden sirup (trifed), ktory ma na prd chut a ten mi nevypije nijako.
tak skus hrncek, flaska..nieco pekne co ho zaujme.
..ja to malej len tak polozim na stol, nevravim jej, ze ideme pit liecik a podobne. polozim a ona vypije kedy ona chce. väcsinou hned. a este zvyknem aj do takej odmerky co davaju k sirupom, to sa jej tiez rata lebo je to take malicke, tak to vylizuje odtial 🙂

eeffka
25. nov 2014

@veonli moje deti zo sirupov vracaju, popravde naplo aj mna z tej soplovej konzistencie, lieky si pytam v kvapkach alebo v tabletach, a potom podavam za uplatky 😀 U nas je to kola ( ma zabite)
ak spapas liecik, mozes zapit s kolou 😠 , cesta mensieho zla

veonli
autor
25. nov 2014

@sosanna88 on je rozumny dost,skusala som kadeco,vypije len to co vidi odkial nalievam,robi to len teraz ked je chory ebo vie ze musi ieky papat

siska53
25. nov 2014

@veonli nase deti su deti hypochondrov 🙂) takze normalne to vypiju.. Zial,muz musi brat pravidelne lieky na stitnu,tepime na bolesti hlavy..
No a kedze maju vacsiu nosnu mandlu,tak musia lieky uzivat. Ked obcas strajkuju,tak je to sice bol,ale nehak to do nich vzdy dostaneme. U nas prave ked mala potrebovala nurifen ci panadol od bolesti teraz naposledy,tak to bolo cez tu ich striekacku tazke..skor z lyzicky vypila viac. Ja im vzdy aj vysvetlim,preco to idu dostat.
Atb zatial mali len tak,ze syn 2x a dcerka raz..

jasminet
25. nov 2014

moje deti su asi zvlastne, ale stoja v rade a pytaju "liecik" aj ked su zdrave 😅 😅 😀 dostavaju normalne na lyzicke vsetko, ale dcera ked bola mala a dlhodobo brala atb, tak do striekacky, chytit ju medzi kolena a pomaly streknut - po troskach ju nenatahovalo a nestihala ani vypluvat

siska53
25. nov 2014

@jasminet tak to mame rovnake deti. 🙂) aj moji hned taky vitamincek a onaky..to oni by hned tiez.

simca06022011
25. nov 2014

mnozstvo je male.. ved to je 2,5ml a pod... cize chytit streknut stiekackou a sup napit... ja malej ukazujem obal.. vzdy je tam daaky macko, motylik a okolo toho som jej vzdy rozpravala dame mackovsky sirup a pod.. potom dostanes cmulaci cukrik (probiotika som jej kupila biogaiu cmulaciu uz aj v 2 rokoch, ked to vedela vycmulat)... ak prostesty boli, nedalo sa.. napr. niektore sirupy (kalciovy, ten v klasickom zelenom obale nechcela..) a nasla som miesto toho neskor daco ine... ale musela aj to, aj za uplatok 🙂))
A do jedla a napoja mu to nemiesaj.. jednak nevies ci to vypije.. nevies kolko a pod. To treba proste dat rovno do pusy.. u nas jednoznacne striekacky. Daj mu tu stiekacku nech si natahuje s tym caj (ja to davam ked je teplota.. a nechce pit) a zvykne si 🙂))

jasminet
25. nov 2014

@siska53 ale to maju asi po mne - my s bratom sme sa bili, kto prvy dostane rybi tuk - mamu natahovalo z toho smradu, my sme pytali este este 😀 😀 😀

1177
25. nov 2014

@simca06022011 ahoj, nie je to k teme, ale nadavaj po atb probiotika... Ak davas atb rano a vecer, tak biogaiu na obed, aby si neznizovala ucinok..

marcelatje
25. nov 2014

@veonli nevieš prečo nechce? Chutnala si ten Zinnat? Pfuj!!!! To ja vždy robím ako prvé, ochutnám aby som vedela čo čakať. Baby dobre radia že striekačkou vstreknúť pekne dozadu do líčka (nie do krku) moja je už tak vycvičená že si lieky dáva dobrovoľne aj keď sú hnusné, zamračí sa, zapije vodou a je dobre. Ale mali sme obdobia keď mi z liekov grcala oblúkom. Pre rodiča je to strašne stresujúce, ale keď budeš mať ten grif že ho chytíš a vstrekneš rýchlosťou blesku nebudete sa dlho trápiť ani ty ani synček. Pevné nervy želám 🙂

simca06022011
25. nov 2014

@1177 neboj ja viem kedy jej to mam dat... ;)

igorovazena
27. nov 2014

u nas sa sirupy tazko papaju, lebo sa to rozleje po puse takze mame krik a niekedy plujemeee kade tade
ked berieme antibiotika davam drobcovi probiotika a kedze je to dalsi liecik samozrejme nechce, ale nasla som probiotika actibax co su cokoladove lentilky takze aj u nas je stav, ye si pyta 😎