Ako podchytiť nádchu?

ninka1609
5. dec 2018

Zdravím mala akurát prekonala zapal priedusok teraz sme vysli zo zapalu ucha a dnes uz zacala kychat zas ....to sa z toho asi nevymotame...da sa to nejak podchytit aby to zas nedoslo k soplom atd atd

sissik
5. dec 2018

Nadcha je spravidla viroza. Neda as jej vyhnut. Daju sa robit opatrenia na zabranenie sekundarnej bakterialnej infekcie - morska voda do nosa, pripadne inhalovanie vincentkou (inhalovanie stuedenj pary z inhalatora, nie naparovanie). Uzivat sinupret aby sa hlieny lahsie uvolnovali, pouzivat nasivin, otrvin....- k veku vhodne kvapky na odpuch sliznice nosa.

agnes28
5. dec 2018

@ninka1609 v ramci prevencie preplachovat pravidelne nos a vitamin C

kortinka
5. dec 2018

@ninka1609 aké staré je dieťatko? Nadcha sa nestihne rozvinúť ak mu začneš dávať zinok. Zinok ruší množenie rinovirusov ktoré nádchu spôsobujú.

nikaeli
5. dec 2018

neviem aka mala je tvoja mala, ale moj (10mes) mal pred mesiacom nadchu a stracal hlas, kedze to bolo v piatok a ja som sa snazila vyhnut pohotovosti, "nasadila" som vitamin C a cibulovy sirup (teda nakrajana cibula s cukrom uzavreta v skle - pustila stavu a davala som mu 3x po dve male lyzicky) (cukor aom v tej chvili neriesila, dala som ho minimum - povazovala som to za mensie zlo ako chemiu v liekoch) v pondelok mu nic nebolo 🙂 tento sirup, ale s medom a troskou cesnaku, zvyknem davat aj starsej vzdy, ked ma nadchu a ta neskor prechadza do kasla..

ninka1609
autor
6. dec 2018

@kortinka 2 roky aj dva mesiace

ninka1609
autor
6. dec 2018

@nikaeli aj ked ma len sople mam dat ten sirupik?

nikaeli
6. dec 2018

@ninka1609 ano, on je prave na sopliky - rozpusta hlieny - moj drobec mal iba soplik a zastrety hlas, ani nekaslal, nic..

kortinka
6. dec 2018

@ninka1609 no tak mu daj štvrtinku Zinkorotu. Rozdrv ho a pridaj napr do jogurtu. Mojej dva a pol ročnej hneď keď začne soplit dám a zaberá pekne

ninka1609
autor
6. dec 2018

@kortinka zinkorot? Idem pozriet co to je

ninka1609
autor
6. dec 2018

@kortinka potrebujeme bit do pondelka fit tak skúsim vsetko

ninka1609
autor
6. dec 2018

@kortinka nemozem jej dat zinok de kazal ze neni dobre pre tak male deti

kortinka
6. dec 2018

@ninka1609 keď sa užíva len krátkodobo tak nezaškodí. Zinok máme bezne v tele. Je to stopovy prvok. Ale keď sa bojíš tak nedávaj. Len nechápem prečo dr povedal že práve zinok nemôže. Ja som písala len z vlastnej skúsenosti. Keď moje dievčatko začne mať sopliky tak hneď nasadim zinok a prejde to. Má 2,5 roka. Ale neviem aké vy máte ochorenia. Keď sa na niečo liečite tak nedávaj. Aj ten cibuľový sirup ktorý spomínala
@nikaeli musí byť super. Len neviem či ti ho bude chcieť piť. Moja by isto nechcela

ninka1609
autor
6. dec 2018

@kortinka mne to uz raz dakto spominal ze ten zinok dat a boli sme v stredu udr a som spomenula a vravel ze radsej nie ze toto v zivote nepocul....ten sirup urobim cibulovy aj kalobu sme kupili uvidim....stale zacne soplami potom.zijde na priedusky a do ucha a taky kolotoc

nikaeli
6. dec 2018

@kortinka ale to je sladke.. ja som najprv skusala cibulovy caj, prave preto, aby som sa vyhla cukru.. no ten mi plul.. mnohe mamicky si chvalia aj fakt, ze nechaju nakrajanu cibulu v izbe. no mne to strasne smrdi, nemozem tak spat..

patrik1994
Odpoveď bola odstránená
Zobraz