Ako pomôcť deťom s expresívnou poruchou reči?
Ahojte , mám 6 ročného syna ktorý ma exp.poruchu reči . Na Logopédiu chodíme už asi cez 3 roky.
6 mesiacov sme chodili N.B na yas / sluchový tréning ( nemám zo sluchom nič! ) to je tiež jedna z foriem pomocí na podporu reči . Lenže tam sa dali chodiť iba 6 mesiacov. Syn nerozpráva plynulo , nevie skladať vety . Maximálne z dvoch slov . Hľadám ešte niečo pre takéto detičky ktorý majú stymto problém
. Lekára (
Môže byť kľudne aj súkromný hlavne aby mu to pomohlo) na logopédii sa toho veľa nenaučí aj keď nehovorím že mu to nepomáha ale je to minimálne. Takže ak by som našla mamičky ktoré majú tento istý problém s poruchou reči a vedeli by mi niečo odporučiť kam všade chodia a kde to najviac pomáha by som bola veľmi vďačná
Moj bude mat tiez 6, MKS,sluchovy trening este dokoncujeme,ale urcite je to iac ako 6mes,chodime na zerapiu hrou,tiez velmi pomaha,kedze bude mat odklad od sept jon ime s terapiou hrou a zacina mu cvicenie u spec.pedag v CPP-predpriprava na ZS

ahojko logopedia je super pre dieta s NKS, no logo treba denne trenovat doma a k nemu sa chodi len na kontrolu. sluchovy trening je super (nema to nic spolocne s usami a pocutim) je to o vnimani hlasok slov a viet sluchovou cestou (nie je nepocuti). super ze ste ho absolvovali. kedze ma 6r. odporucam ako pripravu do skoly elkonina (trening fonematickeho uvedomovania) + odporucam najst si sukromneho specialneho pedagoga ak nemate v skolke (skole) a pracovat s nim intenzivne na predcitatelskej gramotnosti, aby sa dieta pripravilo na vstup do skoly, popr. niekoho si najdite kto robi metodiku sindelar, tiez je to medzistupen pred skolou, aby lahsie zvladol skolu. drzim palceky