Ako pomôcť malej pri nádche?

romcag
2. okt 2011

Ahojte maminky, potrebovala by som poradiť, moja malá je chorá, teda teplotkovala, čo už prešlo, trošku pokašlievala a teraz chrčí, teda najmä keď spinká, neviem ako by som to opísala, proste počuť, že má v nošteku soplíky, že jej to vadí, ale nevytekajú, ani nejdu vysať.. je to už 3tí deň a žiadna zmena, v piatok sme boli u dr, tá to nazvala ako nejakú nádchu zamlknutú či akú, že ju má, ale nejde to von, dala jej sirup na uvoľnenie, no po 3 dňoch užívania sirupov žiadna zmena.. budí sa na to chrapčanie a plače, čo sa jej isto zle dýcha ☹ cez deň to nie je také hrozné, ale v noci keď spinká to je des, naparovali sme izbu morskou solou, kamilkami aj nasivin do nošteka jej dávam.. čo by som mohla ešte skúsiť? Ako jej pomôcť? Stretli ste sa s tým niekto, čo na to pomôže? ďakujem za každú radu

vejinka
2. okt 2011

skus libenar niekolko kvapiek pockat minutku dve a odsat odsavackou na vysavac 😉

deniskateniska
2. okt 2011

ahoj dufam ze pomozem a nepostrasim teda.... nam vzdy pomaha sinupret kvapky.. je to na uvolnenie hlienov a vsetko potom ide lahsie... ked ti mala chrci to su zatecene sopliky, skus ked chrcka tak jej bud lyzickou alebo rukou - v nemocke nam to robili tym co pozeraju do hrdla... tak strcis - my prst je to najrychlejsie do pusy a zatlacis na jazyk ako ked kukaju do hrdla a malu nadrdne alebo ako to povedat a tak zakasle a tie sopliky pojdu von ako ked si ty odkasles neviem ci som to dost vysvetlila bo neviem ako inak to napisat.. ak chces potom napis ip a skusim to inak este vysvetlit 😀 preistotu neskusaj moc tych veci ze skusim jednu vec nepomaha dam dalsiu bo ziadny liek ani babsky nezabera za jeden den.. to nie je mozne nadcha trva 7-14 dni takze trva 2-3 dni kym lieky zaberu. nasivin davaj 3x do dna ako je pisane nie viac aby si neposkodila sliznicu... (pisem ako odbornik 😀 😀 😀 ale stretli sme sa s nadchami uz dost krat u synatora)
no ale nechcem strasit skus ju popocuvat tak ze si das usko na plucka a ci nepiska alebo nechrci ale tak ze sa zle dycha ... my sme tak boli ze s nadchou doma 7 dni ze to prejde a maly zacal chracat sli sme ku doktorke no teda na pohotovost a ostali sme rovno v nemocnici s diagnozou obstrukcna bronchytida, ale fakt nechcem strasit to hovorim nas pripad... ale to maly chrcal tak no ako... az piskali mu plucka to bolo pocut ze to nie je len "zaseknuty" hlien...
a na noc skus dat fenistil - to trosku ukludni aspon sa vybuvka..

janka5861
2. okt 2011

nam pomahal Libenar ked bol mensi .... a odsavat a spat na vyssom a vetrat .... nadchu mal raz 3 tyzdne a to mal len asi mesiac ... to bolo hrozne ...... tak sa drzte a bojujte ....

strapco13
2. okt 2011

kuk na moj clanok o toalete nosa...ma opuchnutu sliznicu zrejme..bol by vhodny aj fenistil

mama.wolfka
2. okt 2011

už to tu spomínali, ale pridám aj naše skúsenosti ...
naša doki na toto poradila fenistil - uvolní opuchnutú sliznicu, určite aj sinupret, ten to skvapalní ...
ja prefukujem nošteky aj vincentkou, určite neuškodí ...
a jednej známej poradili aj nejaký sprej s mentolom al. niečim podobným, že sa strekne v izbe a ľahšie sa dýcha, ale to neviem presne ... ale logiku to má, nebude to silné, ako keď to natrieš na hruď, ale len tak lehce v izbe
a nasivin, či iné kvapky do nosa určite nie, vraj to len zastavia ... neviem prečo, ale nepoužívame a v pohode preliečime aj tak 🙂

terina25
2. okt 2011

to dávaš takému malému dieťaťu nasivin?nie je to pre vačšie deti?ja dávam libenar príp.s morskou solou a odsávam.tiež odporúčam fenistil.sinupret čo spomínali je sirup na hrdlo alebo ešte je dobrý aj stodal-homeopatiká.

vlasticka185
3. okt 2011

ja mam velmi dobru skusenost so sprejom do nosteka,ale je aj gel s davkovacom,Tantum protect,je na siroku skalu vyuzitia /pri nadche,pri upchati,pri alergii,pri suchom vzduchu v byte,.../ a tiez pomaha regenerovat nostek a cyklus v nom vratit do normalu 🙂

gucz
3. okt 2011

ja som striekala keď boli deti menšie physiomer baby a pomáhal

bahara
3. okt 2011

Ahojte aj mi sme vo štvrtok začali teplotou a od piatku rachotia v nošteku soplíky aj u lekárky som bola lebo šiel víkend a Romanka je predsa len ešte malá máme onedlho 4 mesiace.Nám tie soplíky ide krásne odsať teplotu už nemám len tie soplíky odsávačka žeravá..a množia sa a množia.. ☹ boha..dostali sme Fenistil kvapky sa zdá,že ich má menej ale stále dosť na to,že hlavne v noci ju musím trápiť odsávaním..v podstate ich berie už 4 deň..je chorá prvý krát neviete koľko ešte to potrvá kým zbadám,že sa to lepší?včera ináč malá kakala tak na dva krát a tú druhú stolicu mala takú redšiu a silno zelenú..aj to ma trocha znepokojuje..je plno kojená ale začali sme už dávať varenú zeleninku v kašičkách 🙂 len teraz ako je chorá chce len mliečko asi jej zatekajú soplíky a naťahuje ju potom z kašičiek..neviem je možné,že ak ostala len na mliečku už jej nestačí a preto stolica ozelenela??ak niektorá má takúto skúsenosť z toho všetkého čo som sem capla napíšte prosím na IP každá rada nad zlato 😉 ďakujeme a prajeme všetkým len čo najmenej starostí a hromadu radosti 🙂