Ako prebieha izotopové vyšetrenie?

silvia.s
30. júl 2008

ahojte.
neviem či tu je niekto kto bol s dieťaťom na izotopovom vyšetrení ale chcela by som vedieť ako to tam prebieha. nakoľko moj malý mal ako 5 týždňovy zápal močových ciest a teraz mame isť na toto vyšetrenie .mam z toho trochu strach ale dufam že to dobre dopadne.ak je tu niekto kto bol s dieťatom na takomto vyšetrení napíšte. dakujem

makaku
31. júl 2008

Ahoj, my jsme byli na vyšetření ve dvou měsících. Nejprve synovi napíchli kanylku do žíly (nám konkrétně na hlavě, vypadalo to hrůzostrašně, ale můžou i do ručičky nebo nožičky), pak mě ho nechali co nejvíc nakojit. Tou kanylkou pak vstříkli izotopy - lehce radioaktivní látku, potom ležel 20 minut na zádech pod takovým ohromným přístrojem - něco podobného jako rentgen - a já jsem ho lehce přidržovala, aby se nehýbal (byl to ale maličký brouček, dokonce i usnul). Ten přístroj udělal každých cca 12s fotku do počítače, viděli jsme, jak se zaplňují ledviny, pak močový měchýř a potom plenka. Protože nebylo vše úplně OK, vstříkli mu kanylkou ještě něco dalšího a zase musel ležet, ale to už trvalo kratší dobu. Můžu tě uklidnit, že to rozhodně nebolí, jen to napíchnutí žilky. Horší je udržet dítě v klidu, vezměte si dudlík a případně nějakou hračku, ať má na co koukat.
Přeji vám, ať vám to dobře dopadne.

silvia.s
autor
2. aug 2008

ahoj.
Dakujem už to mame za sebou len už trpnuť ake budu výsledky o dva týždne. my sme museli isť bez kanilylebo nam praskali všade žili. tak mu to museli napichnuť priamo.