Ako prebieha psychologické vyšetrenie ako u detí?

27. okt 2022

Dobrý večer, syn má 13r a sme objednaní ku psychologičke. Niečo ho trápi, sám navrhol, že sa chce ísť porozprávať. Neviem ako prebieha takéto vyšetrenie, povie mi psychologička že v čom je problém alebo mi to nesmie povedať a je to brane ako lek.tajomstvo? Ďakujem za info termín máme až v januári

pribinak
27. okt 2022

Bude sa s ním rozprávať. Mize mu dať urobiť nejaké testy, podľa toho čo jej povie, že chce riešiť

Tebe povie časť, niekedy dáva písomnú správu, dá ti odporúčania ako so synom niečo odkomunikovať a niektoré veci určite zostanú tajomstvom medzi nimi dvomi, alebo ti ich povie syn sám

Niekedy podľa závažnosti môže dať odporúčanie na vyšetrenie ku klinickými psychologovi alebo na pedopsychiatriu

V každom prípade fajn, že chalan chce veci riešiť

autor
27. okt 2022

@pribinak aj ja som rada, že to chce riešiť, aj keď ma zamrzelo, že nie so mnou, pretože máme veľmi pekny vzťah. Ďakujem za info, sama som zvedavá čo bude nasledovať po prvej návšteve.

pribinak
27. okt 2022

Ale vôbec tá to nemusí mrzieť. On mizno chce niekoho cudzieho práve preto aby si to rozobral s niekym kto má odstup, nemá s ním vzťah tak ako ty, vieš niekedy keď je problém, tak rodičia sú priveľmi zainteresovaní a nemajú nadlhlad a automaticky je to potom ovplyvnené

euka210
27. okt 2022

U nas bolo, ze najprv vyplnis udaje o dietati...od narodenia a povies kde je problem. Potom hovori osamote s dietatom. Urobi mozno nejake testy a povie dalsi postup. Zvykne sa davat aj sprava, ak mate papier od pediatra. Niektorym preplaca sedenia poistovna. Ako zakonny zastupca budes mat info...jedine ze by syn nechcel.

lulaby1982
27. okt 2022

No zásada je taká,že pokiaľ nejde o život zdravie ,tak je etikou viazaný mlčanlivosťou, ako kňaz. Tomu sa hovorí dôvera,nesmie a nemal by Vam hovoriť čo bolo na sedení, môže Vám opísať čo bolo predmetom, nie detail a so súhlasom jeho.

Ak sa niečo deje čo vyhodnotí psychológ ,že by mali vedieť aj rodičia , tak ho navedie,aby sám povedal rodičom čo je vo veci. Neriešte, verím,že u psychológa bude v bezpečí a urobí psychológ preto všetko,aby ste sa nebáli .