Ako prebieha skríningové vyšetrenie sluchu u novorodencov?

nevesta1974
19. apr 2013

Lekárka nás poslala na toto vyšetrenie do Leteckej vojenskej nemocnice v Košiciach, zaujíma ma ako toto vyšetrenie prebieha, či sa treba objednávať(spomínala , že to robia vždy v pondelok doobeda) a či treba na to vyšetrenie nejakú predprípravu. Ďakujem za odpovede.

linda20111
19. apr 2013

ahoj, my sme boli na to vysetrenie v trebisove, tam sa netrebalo objednavat, prebieha to tak, ze babatku da sestrickado uska taky pristroj, vyzera ako pero ale na konci nieje ostre ale oble. trva to asi minutu kym skontroluje usko ci je ok. skontroluje obidve uska ci babatko dobre pocuje. ak vysledok nieje ok, tak sa vysetrenie zopakuje o tyzden alebo aj viac, lebo je mozne ze babatko ma v usku nejaku supinku alebo este pozostatok z plodovej vody a preto ten citlivy pristroj na to nereaguje. v tom pripade ti odporuci den pred dalsim vysetrenim kvapnut do uska jednu kvapku stoloveho oleja. ale ak ides na prve vysetrenie nemusis kvapkat, mozno ze bude uz na prvom vsetko v poriadku. nemusis sa bat, babatko to vobec neboli ani si to nevsimne lebo je este malicke 🙂

babacska1
4. sep 2014

linda20111 ahoj..ja by som sa chcela spitat ze kde sa nachadza ta budova skrining sluchu? dakujem