Ako prebieha výsyp pri chorobe ruka, nohy, ústa?

masha123
12. nov 2019

Dobry den, prosim vas kto ste prekonali tuto chorobu ako prebiehal vysyp? Dcerka 3rocky mala v nedelu zvysenu teplotu do 38.3 max. Plus som si vsimla mierny vysyp na pusinke a par na dlani. Rano uz mala okolo pusy vysp aj na nohe ale len jeden dva pupaciky. Skor som jej nasla pod zadockom na stehne a v oblasti lakta. Na druhy den jej to pribudalo po par pupacikoch ale len na rukach a nohach. V ustach nema nic neboli ju to ani nesvrbi len prvy den. Stretli ste sa s tym ze pupaciky pribudali? A ze su aj po nohach a rukach? Nie su naplnene tekutinou. Cim ste ich natierali? Dakujem velmi pekne za vase rady.

shani1588
12. nov 2019

Ahoj, moji chalani to prekonali toto leto, vyrazky sa objavovali postupne asi tyzden. mali okolo ust, na rukach a aj nohach, dokonca aj na chrbte. nenatierali sme vobec, preslo to same. akurat som davala fenistil, lebo ich to velmi svrbelo. A o mesiac im zacali zliezat nechty na rukach aj nohach..

masha123
autor
12. nov 2019

@shani1588 dakujem. Ja som sa prave nikde nemohla dopatrat ci je vysyp len jeden alebo viac dni. Uz som mala aj pochybnost ci su to neni kiahne. Nezostali nejake flaky po tych pupacikoch?

lianika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
shani1588
13. nov 2019

@masha123 nezostalo nic 🙂

masha123
autor
13. nov 2019

@lianika dakujem krasne. No nasa vyzera tiez hrozne hlavne chuda na tej pusinke to je take skarede ako si mozno aj skrabala nie su to klasicke pupaciky ako na tele. Skor ploske a akoby trosku zlte ako ked sa oskrete ale len povrchovo.. a teraz som si vsimla pod prstom na nohy ten je taky ako keby otlak alebo popalene. Zaujimave ze su kazde ine. Snad to rychlo prejde ale teraz nas tie pupakove choroby nejak obchadzaju pred troma tyzdnami mala herpanginu potom zase kasel.. a dostal to aj niekto iny z rodiny?

lianika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
masha123
autor
13. nov 2019

@lianika och no snad to nedostaneme teda ja som este ani kiahne nemala tak som sa radsej dala zaockovat lebo nechcem si predstavit co by to bolo🤦🏼‍♀️ Herpangina ani ja teda selijake nove choroby su dovlecene och. Nasa mala jeden den zihlavku a zvysenu teplotu a na druhy den sa zobudila s tym ze ju boli pusinka tak som masirovala k dokine a ta jej pozrela do pusy ze jasna herpangina ale na to sa nic nedava tiez ze to je virus a ze len vytierat pusu ale dala mi letak na nieco co mi nechceli dat v lekarni ze to vobec neni vhodne pre 3 rocne deti preco mi to dala🤷‍♀️Tak len repikom a tantum verde som trochu vytrela ale to jej preslo hned asi za tri dni aj normalne papala len ju stipalo take citrusove. Toto je teda horsie. V tej skolke nachytaju teda selico🤦🏼‍♀️