Ako sa dá nakaziť hemofilom?

mmaattuuss
5. okt 2011

Pýtam sa preto, lebo môjmu synčekovi nedávno našli po výtere v hrdle hemofily.Mal kašeľ a soplíky aj mierne zvýšenú teplotu. Pre istotu mu urobili výter hrdielka. Dá sa hemofilmi nakaziť napr. zo vzduchu,alebo spoločným jedením alebo pitím nápojov? Ako sa to dá liečiť? O týždeň máme ísť znovu na výter. Lekárka nám nedala zatiaľ žiadne lieky, keď nemá žiadne prejavy. Ďakujem za odpovede.

strapco13
5. okt 2011

mate sopliky a kesel a dr to nepovazuje za prejavy a k tomu pozitivny vyter? 😕 ☹
hemofil je bezny bacil, ktory sa prenasa vzduchom,kvapockami..ako vacsina..treba ho preliecit podla citlivosti..moze ist na pluca a je z toho pekny zapal pluc ked sa nelieci..ved kaslat uz kaslete
kedze mal sopliky..kukni do mojho fotoblogu na clanok o toalate nosa
a plus nieco na kasel..ale to uz podla toho ci je suchy alebo vlhky
popocuvala ho dr? zobrala krv? CRP?

nadezdamonika
20. apr 2013

zaujímalo by ma ako ste dopadli s tým hemofilom....ja mám teraz taký istý problém....dajte vedieť

petka035
20. apr 2013

@nadezdamonika moja mala - 3a pol roka mala tiez vo vytere haemophila influaenze. Dr jej nedala ATB,kedze sme pred tym len jedny dobrali . A to ho mala na dva kriziky,ale sarapatu jej nerobil. V kontrolnom vytere ho uz nemala... Tak neviem.

beethoven
23. apr 2013

hemofilom sa da nakazit prostrednictvom kvapocok, teda vzduchom. Hemofil by mal byt lieceny, ma rozne prejavy a tie najhorsie mozu byt az zapal mozgovych blan. Vacsinou sa lieci antibiotikami, pacient by mal byt v klude, oddychovat, bez stresu, lebo v stave oslabenia organizmu hemofil lahko prenikne do tela, siri sa krvou a rozmnozuje. Nieco o tejto chorobe si mozes precitat tu http://www.bylinky-maya.cz/news/hemofil-v-krku-...

iwik
6. nov 2013

Ahojte
Mna by zaujimalo ako sa spravate s takym dietatkom, chodite aj von? pokial je bez teploty ?