Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa vyšetruje sluch u 2,5 ročného dieťaťa?

redangel32
3. nov 2011

Chcem sa opytat ci nemate niekto skusenost s vysetrenim u takeho dietata? Myslim tym audio.

moni
3. nov 2011

@redangel32
napis strapco13 ona je ORL lekarka a urcite bude vediet odpovedat 🙂 ma aj samostatnu temu.
my sme boli s malou ked mala 9 mesiacov, ale nie na Slovensku takze to by ti asi velmi nepomohlo

veji
3. nov 2011

@redangel32 u 2,5 rocneho dietata sa audio vysetrenie urobit neda. robi sa OAE, prípadne tympanometria, ci vysetrenie reaktometrom

redangel32
autor
3. nov 2011

@veji neviem ake presne sa robia vysetrenia.....len som to chcela akosi priblizit. 😒 Dnes som bola so synom,ale dr. povedal,ze ho nemoze vysetrit nakolko dieta musi byt v uplnom klude a to najlepsie ak by SPAL. No a to v nasom pripade nehrozi. Nakolko mi nespi v kociku uz vonkoncom a ani by mi tam nezaspal. To by musel byt totaln e unaveny. Preto ma zaujima ako sa postupuje s takymi detmi pri vysetreni na sk. (nezijem na sk) Neviem konkretne specifikovat o ake vysetrenie sa jednalo. Zistil iba,ze bubienky su ok. A trebalo este ine vysetrenie. Syn nam vobec nerozprava tak sa chcu presvedcit,ze po sluchovej stranke je vsetko ok.

redangel32
autor
3. nov 2011

@moni dakujem,tiez som myslela na @strapco13🙂. Tiez nie som na sk, ale irl.

moni
3. nov 2011

@redangel132
aha, tak len pre zaujimavost napisem. okrem tympanometrie je robili aj dalsie vysetrenie. sedela mi na kolenach v takej malej kabinke. na kazdej strane bol reproduktor a pustali jej rozne zvuky ci bude reagovat a otoci hlavu spravnym smerom. pani to ovladala z vedlajsej miestnosti a sepkala jej, alebo na nu hovorila.
neviem ako to prebieha doma, snad sa ktosi ozve. drzte sa!

veji
3. nov 2011

@redangel32 ked mu vysetrovali bubienky, tak to bolo asi iby otoskopicke vysetrenie (dr. mu pozrel do uska), este by som skusila tympanometriu (vysetrenie pomerov v strednom uchu), vysetrenie reaktometrom a ked bude syncek troska starsi tak audiometricke vysetrenie (ale tu je potrebna spolupraca, takze asi najskor tak ked bude mat 4-5 rokov). treba prist na SK, vysetrime vsetko co sa da 😉

diid
3. nov 2011

@redangel32 v 2r. mojmu synovi robili tak, ze v miestnosti som ho mala na kolenach a boli sme ticho. Pred namy sedela sestricka, a ukazovala mu hracky. v druhej miestnosti dalsia sestricka(neviem co bola) pustala zvuk do reproduktorov alebo rozpravala v roznych vyskach hlasu. Tam pozorovali ci sa obrati na tu stranu kde z reproduktora isiel hlas. Dalsi test bol taky, ze do ucha mu dali najke mini sluchadlo 30sekund, a tam, zistovali ci neni tekutina v uchu. Tam mohol aj plakat alebo hybat sa, len som mu drzala ruky aby si to nevytiahol. Mali este jeden podobny pristroj kde trebalo byt v klude a potichu asi 1 min. ale to neobsedel. Vraj ho mozu uspat a tak ho vysetrit, ale to som odmietla lebo ostane testy mal dobre. Vysetrenie nebolo na sk.

babul83
3. nov 2011

Ahojte, tiež nám robili nejaké vyšetrenia, ale my sme mali len pár mesiacov vtedy, takže to vyšetrenie pri ktorom sa nesmel hýbať som ho kojila. 🙂 Zvukové sme neabsolvovali, keďže ešte bol moc malý, ale potom nejaké kde sa mohol hýbať a nakoniec nám odporučili ešte, aby sme ho dali uspať a oni ho vtedy vyšetria (pri narkóze), tak sme strávili tri dni v nemocnici a vyšetrili ho. Našťastie sa nič nepotvrdilo a je zdravý.

redangel32
autor
3. nov 2011

Tu vysetrenie prebiehalo takto: dr. mal v ruke nejaky pristroj z ktoreho isiel prenikavy zvuk...ked pristroj zacal vydavat ton tak syn mal hodit lopticku do boxu. Reagoval na ten ton....ale nie na 100%. Skor ocny kontakt na doktora bol prvy ako ta lopticka v boxe. Asi velmi nerozumel co chce. Potom mu tiez daval nieco do uska a trebalo byt ticho...no ale to sa nedalo. SYn nespolupracoval. Na spanie sa to u nas neda,pretoze syn nespi uz davno v kociku a iny sposob si ani neviem predstavit.
@diid takze my sme mali absolvovat to vysetrenie pri ktorom treba byt ticho....ale nedalo sa to ani v nasom pripade ☹ .
@veji ja viem,ze na sk je to urcite inak ako tu 😒 . Taketo vysetrenia robi aj "bezny" krciar (ORL)??

veji
4. nov 2011

@redangel32 moze to urobit aj ORL lekar, ale zalezi ako ma vybavenu ambulanciu 😒

redangel32
autor
4. nov 2011

@veji dakujem,mam znameho na sk ORL. Tak uz len zistit ci ma to vybavenie 😉 .