Ako sa zbaviť fľakov a vyrážok na stehnách 20-mesačnej?

maj98
28. nov 2019

Dobrý večer, viem že táto otázka patrí do rúk lekárov, už sme boli aj u nich, skúšali sme aj alternatívnu medicínu ale nič nepomáha,preto skúsim možno má nejaká mamička podobnú skúsenosť. Moja dcérka (20 mes. ) má na stehnách hroznú reakciu (foto). Obvodná lekárka povedala že také malé deti z toho vyrastú, kožná povedala to isté, nikto jej nechcel zobrať krv na testy že na to je ešte malá. Tak sme skúsili alt. medicínu, homeopatiká ale ani to nám nepomohlo. Nebudem sa predsa pozerať na svoje dieťa ako trpí. Tak sme spravili test na vlastnú päsť (food detectiv) a vyšla silná reakcia na mlieko a vajcia, potom mierna na pšenicu a niektoré orechy. Samozrejme všetko sme vysadili ale zdá sa mi že tie stehná má ešte horšie. Na foto to možno nieje dobre vidieť ale má tam okrem tých červených máp aj také pupaky s troškou hnisu. Ak ste sa s tým už niektorá stretli prosím z čoho to malo vaše dieťa? Ako ste sa toho zbavili?

eliska13
28. nov 2019

@maj98 to má dosť škaredé a nikto jej nič nedal ani krém?

xjakubikovak
28. nov 2019

@maj98 malá je nato aby hej zobrali krv?? 🤔🤔 zmeň doktorku..

hivanik
28. nov 2019
pielka
29. nov 2019

@maj98 nie je to moc pekné, ja by som navštívila aj kožnú, alergológa a krv by som jej isto dala zobrať

maj98
autor
29. nov 2019

@eliska13 dali nám na to excipial, holtov krém a všeličo iné ale všetko ju bolelo, musela som ju potom umyť lebo plakala. Obvodná nám dala aj kortikosteroidnu mast, tu som nadávala, nechcem jej dávať také veci..teraz dávam imfadolan to jej pekne premasti a vtedy to neboli.

maj98
autor
29. nov 2019

@xjakubikovak ano podľa nich to ma každé druhé malé dieťa. Že to nemáme riešiť. Dnes som išla k obvodnej s tým že nech nám da výmenný lístok ku koznej a alergologicke a ešte som vypýtala fenistylove kvapky na ukludnenie. A idem zháňať termíny

xjakubikovak
29. nov 2019

@maj98 divná doktorka😑 ...tak snáď nájdete uz nejaku schopnú koznú 🙂

maj98
autor
29. nov 2019

@xjakubikovak dúfam aj ja, ale skor si myslím že nám viac pomôže alergolog...

svitkova
29. nov 2019

Vyskúšaj modrú indulonu

maj98
autor
29. nov 2019

@svitkova ďakujem za radu, aj tu som skúšala ale nerobila jej dobre.