Ako sa zbaviť soplíkov?

juliet86
8. máj 2024

4 rocna dcerka ma uz 10ty den sopel. Nic ine. ani kasel ani teplotu. energiu ma ako vzdy. prvych 5dni som ju nechala doma ale uz ma.to nebavi a normalne ideme na ihrisko a von sa prejst. davam jej na odsanie morsky sprej a nasivin soft. rano vecer su tie sople hustejsie. len u nas sa do skolky nemoze so ziadnym soplom. tak uvazujem ci fakt ma.byt 2-3tyzdne doma.len so soplom. nie je nejaka finta aby ju uz pustil?

araavdva
8. máj 2024

Mona vždy pri soploch inhaluje. Ráno a večer. Dva tri dni a je po probléme.
Nemôže to mať s alergie? Lebo ak áno tak to neprejde len tak.

stanulienkat
8. máj 2024

Konvickovanie. Antihistaminika.

juliet86
autor
8. máj 2024

@araavdva mozes mi prosim o inhalovani napisat konkretnejsie ? navodovo?

juliet86
autor
8. máj 2024

@stanulienkat antihietaminika napr fenistil kvapky alebo zodac tabletky alebo v nejakej inej forme? a nejaky navod ku konvickovaniu? dakujem ti

katulienocka999
8. máj 2024

@juliet86 my používame tento inhalator https://www.zdravko-eshop.sk/Inhalator-OMRON-C1... ale s detskou nasadkou...do vnútra vincentku a inhlauje do 10 minút... ináč naposledy nám ale mimo témy odporučila doktorka na pohotovosti sprej Vididrin na detské sople,že nasivin sa dava iba keď ma echt upchaty nos dieta, nie je návykový.. tak teraz skúšame ten 🙂

araavdva
8. máj 2024

@juliet86 kúpila som inhalator. Dávam jej tam vinventku. Pri inhalatore je návod treba ísť podľa neho. Nieje to nič zložité.

anesim
8. máj 2024

@juliet86 pozri si na youtube konvickovanie, vyplach nosa , su tam videa ako na to. U nas konvicku pouzivame pri nadche, synovci tiez, oni zacali ked mali 2,5 a 5 rokov, na odporucanie orl, mavali caste a silne zapaly usi, hlavne ten mladsi, oni pouzivali konvicku ked chodili do skolky kazdy den po prichode od septembra do jari. Teraz uz len pri nadche

vedorka
8. máj 2024

@juliet86 Moze mat alergiu alebo druha možnosť bakterialnu infekciu, cize pamycon ci mast antibakteriálnu,ked sa to vlečie.
A mate blbu skolku, do nasej sa nielenze moze so soplom, kym to neni mega silné, ale aj s miernym kaslom, ked uz sa dieta doliecuje. Ved decka v skolke maju nonstop sople.....
A skus Vincentku v spreji, podla mna lepšie ako morsky roztok, ci fyziologicky roztok. Nam zastavoval nadchu velmi rýchlo, striekaj ju stale a vela strekov

stanulienkat
8. máj 2024

Ano, co si uviedla, to su antihistaminika. Pekne stiahnu opuch sluznic. Konvickovanie si najdes na YT. Staci ti flasa od Kubika miesto konvicky-najdes navod. Preplach sa robi Vincentkou.

juliet86
autor
8. máj 2024

@stanulienkat dakujem pekne. skusim