Ako správne zmerať teplotu?

bella1988
23. apr 2017

Maminy,ked meriam malemu teplotu v zadocku digitalnym teplomerom,odratava sa 0,5 alebo 0,7stupna?niekde som nasla,ze 0,5 a inde,ze po 6.mesiaci sa odratava 0,7,tak neviem teraz...ak iba tych 0,5,ttak moj maly ma permanentne zvysenu teplotu...

sykorkauhliarka
23. apr 2017

aku teplotu ma tvoj maly ? moja mala mala ako dvojmesacna aj 37.2 staale ale normalna teplota by mala byt u deti myslim ze 37.4...musi sa merat po prebudeni a po jedle sa zvysuje

bella1988
autor
23. apr 2017

moj maly bude mat 15 mesiacov a teplota v zadocku kolise medzi 37,5-37,9 uz dost dlho,je tazko udrzat ho v klude,skoro stale je v pohybe,preto meriam v zadocku,ked ho prebalujem,jedine tak vydrzi

maciatkolulu
23. apr 2017

@bella1988 a preco mu merias teplotu? Ma nejake problemy?

bella1988
autor
23. apr 2017

@maciatkolulu zdal sa mi teply niektore dni, myslela som,ze mu idu zuby,ale vraj to nie je mozne,hovori nasa doktorka,lebo uz ma vsetky okrem stoluciek,ktore vraj pojdu okolo dvoch rokov,hoci ma teraz aj obdobie,ze si pcha prsty az do krku a spekuluje aj s jedenim,neviem,co si mam o tom mysliet.Nema inak ziadne zjavne problemy,caka nas ockovanie tak chcem nech je ok.A vlastne som len chcela vediet,kolko sa teda odratava pri merani teplotyv zadocku,to som sa aj na zaciatku pytala...

maciatkolulu
23. apr 2017

@bella1988 0,5 , ale ked sa ti nieco nezda a caka vas ockovanie, tak to ries najma s dr. Kup si celovy teplomer, usny....nemusis nic odratavat a mas to😉

bella1988
autor
23. apr 2017

@maciatkolulu riesila som,krvne vysledky,stery a vsetko ma v poriadku,mame celovy teplomer,ale maly sa stale hybe a meria to sialene teploty,ked sa myka a pohne,kludne aj 38a tak,co je blbost...

sykorkauhliarka
23. apr 2017

@maciatkolulu celovy teplomer skresluje teplotu ten je na nic
@bella1988 ako to ze nejdu zuby stolicky ? moja je mladsia a uz ma4 ...

maciatkolulu
23. apr 2017

@bella1988 tak ked si riesila a ma vsetko ok, tak potom realne nerozumiem naco mu merias teplotu... Vsetko je ok, tak je fajn, a k otazke - 0,5 sa odratava.