Ako vyškriabať kurie oko u deti?

aduskalac
26. okt 2012

Má niekdo skusenosti ako vyskriabat kurie oko u děti?syn dostal u koznej salycilovu mast mam mu to večer natret ono to zmekne a ráno mu to mam vyskrabkavat no netuším ako len co sa toho dotknem už piščí dava nohu prec ze ho to bolí mam to robit tyzden a potom pojde na tekuti dusík.prosim viete niekdo poradt 😒

zaneta08
26. okt 2012

to netuším, pretože to miesto je veľmi citlivé a ťažko presvedčíš dieťa, že mu chceš len pomôcť. Dcére dali taký lak tuším duofilm sa to volalo, aplikovali sme to cca 1 mesiac a kurie oko potom zmizlo. Synovi sme to dali vypaľovať tekutým dusíkom keď mal 17 rokov, mal ich viac na nohe a keď prišiel domov po tom akože bezbolestnom zákroku, tak skoro týždeň ho to strašne bolelo. Povedal mi, že nikdy viac 🙂

aduskalac
autor
26. okt 2012

@zaneta08 dakujem za radu dnes mi tiez kamoska vravela ze jej malej tiez vypalovali viackrat a nepomohlo to tak už tam nesla a ku pila tiez duofilm v lekarni ze jej to po mesiaci zmizlo,tak to skusim aja a koznej nepojdem

babajaga
26. okt 2012

@aduskalac ahoj,mne to chytila dcera...asi na plavarni,lebo my v rodine to doma sme dovtedy nemali..ja som ani nevedela,co to kurie oko je...mala ich 8 na obidvoch chodidlach...a plakala,ze to boli..aj pri chodzi..mali sme vyhodu,ze bola jar...natierala som jej to lastovicnikom-to je bylina,ked odtrhnes stonku,listok,ide z toho pomarancova stava...trosku sa stiahli...a potom mi tiez nasa detska predpisala duofilm...ja som to vyskusala aj sebe dat na kozu...lebo dcera pistala..ono zo zaciatku ju to nebolelo...ale ako jej to hlbsie vypalovalo do ziveho..veru ked som jej davala vodicku..pistala...ale pomohla...uz ked sme boli hlboko,ze korienok bol len taka bodka..doliecila som lastovicnikom...poradim ti...lastovicnik uz nic,je zima...ale davaj duofilm...na noc tym stetcekom len na to oko a pockaj chvilocku,nech to zaschne a potom prelep....tak zo dva-tri dni a potom az daj dole kozu..ono sa ti vypali taky biely flak...koza bude odstavat,ze to ide pekne dole...a zase pekne po dva-tri dni nanasaj vecer duofilm,prelep...a ked zase pekne koza sa oduje,vtedy daj ju dole....vtedy to ma najlepsi efekt..citala som,ze aj cibula namocena v octe...ale to sme uz neskusali...lebo nam zabral lastovicnik a duofilm....odvtedy ma dcera pokoj...klop,klop...

jkadankova
26. okt 2012

Duofilm odporúčam aj ja. Mám na nohe kurie oko už roky rokúce a nikdy to nešlo dole tekutým dusíkom. Teraz používam asi mesiac Duofilm rovnakým spôsobom ako @babajaga a mizne to úplným zázrakom. Chce to len trpezlivosť a trošku to smrdí, ale funguje 🙂

aduskalac
autor
27. okt 2012

@babajaga dakujem vyskusam aj ja duofilm dam potom vediet Ci zabralo syn má len jedno kurie oko tak to zvladneme este raz vdaka

aduskalac
autor
17. nov 2012

@jkadankova prosím ta nevedela by si zohnať ten duofilm ja ho stále zhanam a nikde ho nemajú☹ vraj je ho akútny nedostatok ja som už z toho hľadania na nervy

jkadankova
17. nov 2012

@aduskalac Môžem sa v pondelok opýtať v lekárni a dám ti vedieť 🙂

katkajurko2
17. nov 2012

U nas v rodine funguje taky babsky recept - bananova supka. Staci kusok supky prilozit na kurie oko (vnutornou stranou) a niecim napr. leukoplastom to prichytit. Kazdy den potom vymenit za novy kusok supky. A nemusi to byt novy kusok vzdy z cerstveho banana, ale staci si odlozit supku a pouzit z nej kusky aj 3 dni po sebe.

kolostrum
17. nov 2012

verucae vulgares plantares .... bradavice indukované HPV

aduskalac
autor
18. nov 2012

@jkadankova dakujem Budem vdacna

aduskalac
autor
18. nov 2012

@katkajurko2 a to stačí len prilepit na noc ráno dat dolu umýt nohu a potom zase večer?neviem ako by v tom isiel do školy este k tomu je futbalista tak mu to dost vadi 😒 já som mu včera trochu vytrhalavtie cierne korene pi stal jak diví

katkajurko2
18. nov 2012

@aduskalac ak ten kusok supky nemoze byt na kurom oku stale, tak to daj aspon na noc. Asi to ale budes musiet prikladat viac dni. Moja mamina mala tiez kurie oko na nohe - ale na takom mieste, kde supku mohla mat stale (medzi prstami). Ona si to dokonca nechala priviazane 5 dni v kuse a az potom vymenila za novy kusok supky. A po10 dnoch bolo po kurom oku.

epelino
18. nov 2012

@aduskalac jednoznacne ta bananova supka. aj mne to pomohlo.ono to samo zmizne, nemusis vobec vytrhavat korene a neboli to. ja somsi ju prikladala kazdy vecer na noc 6 tyzdnov vkuse - ale to som uz mala kurie oko velmi velke, asi 2 rocne, preto tak dlho. samo zmizlo a uz sa nikdy nevratilo.

aliteri
18. nov 2012

prepáčte mam pocit, ze tu miesate kurie oko s bradavicami, ak sa mylim, tak sorry. Ak ide naozaj o kurie oko, aj ja som vyskusali vsetky mozne babske recepty a nakoniec mi pomohla pedikérka, vylúpla mi ho úplne bezbolestne nejakým prístrojom, zákrok bol jednorazový, odvtedy mám pokoj. Samozrejme neviem, ako by to zvládlo dieťa, ale je to naozaj bezbolestné.

aduskalac
autor
19. nov 2012

@epelino Moj Maly to má asi 8mm priemer má to vyse pol roka tak skusim tu supku na noc on to má zospodu pod palcom

jkadankova
19. nov 2012

@aduskalac no duofilm nemaju uz ani u nas :( ze uz dlhsiu dobu, je mi luto

aduskalac
autor
19. nov 2012

@jkadankova 😢 no co už ještě skusim bananovu supku dakujem za ochotu

aduskalac
autor
13. dec 2012

tak babenky aj e po kurom oku nakoniec som duofilm zohnala v cechach a potyzdni natierania je oko fuč 😀

ktore
14. dec 2012

@aduskalac joj teraz citam,aj moja ma kurie oko aj na chodidle aj na prsteku na ruke.co je to ten duofilm.?

aduskalac
autor
14. dec 2012

@ktore je to akoby lak natrie sa tým kurie oko neha sa to uschnut a prelepi já som mu to natierala každý večer a na treti den som mu to odlupla islo to pekne dole ostala mu tam asi 4milimetrova dierka mal to hlboke tie kořene ráno už mal pekne zarovnanu kozu

ktore
15. dec 2012

@aduskalac dakujem skusim to zohnat.

dadulaa
9. jan 2013

Ahojte 🙂 Súrne zháňam Duofilm pre syna na kurie oko, nemáte ho niekto na predaj? U nás v meste sa vôbec nedá zohnať, vraj ho už ani nikde nedostanú, neviem prečo 😒 ...budem vďačná, ak mi ho niektorá predáte alebo prípadne poradíte, kde by som ho zohnala..ďakujem

marafka
12. apr 2013

Aké staré detičky su vaše čo majú kurie oka? Môj maly ma 3 roky a nasla som mu asi dva vedľa seba, ale nie som si istá ci je to oko a ci bradavica... Je to stvrdnute ale nemá to čierny stred... Tak neviem...

lolis
12. apr 2013

a prečo neísť na kožne?

salvi450
14. sep 2013

včera sme boli s dcérou na ten tekutý dusík a chúďa teraz ju to vkuse bolí, má to na chodidle a dokonca jej tam vyrástol nenormálne veľký pľuzgier škaredy fuj, ako vravím ani sa nemôže vnoci vyspať, chúďatko moje, ani lieky od bolesti jej nezaberajú, keby som skôr nahliadla do toho fóra, tak jej pozháňam ten duofilm...ešte neviem kedy bude schopná stúpnuť na nožku....ach jáj

kacena4
14. sep 2013

@aduskalac my sme to absolvovali pred nedavnom a poradim nechaj to viacdni cez noc a nechytaj mu to zbytocne kym to boli ono to zbelie od tej masti a odumrie potom to pojde lahsie a vlasne to zlezie same len to odlupnes ako chrasticku a pod tym uvidis ci este budu korienky ak ano tak bud s tym znova k doky nech to vypali rovno a znova natierat alebo dalej tyzden natieraj a znova zlupni ak by to krvacalo nenatieraj na otvorenu ranu to nesmies dat drzim palceky

kacena4
14. sep 2013

@salvi450 ja som syna nechala par dni doma lebo to fakt boli mne to tiez robili a .... nech ju doma lezat lebo ked da nohu dole tak tam zacne prudit krv a boli to viac nech si ju vyklada na stol

studio11
14. sep 2013

Toť naša skúsenosť. Syn mal ako 2-ročný. Narezala som šupku z citróna na kocky a naložila na noc do octu a do chladničky. Ráno som jednu kocku vybrala a tou bielou dužinkou priložila ku kuriemu oku a zalepila leukoplastom. Večer som odlepila a nalepila novú šupku. Opakovala som to asi týždeň a nálev som stále držala v chladničke. Ináč už po prvom raze keď som to odobrala z nožky tak bolo na tej bielej dužinke normálne vidieť čierne bodky (korienky z kurieho oka). 😉

salvi450
14. sep 2013

@kacena4 áno, máš pravdu, už sme zistili že ako dá nohu dole, tak ju to začne bolieť ešte viac a musím jej to fúkať až sa uľaví. Keby sa tá bolesť dala preniesť na moju nohu 😕

salvi450
14. sep 2013

@studio11 ver mi, keby som prišla na to forum skôr, tak ku kožnej ani nečuchnem 😒