Ako zastaviť dvojtýždňovú hnačku?

alisamko
20. mar 2008

Ahojte ....moj Saminko mi uz skoro dva tyzdne hnackuje a neviem to zastavit ani bananiky ani cierny cajik a piskotky nezaberaju....Lekarka nam povedala,ze je to reakcia na zubky lebo nam vychadzaju vsetky naraz ☹ .Ale tak sa pri tom kakani uz trapi a niekedy z neho ide uz len daco jak voda. 😒 .Neviete poradit co mam s nim robit?

junovka
20. mar 2008

skusila si mu davat Pigi caj???

junovka
20. mar 2008

...sorry, nevsimla som si, ze si uz pisala 😅 😔

mersedesa
20. mar 2008

nevšimla si si či mu nesadla nahodou nejaka potravina.kojíš?

vesi
20. mar 2008

nám pomáha Nutrolin B probiotikum, dieta suché zemiaky, neperlivá minerálka a úplne vylúčiť počas diety mlieko a mliečne výrobky... čo je v jeho veku dosť ťažké... a žiadne piškoty, obsahujú vajíčko...

nelucinka
20. mar 2008

ahojky alisamko, neviem sice aky je syncek maly,ale nas tiez zvykol hnackovat a na 100% nam vzdy zabrali cucoriedky. Kym bol celkom maly (do pol roka) sommu davala stavu (z kompotu, zavarane,daju sakupit aj v obchode) tak asi za polievkovu lyzicu po troche a ked uz papal ovocie tak śom mu davala aj tak za lyzicku-dve zjest. Je to trosku kysle tak mozno bude vypluvkat alenevzdavaj to. Verim ze ti topomoze nam tozabralo vzdy aj ked uz nefungoval caj, banan , smecta a pod.

kiwuska
20. mar 2008

skus ORS 200 od hipp. dostat v lekarni, je to markvovo ryzovy odvar s obsahom mineralo a lektrolytov proti dehydratacii, je to mala flaska a da sa na nu nasadit dudel. nam to pomohlo

otrivinkajanka
20. mar 2008

no to je dost ked hneckuje dva tyzdne to normalne nie je nedavaj mu nic mliecne len piskoty ryzu s mrkvov cierny caj a v lekarni sa opytaj co mu mas dat na hnacku zo zubov je hnacka zelej farby vacsinou tak tri dni a nie dvy tyzdne

erika153
20. mar 2008

alisamko my mame teraz to iste 😒 tiez nam kazala len dietu drzat, ziadne lieky nam nedala nic. 😠 hlavne nedavaj ziadne piskoty to nam lekarka zakazala!! ze staci jedna piskota a hnacka je spat! takze my davame, banany, zemiaky, mrkva, jablko, mlieko bez laktozy a pecivo a cierny slaby caj.to je vsetko co mozes davat.cukor je zakazany.a v lekarni kup nejaky sirup alebo kvapky ktore obsahuju bakterie ktore upravuju crevnu mikrofloru, napr nutrolin B.

dufam, ze som na nic nezabudla...celkom sa nam to zlepsuje. hlavne nedavat mliecny cukor a cukor to je zakazane!!

erika153
20. mar 2008

a este kup od hipp ORS200 to je taky napoj na doplnenie vitaminov, a vraj je dobre jedlo varit v mineralke na doplnenie soli!drzim palce 😉

erika153
20. mar 2008

😅 aka som mudra a kym som to napisala tak skoro to iste napisali dievcata predomnou 😀 😀 😀

vesi
20. mar 2008

presne ako píše erika, a ešte existuje aj nejaká kaša proti hnačke. v žiadnom prípade nedávaj piškoty... ak nevypije čierny nesladený čaj, môže byť tá neperlivá minerálka ako som písala. s hnačkou máme bohaté skúsenosti... 😒

vesi
20. mar 2008

erika 😀 😀 😀

erika153
20. mar 2008

😀 😝 no co uz 😀

vesi
20. mar 2008

hlavne, že sme sa zhodli, nie? 😀

nelucinka
20. mar 2008

suhlasim aj s ostatnymi mamickami,hlavne to mlieko ak sa da skus obmedzit, ked uz nie uplne vylucit a tan ORS je dobra vec. Ale verim ti, ze je to tazke, lebo v takom veku este pije vela mlieka. Fakt to skus s tymi cucoriedkami,je to stary domaci recept a co poznam maminy co to vyskusali, zabera to.Drzim vsetky palce.

erika153
20. mar 2008

ale snaha sa ceni 😀 no jasne zhodli, jaaaj pomooc prave sa mi maly hraje s plienkou plnou horespominaneho riedkeho problemu, hlavne ze mama tu mudruje jak radio 😀

mersedesa
20. mar 2008

neviem prečo,ale neprečitala som si všetko ...asi mi šiši... 😀
no tie zubky ,aj u nas to tak bolo ale len tri dni,aj viackrat denne,nechcela ani velmi papat len moje mliečko
...prešlo samé,ale nam vyšiel prvy zub teraz... 😀 a velmi sa neponahlaju
skus aj nejaku ryžovu probiuticku kašu a tie zemiaky...
chudačik jeho asi nutka na kak a on už ani nema čo...a pri hnačkach ozaj ten čierny čajík,slabučky,aby aj nebol dehydrovany 😔

uhlikova09
20. mar 2008

vyskusaj v prvom rade nedavat um mlieko ani kase-mliecne,nesmies davat ziadne vyrobky mliecne ani kusok,mliecko low lacoste od nutrilonu je bezlaktozove kup ho alebo popros lekarku nech ti ho predpise,na predpis budes ho mat lacnejsie a v bananoch su potrebne mineraly ktore dieta potrebuje pri hnacke,vela davaj pit aby sa ti neodvodnil a myslim ze moze aj smectu,mi sme to brali asi pred mesiacom lebo sme tiez hnackovali a ihned zabralo,bud ti ju vypije lebo je sladka a ak nie tak sa moze zamiesat s bananom.inak snaz sa to rychlo zastavit lebo u takychto malych deti je to nebezpecne,mi sme hnackovali 5 dni a uz nas chceli dat na infuzie 😢 chvalabohu po diete ked jedol banany a pil smectu a k tomu to bezlaktozove mliecko-tak nam to preslo 😉

uhlikova09
20. mar 2008

zabudla som napisat ze to mliecko je od nutrilonu

erika153
20. mar 2008

my mame tiez to mlieko... 😉 nam ho lekarka tiez napisala na recept ale bolo to nic platne,pretoze suma saplati cela.ale nieje drahe okolo stovky aj volaco 😉 ale je pravda ze niektore ceny su na sk ine ako v cr tak ktovie. 😵

uhlikova09
20. mar 2008

no my sme ho mali tak pred mesiacom ked maly hnackoval a bolo na recept takze to bude ine v sr ako v cr tu stoji bez predpisu okolo 220 a na predpis 117 tak nejak asi

erika153
20. mar 2008

tak ked je u vas na predpis urcite by som od lekarky ziadala recept ved 100 korun je 100 korun nie? a ked kojis alisamko tak to vraj nevadi. materske mlieko je vraj aj pri hnacke v pohode!

sasiki
20. mar 2008

Ja som davala smectu. No a pri hnačke je dôležitý vysoký príjem tekutín.

uhlikova09
20. mar 2008

sasiki uz som to tu pisala 😀

vesi
20. mar 2008

moja má 2 roky, ale smectu do nej nedostanem, zato nutrolin bez problémov... 😀

uhlikova09
20. mar 2008

ved moj to nechcel pit tak sme to zamiesali ´do jedla ani to nezbadal 😉

alisamko
autor
21. mar 2008

Dakujem velmi pekne za rady...Maleho nekojim davam mu nutrilon a davala som ho aj pocas hnacky lebo mi odmieta ine papkat.Ale vdaka vasim radam viem ,ze mlicko nedavat...Tak nasadzujeme dietu uvidim ako to dopadne. 😉

uhlikova09
21. mar 2008

alisamko 😉 uvidis bude dobre

uhlikova09
21. mar 2008

snaz sa davat piskotky,bananiky a mozes aj nemliecne kase a nezabudni vela tekutin 😉