Používame cookies. Viac informácií tu. OK
pribinak
21. nov 2018

Fuuu, to je strasne vela na take malicke dieta, lieky, vitamíny, spray
Normalne behajte po vonku, hrajte sa s detmi, prirodzene budujte imunitu
Ma trochu soplov, nic viac

emuemu
22. nov 2018

KAždé dieťa má zväčšenú nosovú mandľu, je to imunitný orgán, v ktorom telo rozoznáva škodliviny a tvorí protilátky, aby sa mohlo samo pri ďalšej infekcii brániť. Problém, je, keď sa mandľa zväčší natoľko, že upchá choány - otvory spájajúce nosovú dutinu s nosohltanom - vtedy dieťa nemôže dýchať cez nos a neprospieva - a je potrebná chirurgická liečba "vybratie" mandle. 1. a 2. stupeň je normálny stav, prirodzená reakcia organizmu pri budovaní imunity. Aj tie "sople v 2-5 rokoch sú normálna vec, telo sa učí prirodzene brániť. Nestresovať, chodiť von za každého počasia, pestrá strava, príp. vitamín C.

bajjka
22. nov 2018

@emuemu my sme začali chodiť do skolky a stále mala sopel ale že stále až do leta a to som na 3 krát odkladal vyberanie mandlí a v lete sme boli na zákrok a klop klop klop odvtedy super bez sopkou tiež som to riešila najskôr všelijakými bio prostriedkami ale ona už chudáčik tak ťažko dýchala že chrapala len ústami dýchala nosom vôbec nevedela viem že si pisala že nie operatívne ale tot moja skusennost

lulus53
autor
22. nov 2018

@emuemu ďakujem za reakciu. Budem teda len podporovať imunitu. Len návrat do škôlky bude az v januári, nejdem riskovať že mi znova ochorie a v tak krátkom čase.

emuemu
23. nov 2018

@bajjka ja som nepísala, že nie chrurgicky....keď sú už zablokované choány - t.j. 3-4 stupeň, chirurgická liečba je nevyhnutná, pri nižšom stupni nie.

ink
30. nov 2018

ahoj, počuj, skúšala si ísť cestou aromaterapie? Normálne mať difúzer a do toho kvapnúť éterický olej, niečo na uvolnenie dýchania. Monika Koristeková na to robí konzultácie, tuším jej malej hrozilo vybratie mandlí a zvrátila to takto a aj stravou. Má stránku zdravedieta.com

lulus53
autor
30. nov 2018

@ink difuzer som už objednala, aj eukalyptovy olej mám, tak vyskúšam. Pozriem aj tú stránku, ďakujem.

smatt
20. mar 2019

@lulus53 Pomohlo to? Nas 4 rocny ma stupen 3., uz tyzden davame kortikoid sprej. Hlavny problem je, ze na jedno usko zle pocuje. O tyzden mame ist zase na kontrolu na krcne, ak sa to nezlepsi tak nosnu manldu chcu vyberat. :-/

lulus53
autor
20. mar 2019

@smatt moja mala časté zápaly uší, aj kvôli tej mandli. Na kontrole sme boli 16.1., už mala mandľu ok. Odvtedy aj máme pokoj. No vy máte horší stupeň, tam netuším či niečo zaberie. No ak má aj problém s uskom, o to horšie. Asi by som neváhala s vybratim.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli