Ako znížiť bábätku teplotu?

anickaajanko
8. jan 2009

ahojte babenky
vcera sme boli s malym (ma 4 mesiace) na druhu davku prevenaru od 1,1 je zadarmo (rodila som v 42 TT, nie sme rizikovy) aj 2 davky tej vakciny na zaskrt a tak a celu noc aj teraz mi ma teplotu 38,3 neklesa ani nestupa po obkladoch
co je prosim vas najlepsie na stiahnutie teploty u takychto malinkych deticiek ? kde davat óbklady? nas ako deti zabalovali cele do plachty mokrej ale to by som nedokazala
a cipky paralenove alebo baby sirup panadol alebo nurofen?
co sa vam osvedcilo

shaula
9. mar 2009

Ale ona ani povinná nebude, bude volitelná...

kacka.va
10. mar 2009

jojo, jednalo se o tom, že nebude povinná, ale pokud se někdo rozhodne, tak by měla být plně hrazená pojišťovnou

anet1
10. mar 2009

ahojte, mam otazku ak viete dajte info.-narodili sme sa 3stvrtroku 2008 v 39tt. Pri prvom ockovani hexavakcinou sme ziadali o zaockovanie prevenarom - vakcinou prevenar sme do konca roka 2008 neboli zaockovani /nejeden krat som na to upozrnovala lekarku/. Dnes mi lekarka tvrdi ze ak chcem aby bolo dieta zaockovane vakcinou prevenar tak si ju musim hradit v plnej vyske. Podla mna urobila lekarka chybu ked mi dieta nezaockovala v r.2008 a tym padom je rok 2009 a uz nespadame do ockovacieho kalednara. Mam vedomost ze kamoskam kt. sa deticky narodilli v r. 2008 boli zaockovane za poplatok 80 Sk. Nasa lekarka to tolko odkladala ze teraz si mozme vdaka Dr. hradit vackinu v plnej vyske. co vy na to ?? dakujeme

bezaz
10. mar 2009

anet my sme na tom podobne.. baby tu z temy maju zaockovane deti prevenarom zadara a my sme koli tbc neboli zaockovani pred mesiacom, ked to este bolo zadara a vcera zrazu, ze mam platit 1890,- 😠

anet1
10. mar 2009

ahoj bezaz mi sme boli a sme zdravy len doktorka ockovanie odkladala a takto sme dopadli. inak aku mate reakciu po ockovani mi mame teplotky 38,5. co ty na to - mam trvat nech si to zacvaka lekarka ked zanedbala co mala. viac x som ju v r. 2008 upozornovala nech nas zaockuje prevenarom. teraz tvrdi ze ona nevedla co bude v roku 2009.

bezaz
10. mar 2009

anet mne len dokina povedala ze mame tu novy pripis a slus ende, zaplatte.. som pisala do poistovne, ako to je, len ti maju 30dni cas, aby ti odpisali dve vety 🙄
ja by som na doktorku tlacila, ked ste v takejto situacii
no zatial reakcia celkom v pohode, aspon som zistila, ze cipkami u ninky neuspejem, hned ho vytlacila 😅 vecer mala trosku zvysenu tepltoku a nervozna je.. a papame kazdu hodku, ale to vydrzime 😵

markiza
10. mar 2009

anet, hradenie vakcíny deťom narodeným v poslednom kvartáli roku 2008, u ktorých sa očkovanie ešte nezačalo, je riešené na základe individuálneho rozhodnutia jednotlivých zdravotných poisťovní. Jedná sa o deti, u ktorých nebolo možné v priebehu roku 2008 začať očkovanie, nakoľko ešte nedosiahli potrebný vek pre podanie prvej dávky vakcíny.

podla mna mate smolu, lebo tvoje mimi sa narodilo ako pises v tretom kvartali.

anet1
10. mar 2009

ahojko markiza ale tretistvrtrok nie je posledny. stvrty je posledny a tam nespadame.ale mohla som ho nmat za poplatok 80 Sk teraz musim hradit plnu vysku.dakujem

markiza
10. mar 2009

ved ja to prave chapem tak, ze deti narodene pred poslednym stvrtrokom ho uz musia hradit. mozno sa mylim.

bezaz
10. mar 2009

markiza tak potom nerozumiem, my sme narodeni v poslednom stvrtroku a podla dokiny by sme to mali platit..

markiza
10. mar 2009

tam asi plati na zaklade rozhodnutia zdravotnej poistovne... neviem baby, len co citam...

anet1
10. mar 2009

bezaz nakoniec si vakcinu kupila a dala dcerku zaockovat???

bezaz
10. mar 2009

anet zatial nie, pisala som do poistovne, ako to je, nech mam oficialne vyjadrenie
markiza, sak ja viem, mala je vo vseobecnej, kamosky maju deticky davno zadara zaockovane, co su tiez vo vseobecke 🙄

norik1
10. mar 2009

bezaz v ktorej poistovni si? aj od toho to zalezi... Ak si v Dovere tak citaj moje skusenosti vyssie, budes si to hradit sama...
Ja stale cakam na vyjadrenie z Dovery...

anet1
10. mar 2009

ahoj bezaz, takze volala som do VZP bude nam vakcina hradena cez recept len si zaplatime poplatok. dala som si pre istotu pre moju dr. poslat zo VZP nariadenie kde je to pisane aby som mala nieco v rukach. drzime palceky.

bezaz
10. mar 2009

anet to je vseobecna zdravotna ci vzajomna 😉

anet1
11. mar 2009

vseobecna zdravotna.ako citam aj vy ste tam takze mate narok.ahojte 😉

janette.j
11. mar 2009

Ahojda muže mi někdo prosím napsat,které děti patří do rizikové skupiny nebo kde to najdu,máme doma recept na PREVENAR ještě jsem to nevyzvedla a tady se dočítám,že rizikové děti to mají hrazené....my měli jen 2300g a 46 cm a ke všemu ještě infekci ze zkažené plodovky,ale 3 dny mě nechali přenášet,ve špitále jsme byli měsíc a malou cpali 13 dní antibiotiky aby to z ní dostali,jsou jí ted 4 měs a je vše v pořádku....tak já jen abych to jak blbec neplatila,protože tady v Hradci Králové mi bylo řečeno 1.dávka 2500kč,což je MAZEC....díkásek

beruska2x
11. mar 2009

ja platila 1750,- zkus kouknout po levnejsi lekarne, jinak seznam rizikovych deti je na netu a koukni do diskuse zpet asi to tady bude - odkaz 😉

kokaka
11. mar 2009

janette: ta cena je přemrštěná, beruska2x má pravdu mrkni se v jiných lékárnách, zkus je obvolat, my jsme taky platili do dvou tisíc

janette.j
11. mar 2009

Určitě to zkusím,moc díky...

danka.k
11. mar 2009

janett tam patria predcasne narodene deti a deti ktore maju od zaciatku problemy s plucami

makulinka
15. mar 2009

Ahoj holky, moje dr. říkala, že od 1.4. by měla být stejná vakcína jako Prevenar, ale po jiným názvem a měla by 1 dávka stát cca 1400,- kč, řekla ať si počkáme, je to za chvilku tak uvidíme. prý už byla na nějakém semináři tak se také zkuste poptat a nebo dám v dubnu vědět.

vanish1
15. mar 2009

makulinka, nie je to to isté, ako prevenar, je to vakcína prispôsobená pre Európu a obsahuje narozdiel od prevenaru 10 typov pneumokoka. Pri testovaní po nej zomrelo niekoľko detí a spôsob testovania tejto vakcíny je teda hnus... 😝

makulinka
16. mar 2009

ahojky, tak to děkuji za info, to jsem nevěděla. 😲

vanish1
16. mar 2009

makulinka, ale to neznamená, že prevenar je lepší, pre mňa sú rovnako rizikové

vanish1
16. mar 2009

tu je ten link v origináli http://www.corpwatch.org/article.php?id=15208

tu je preložený pomocou google, dá sa porozumieť http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

jarus74
18. mar 2009

tak my sme uz po ockovani prevenarom a neplatili sme nic myslim ze len za recept paru centov 🙂 lenze dnes mame teploty a mali my aj v noci vracal len raz dufam ze to uz prejde ☹ ale z coho vracal neviem ☹

eppik.m
18. mar 2009

Maminky z Čech, nevíte zda VZP vrací něco zpátky při přeočkování druhou vakcínou? My platili opět 1950Kč 😉 Z té první nám vrátili 1000kč. Díky za info 😵