Ako zvládli vaše deti prebratie z narkózy?

a_da99
30. jún 2020

Mamičky ktorých deti boli operované, ako zvládli prebratie z narkózy? Moja 15mesacnq dnes čistá katastrofa 😢 nech mi nikto nevraví alo deti všetko lepšie znášajú...

gulkabombulkova
30. jún 2020

@a_da99 podľa toho ktoré. Dcéra spala po narkóze ešte 3 hodiny..
Syn šiel vyskočiť z postele a rozobrať oddelenie..

sunny8
30. jún 2020

Dcéra len pár minút poplakala od bolesti a potom ležala ale nespala

halci
30. jún 2020

3,5 rocna dcers bola zla, ked sa prebrala, chcela strasne chodit ale nemohla tak bola zuriva z toho. druhu noc po narkoze sa povracala.

dzina007
30. jún 2020

Nas mlafsi (vtedy 2r) bol zmateny dezorientovany a len si chcel obuvat papucky a ist prec. Vo chvili ked ame mu ukazali novu hracku co dostal za odmenu sa upriamil na nu a ukludnil sa.
Pri starsom( vtedy 4r) sme hned ako sa prebudil vyuzili teoriu s novou vysnivanou hrackou a upriamil sa na nu a a nevyvadzal vobec. Parkrat si chcel dat dole kanilu z nohy ked zistil ze tam je inak prelezal cely cas.

deti95060810
30. jún 2020

záleží od narkózy... moja na Kramároch dostala takú narkózu, že v ten deň vracali všetky deti ktoré dostali narkózu... Na ďalší raz úplne v pohode - žiadne problémy.

a_da99
autor
30. jún 2020

@deti95060810 no my sme tiež na Kramároch a už grcala žlč 😢 a keď ju prebrali tak robila strašný cirkus.

deti95060810
30. jún 2020

@a_da99 no asi blbá narkóza... budete tam dlhšie o deň, lebo vás budú sledovať.

a_da99
autor
30. jún 2020

@deti95060810 no len ona grcala od hladu už aj pred narkozou...ja myslím že to je kombinácia narkóza+hlad+stres 😓

dzina007
30. jún 2020

@a_da99 ako pisali ono je to asi aj o narkoze a anesteziologovi... nasim detom vsetkym zaradom pichali liek proti grcaniu automaticky pre istotu...
a mamicka co s nami bola sa bala grcania lebo ze raz jej dcerka po narkoze grcala celu noc... ale vtedy ked sme boli my sa pekne vyspinkala vstala usmiala napapala a sla domov... a grcanie nebolo...
ono to prejde... ak by nie treba zbehnut do nemocky vedia pichnut lieky po ktorych deti prestanu grcat....

majamat
30. jún 2020

moja vtedy 3,5r dcera bola len v kratkej a lahkej narkoze koli vysetreniu. ked sa prebudzala, bola strasne nervozna a nic ju nezaujimalo. revala a neprijemna sestricka buzerovala, ze je hlucna. jedine co ju zaujalo, ked som jej predvadzala, akoze sa babika buchla, alebo spadla a jajkala. taka skodoradost 😀

asia83
30. jún 2020

@deti95060810 Mysleli ste, záleží od anestéziológa. Ale fakt záleží, od jeho praxe, skúseností, atď.

daili
30. jún 2020

Ja keď som bola malá mne zlyhala obliečka ako pol ročnej a potom stále som mala operácie, či mechúra alebo laparoskopiu a tak ďalej takže som bola viac krát pod narkozu a viem ze keď som sa bavila pár rokov späť s maminu tak povedala mi ze som bola potom zla a stále som chcela chodiť a tiež som ze vracala

meluela
30. jún 2020

@a_da99 my sme boli vela krat a vcelku ok, aj na kramaroch, myslim ze maju dobrych anestezilogov a ta reakcia je individualna. moja niektore razy uplne v poriadku a par krat velmi plakala a bola mrzuta, s vracanim nastastie nemala problemy. vzdy sa zobudila skorej nez mi povedali .. trebars povedali ze teraz aj 4 hodiny bude spat a ona o 5 min otvorila jedno oko a hned sa driapala z postielky a chcela chodit aj ked ju to slahalo o zem. drzim palce

jaass
1. júl 2020

@a_da99 ahoj, ako je dcerke? Lepšie?

a_da99
autor
3. júl 2020

@daili no tak moja to mala asi rovnako
@jaass no bola ten deň strašne zlá, vracala žlč, ale potom sa podarilo a zaspala a spala dlho dlho...len nedovolili jej už ten deň jesť keďže zvracala takze druhy deň celé doobedie len revala od hladu 🤦🏻‍♀️

Ono mna najviac vydesil pohľad doktorky keď prišla malú kuknúť po narkoze že ako sa ma. Lebo keď ju uvidela tak nakazala sestričke nech ju bud da na monitor alebo nech ju chodí každú chvíľu kukať. Ale chvalabohu je už dobrá 🙏

jaass
3. júl 2020

@a_da99 teším sa 🙂 držte sa!