Aký liek na horúčku?

aminaa1
16. nov 2013
Ake mate skusenosti ktoru je vybornu?
slaskou
16. nov 2013
COOO????????

na horucku?

ved bezne predajne v lekarni,Nurofen,Panadol
sanym
16. nov 2013
Myslíš choručkú (dcéru)? Alebo horúčku (teplotu)? Keďže si zadala otázku, nemôžeš odpovedať. Pokiaľ ide o horúčku, nejde o to ktorý liek je výborný, ale v prvom rade o aké staré dieťa ide. Podľa veku zvolíš buď sirup (u menších detí), čípok alebo tabletku (u starších detí, nad 6 rokov, pokiaľ ju vedia prehltnúť). Liek môže byť s obsahom paracetamolu (Paralen, Panadol), alebo ibuprofenu (Nurofen, Ibalgin...) Ale keď si matka, toto by si mala dávno vedieť. =-)
m_ij_ka
16. nov 2013
ja mám overený taktiež nurofen, panadol
januliku
16. nov 2013
Nemyslela si opar, herpes ??? Niekto to vola aj horucka.
steggy
16. nov 2013
Homeopatikum Oscillococcinum 1 tuba každých 6 hodín 4x po sebe vycmúľať, pri teplote Panadol alebo Ibalgin sirup, prípadne Paralen alebo Nurofen čípky.
hradnapani
16. nov 2013
uplne nezrozumitelna otazka :-|

@steggy to oscillo vobec netreba vyberat celu tubicku naraz. Staci nejakych 6-8 guliciek z tubicky. To ti potvrdi aj skuseny homeopat. Takze cele balenie vydrzi pre rodinu aj celu zimu 😉 Neviem, ci pomaha pri horucke, lebo neviem, o akej horucke je tu rec, co je jej pricinou, ale to oscillococcinum je to vyborna prevencia pred chripkou alebo aj pocas nej.
jerryjanka
16. nov 2013
do 39 alebo aj do 40 žiadny, veľa tekutín, ak už nemáš nervy na to tak ak sú teplé končatiny tak kúpeľ v o 1-2 stupne studenšej vode ako je teplota tela, zvýšiť príjem vitamínov hlavne D a C
modrofuzik11
17. nov 2013
davame cipky. do zadocku. pomahaju.
stanislavao
17. nov 2013
ja nezastavam nazor, ze na teplotu do 39 netreba lieky. je to podla mna blbost. ja davam nurofen, alebo panadol aj pri teplote okolo 38. ked ma dieta teplotu 39-40 tak je uz malatne, spave a omnoho tazsie sa potom horucka zraza. panadol sirup a nurofen pre deti sirup - rychlo zaberu, posobia aj proti bolesti, ktore byvaju sprievodnym javom teploty.
farmacka
17. nov 2013
zvysena teplota je ochranny mechanizmus organizmu pred infektmi, preto sa zvysena teplota nema liekmi zrazat, az ked ide o horucku, nad 38.5, vtedy je uz horucka vycerpavajuca.. inak aj pri horucke je lepsie len chladny kupel, teda dieta povyzliekat a nie davat antipyretika.. efekt je rovnaky a ziadne neziaduce ucinky.. inak su vsetky antipyretika podobne, takze je jedno ktore vyberies, ale ja radim, ziadne 🙂
klatusa
18. nov 2013
baby...tu máte pekne vysvetlené ako čo a kedy dávať
http://www.tvojlekarnik.sk/kategorie/dieta/ocho...
lubbie
18. nov 2013
Napriklad mojmu malemu (2 roky) pri vysokych teplotach nad 38,5 (dovtedy nezrazam) vobec nezaberaju cipky Paralen, alebo sirup Panadol. Zabera mu jedine Nurofen sirup...Zabaly davam na zapastia, na clenky, aj okolo hrudnika, tie zrazia teplotu tak o 0,2-0,5 stupna, ale po pol hod zase vyskoci, takze Nurofen...
bambibam
18. nov 2013
nurofen a paralen striedať po 4 hodinách ,ak nezaberá tak zábal , zavodňovanie hoci aj so striekačkou a vitamín C kvapky ,pozor na to ,že ak sú studené ruky a nohy a horúčka nad 39 nemal by sa robiť zábal, vtedy len zavodňuješ a čakáš....max môžeš dať o pol hod skôr dalšiu dávku lieku ,nechať malého pacienta pri otvorenom okne prikrytého ale nie ťažkou duchnou -letný paplónik,plachta, často krát som malého aj vyzliekla ked mal nad 40 a nechala holého v plachte a po kvapkách dávala vodu....sama zistíš čo mu robí dobre ,a potom pozor na krče - tie sú max nebezpečné. Ale to by som sa už asi aj telefonicky radila s lekárom ak by horúčka neustupovala.
eko22
16. jan 2019
Baby už som celkom zúfalá, viete mi nejako pomôcť? Som chorá, bola som u doktorky mám antibiotiká a aj horúčku. Dávam si tabletky proti horúčke ale nejako mi nezaberajú. Zakaždým mi klesne horúčka tak maximálne o 2 stupne a už sa to nehýba. Zasa už iba nahor. Myslíte, že mám vyskúšať nejaké ochladzovanie alebo ísť znova k doktorke? 😕
nasasa_1
18. jan 2019
Kolko si uz chora? Mozno len treba pockat kym ti zaberu tie antibiotika a potom to bude lepsie 🙂 Horucka ale znamena, ze tvoje telo s tou chorobou bojuje. Ak sa ti stale nepolepsilo ani o trosku tak skus mozno zavolat doktorke ci je to okay alebo mas znova prist
monismie
22. jan 2019
Ak ti nezaberaju antibiotika tak treba vymenit alebo to mozno bude nieco na co antibiotika nezaberaju, potom to treba riesit inak. To byt tebou sa idem s doktorkou poradit lebo zbytocne budes potom tie antibiotika brat a to tiez nie je pre telo sranda. Tabletky na horucku si davas v akych casovych intervaloch?
eko22
24. jan 2019
@nasasa_1 Už vyše týždňa, nejaké veci sa zlepšili ale zase sa mi vrátila aj bolesť hrdla čo som mala na začiatku, o nádche ani nehovorím a tá bolesť kĺbov všetkých 😒 Už mám toho fakt plné zuby, na kontrolu mám ísť zajtra lebo antibiotiká mi vychádzali na 8 dní tak som zvedavá čo mi doktorka povie na to
eko22
24. jan 2019
@monismie Veď zajtra tam pôjdem a uvidím čo mi povie. Akože nevravím, napríklad mi zmizol kašeľ ale to možno zabral sirup, už vôbec neviem čo si o tom myslieť. Musím jej to všetko povedať. No horúčku mám väčšinou poobede a večer tak si dám hneď ako mi trochu vystúpi a potom keď idem spať, ráno je väčšinou dobre ale potom poobede to zase príde
monismie
28. jan 2019
@eko22 co ti teda povedala? zmenila ti lieky alebo ta radsej este na vysetrenie poslala? mne sa to nejako nezda, ze by sa ta obycajna choroba tak hrozne dlho drzala. hlavne ked sa ti to meni takto vyrazne pocas dna
eko22
1. feb 2019
@monismie Zmenila zase za ďalšie, povedala, že mám tým liekom dať ešte nejaký čas a potom sa prísť zase ukázať :/ Hlavne ma štvú tie horúčky lebo ma to úplne vyčerpáva a nemôžem nič robiť
nasasa_1
4. feb 2019
@eko22 Horucky su ale vlastne dobre vies o tom 🙂 To znamena, ze telo bojuje takze by si to mala brat ako dobre znamenie 🙂 Nove lieky zabrali ci nie?
monismie
7. feb 2019
@eko22 teraz je to uz ale dost dlho, este neklesli? ci uz je dobre, preto si sa neozvala? ak nic nebude pomahat tak mozno mas nejaky fakt silny zapal a bolo by dobre keby ta poslali do nemocnince a dali mozno aj nejake infuziu na to 🙂
eko22
12. feb 2019
@nasasa_1 Áno našťastie, už som ani nedúfala, lebo prvé dni sa to vôbec nezlepšovalo, už som tam chcel ísť znova ale potom asi konečne zabrali, bolo mi lepšie, aj nádcha už konečne povolila spolu s horúčkou. Ešte som stále doma lebo nie som 100% fit ale aspoň niečo
eko22
12. feb 2019
@monismie Mala som inú robotu teraz, zase sa mi toho nahromadilo za tú dobu čo som bola tak strašne chorá takže aj preto som sa neozvala tak dlhšie 🙂 Ale ako som už písala vyššie, našťastie je to lepšie, tieto posledné lieky mi už zabrali, už iba čakám kým to bude poriadne vyliečené
monismie
13. feb 2019
@eko22 aj ti robila este nejake vysetrenia dodatocne? ci len skusala, ze ake lieky ti zaberu? vies ci to nebol aj nejaky zakernejsi virus alebo co. mozno by si to nemala len tak nechat. ale tak aspon, ze ti uz je lepsie lebo sa to uz dlho tahalo co tak pozeram

Tu začni písať odpoveď...

Odošli